Jump to content

Recommended Posts

Takže po dlhej dobe som zrejme prišiel na to čo sa deje a prečo mi na mojom PC sekajú hry ako : Batman Arkham Knight,Battlefield 1,Deus Ex Manking Devided,Metro LL,2033 Redux a atď.

Zrejme je to z dôvodu malého využitia GPU táto čiastka sa pohybuje okolo využitia 30-40% ale tým ktorým sa to neseká majú využitie na 100% ďalej ani moje CPU nič moc extra nedáva aj po nastavení vysokej priority asi len okolo 20-35%.

Nevedel by mi niekto poradiť ako zvýšiť využitie GPU z 30% na 100% ? Ďakujem.

Malé využitie sa prejavuje sekaním a dropom FPSiek.

Editoval(a) Benjamín
Dačo trebalo doplniť.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Můžeš zkusit FURMARK, jak se grafika nechá vybudit, ale myslím, že tam ti, jako obvykle, pojede normálně.

Popravdě, vůbec nevidím důvod proč ti PC tohle dělá. V životě jsem se s ničím podobným, fyzicky, u žádného PC co jsem postavil, ani žádného jiného, nesetkal, zcela nativně, bez jakéhokoliv nastavování, vždy od začátku, na čisté instalaci, jely, tak jak měli. Když se to začalo sypat, tak až po čase, ale tobě to neběhá co jsi to postavil.

Regulérní záhada. V benchmarcích a strestestech to jelo na plno, pokud si to správně pamatuju, ale hry pro to nejsou dostatečným stimulem, jednoduše HW nerozhýbou. Přitom to už samo osobě je absurdní, aby čistě vůči hrám, byl HW inertní a na zbylí SW reagoval standardně.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Lukas napsal(a):

Můžeš zkusit FURMARK, jak se grafika nechá vybudit, ale myslím, že tam ti, jako obvykle, pojede normálně.

Popravdě, vůbec nevidím důvod proč ti PC tohle dělá. V životě jsem se s ničím podobným, fyzicky, u žádného PC co jsem postavil, ani žádného jiného, nesetkal, zcela nativně, bez jakéhokoliv nastavování, vždy od začátku, na čisté instalaci, jely, tak jak měli. Když se to začalo sypat, tak až po čase, ale tobě to neběhá co jsi to postavil.

Regulérní záhada. V benchmarcích a strestestech to jelo na plno, pokud si to správně pamatuju, ale hry pro to nejsou dostatečným stimulem, jednoduše HW nerozhýbou. Přitom to už samo osobě je absurdní, aby čistě vůči hrám, byl HW inertní a na zbylí SW reagoval standardně.

Vo FURMARKU som dosiahol GPU usage až 98-99%

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Benjamín napsal(a):

Vo FURMARKU som dosiahol GPU usage až 98-99%

To prostě nepochopíš. Přitom to je test herního výkonu, tak že zatěžuje HW obdobným způsobem a tam ta zpětná vazba je odpovídající. 

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 minutami, Lukas napsal(a):

To prostě nepochopíš. Přitom to je test herního výkonu, tak že zatěžuje HW obdobným způsobem a tam ta zpětná vazba je odpovídající. 

Ja neviem mňa už fakt nič nenapadá čo by to mohlo spôsobiť. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, Benjamín napsal(a):

Ja neviem mňa už fakt nič nenapadá čo by to mohlo spôsobiť. 

No protože je to v podstatě neodhalitelnej problém. To že ti to blbne v každý hře, by měl bejt, na jednu stranu, nějakej komplexní problém, ale na stranu druhou, v takovým případě, by to mělo blbnout i v testech, ale v těch ti to jede tak, jak má.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Benjamín cky, pošlu něco

Do nastavení spuštění aplikace (knihovna>vlastnosti hry>nastavení spuštění) na Steamu zadej -heapsize 6291456

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 minutami, Romantus97 napsal(a):

Do nastavení spuštění aplikace (knihovna>vlastnosti hry>nastavení spuštění) na Steamu zadej -heapsize 6291456

Ok skúsim to u Batman Arkham Knight a v BIOSu som vyčlenil len 4 jadra a vypol HT uvidím čo sa bude diať. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 minutami, Romantus97 napsal(a):

Nič sa nezmenilo 

IMG_20181103_175044.jpg

15412639483717067041429258809741.jpg

Editoval(a) Benjamín

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 25 minutami, Romantus97 napsal(a):

Metro 2033 redux tiež nič

IMG_20181103_180015.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nemáš ty FPS Locknuté ? Nebo nemáš zaplej V-Sync. Moc si nejsem jistej ale V-Sync dělá to že hry ti jedou podle frekvenci monitoru

Editoval(a) Vojtěch Šokala
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Nemáš ty FPS Locknuté ? Nebo nemáš zaplej V-Sync. Moc si nejsem jistej ale V-Sync dělá to že hry ti jedou podle frekvenci monitoru

No u Metra 2033 Redux to dalo usage GPU na 99% a 120 FPS ale trocha sa sekal obraz ale u Batman Arkham Knight tam môžem vybrať FPS buď na 30,60 alebo 90 aj keď som vypol Vsync u Batman tak stále sa mu to sekalo ako sviňa 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Vojtěch Šokala napsal(a):

@Romantus97 Nevěděl jsem že má záseky. Ale na těch obrázcích bylo jenom pořád 60FPS. Tak třeba má jenom 60Hz monitor

Mám 144 Hz ale mám nastavený na 60 Hz

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Zkoušel jsi dát Neomezená FPS ? Možná si GPU řekně že by mohlo začít něco dělat ? :D

Batman nič cez cfg. som upravil max FPS na 120 vypol Vsync ale nič. 

15412658050684928224181221008028.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď