Jump to content
jirkasta

Vzhled

Recommended Posts

Ahoj, řekl bych, že ne všude je nový vzhled tak elegantní, jako dříve. Např. na mém profilu http://milanfon.g6.cz/index.php?/profile/33-jirkasta/ (jé, já jsem třicátý třetí registrovaný? :D) nejsou průhledné obdélníky pod názvem přezdívky úplně nejlepší. Chtělo by to alespoň zaoblit některé rohy. Rovněž odsazení "počet příspěvku" od miniatury by chtělo trochu více zvětšit. Detailů se nejspíš najde více. Třeba to menu by chtělo lépe vycentrovat. Možná to jsou zbytečnosti, ale já si rád s CSS na svých webech hraju :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Právě jsem si všiml dalšího neduhu při psaní příspěvku o aplikaci Kaktusu. Nelze nijak formátovat fotky ani se přepnout do HTML, čímž pak vypadají fotky tak, jak vypadají. Možná by to chtělo taky přidat.

Jinak toto jest pětistý můj příspěvek; vřelá poklona za udělení statusu šlechtického "Stálý člen" :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pak se na to podívám. Mimkchodem fotky můžeš formátovat tak, že přidržíš Ctrl (nebo možná alt) a klikneš na tu fotku. O HTML už jsem jednou psal, že by to bylo nebezpečné. Jen Profi člen může vkládat i HTML. 

Editoval(a) milanfon

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 29 minutami, milanfon napsal(a):

Pak se na to podívám. Mimkchodem fotky můžeš formátovat tak, že přidržíš Ctrl (nebo možná alt) a klikneš na tu fotku. O HTML už jsem jednou psal, že by to bylo nebezpečné. Jen Profi člen může vkládat i HTML. 

Nebezpečné? Proč myslíš? :D 

Co se týče těch fotek, nějak mi to nejde...

EDIT 2: Už jsem na to přišel, ale zarovnání na střed tam pořád není :/ 

Editoval(a) jirkasta

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 57 minutami, jirkasta napsal(a):

Nebezpečné? Proč myslíš? :D 

Co se týče těch fotek, nějak mi to nejde...

EDIT 2: Už jsem na to přišel, ale zarovnání na střed tam pořád není :/ 

JE to nově dvojklik, ale to zarovnání na střed opravdu nejde

13153384_1131598323527532_1157489675_n (1).jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, milanfon napsal(a):

JE to nově dvojklik, ale to zarovnání na střed opravdu nejde

13153384_1131598323527532_1157489675_n (1).jpg

Když bych použil <center>, mělo by to šlapat na 100% :D S tím už mám zkušenosti, co nejde CSS, udělám to tak.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
.naprNejakaTrida {
	position: absolute;
    left: 50%;
    top: 50%;

transform: translate(-50%,-50%);
    -ms-transform: translate(-50%,-50%);
	-webkit-transform: translate(-50%, -50%);
}

Center tag je zastaralý od HTML 5. (prohlížeče to ještě podporují, pokud to nemáš správně napsané) Nově se to musí dělat přes CSS, jak je ukázáno nahoře. Samozřejmě ty parametry se trochu mohou měnit podle tvého účelu.

Před 14 minutami, jirkasta napsal(a):

Když bych použil <center>,

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, milanfon napsal(a):

.naprNejakaTrida {
	position: absolute;
    left: 50%;
    top: 50%;

transform: translate(-50%,-50%);
    -ms-transform: translate(-50%,-50%);
	-webkit-transform: translate(-50%, -50%);
}

Center tag je zastaralý od HTML 5. (prohlížeče to ještě podporují, pokud to nemáš správně napsané) Nově se to musí dělat přes CSS, jak je ukázáno nahoře. Samozřejmě ty parametry se trochu mohou měnit podle tvého účelu.

Jasně no, ale v tomhle případě bych <center> klidně použil. To je jediný případ, kdy bych to použil ze zastaralých, protože nový zápis je opravdu dlouhý.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, jirkasta napsal(a):

Jasně no, ale v tomhle případě bych <center> klidně použil. To je jediný případ, kdy bych to použil ze zastaralých, protože nový zápis je opravdu dlouhý.

Problém je, že pokud v blízký době přestanou prohlížeče <Center> podporovat, tak by to mohlo rozhodit dost věcí... 

(BTW taky jsem zastáncem <Center> :D)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 18 hodinami, Dangel napsal(a):

Problém je, že pokud v blízký době přestanou prohlížeče <Center> podporovat, tak by to mohlo rozhodit dost věcí... 

(BTW taky jsem zastáncem <Center> :D)

To se snad nestane. A když, přejdu ke konkurenci :D Právě ta konkurence to nejspíše dost brzdí. Mám dojem, že zatím v prohlížečích fungují všechny zastaralé tagy.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...