Jump to content
Nenene

Ryzen do 16K

7 Příspěvků k tomuto tématu

Ahoj potřeboval bych poradit s výběrem PC.

Nevím jestli je lepší nápad to postavit na APU nebo něco jiného. Sestava by se měla pohybovat +- 16 000 Kč s tím že do budoucna bych chtěl mít možnost upgradu, tak aby to bylo připravené bez komplikací.

Zatím to vidím takto  s tím že jak budou peníze, tak bych dokoupil nějakou grafickou kartu. 1060?

SSD není nutností.

Zajímal by mě váš názor jak byste to stavěli :)

Díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No právě to se mi nechce kupovat pak zase CPU. Nebylo by teda lepší to poskládat s klasickým cpu rovnou ale s nějakou horší grafikou a pak dokoupit lepší?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Myslím že by to tak bylo lepší tuto grafárnu a k ní pětkový ryzen. Ale radši bych si počkal na odpověď někoho zkušenějšího (úložiště mě baví mnohem víc)

P.S ale nopočítej s tím, že ti tohle rozjede něco na nějáký vysoké FPS.

Editoval(a) Každý za barem
jěšte jsem si na něco vzpomněl

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Akorát RAM by mohly být s vyšším taktem a při herním využití bude v celku topit. Je potřeba si uvědomit, že kvůli tomu, že je pod IHC, jak CPU jádro, tak i iGPU, při hraní oboje pojede více méně na plno, a ještě navíc je distribuce tepla na IHC zajištěna pastou. Lepší chladič, než box, by nemusel být od věci.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 minutami, Lukas napsal(a):

Akorát RAM by mohly být s vyšším taktem a při herním využití bude v celku topit. Je potřeba si uvědomit, že kvůli tomu, že je pod IHC, jak CPU jádro, tak i iGPU, přihraní oboje pojede více méně na plno, a ještě navíc je distribuce tepla na IHC zajištěna pastou. Lepší chladič, než box, by nemusel být od věci.

Tak když tam přihodím feru tak by to mohlo stačit ne? Jinak RAMky sem vybral tyhle nebo doporučíte někdo nějaký jiný?

Před 44 minutami, Každý za barem napsal(a):

Myslím že by to tak bylo lepší tuto grafárnu a k ní pětkový ryzen. Ale radši bych si počkal na odpověď někoho zkušenějšího (úložiště mě baví mnohem víc)

P.S ale nopočítej s tím, že ti tohle rozjede něco na nějáký vysoké FPS.

Postavím to radši na tom APU to mi přijde rozumnější :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 48 minutami, Nenene napsal(a):

Tak když tam přihodím feru tak by to mohlo stačit ne? Jinak RAMky sem vybral tyhle nebo doporučíte někdo nějaký jiný?

Správná volba v obou případech, jak chladič, tak RAM.

Jo a 2400G utáhne, jak 1070Ti, tak i samozřejmě 1080, tak že budeš mít ještě poměrně velký potenciál na vylepšení.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď