Jump to content

21 Příspěvků k tomuto tématu

Usměvný je to, že si některý komponenty, až bych řekl, zbytečně přesolil, ale přitom jsi si do sestavy dal, jedno z nejhorších SSD.

Asi se teď budu ptát hloupě, ale jedná se pouze o herní PC? Pokud ano, tak 8jádro nebude zapotřebí, pravděpodobně ani výhledově, podle dostupných informací. Tak že by jsi se mohl spokojit s 2600.

Chladič ti k Ryzenu bude stačit s přehledem, i na OC Fera 3.

Barracudu skus v 2T verzi, je o chloupek lepší a výhodnější, krom kapacity.

Ještě se vrátím k SSD, do takový sestavy by se hodilo NVMe.

Desku, podle mě, s chipsetem X470, asi moc nevyužiješ, pokud neplánuješ osazovat, více jak jednu grafiku, tak že bych doporučil B450.

Předimenzovaný zdroj, ve střední kvalitě, raději ubrat na výkonu a přidat kvalitu.

No a když by jsi tímto způsobem ušetřil na nikterých komponentech, pak si tam můžeš dovolit strčit nadupaný RAM, který ti pomůžou, ještě něco málo vyždímat z CPU.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

To SSD už mám doma, tak jsem ho tam dal jen aby to bylo komplet.

A když by to mělo být stavěné na intelu, tak i5 8600? Ještě jsem se stále nerozhodl, jestli Intel nebo AMD. A Intel mi přijde stále ještě o něco lepší.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, Drownet napsal(a):

To SSD už mám doma, tak jsem ho tam dal jen aby to bylo komplet.

A když by to mělo být stavěné na intelu, tak i5 8600? Ještě jsem se stále nerozhodl, jestli Intel nebo AMD. A Intel mi přijde stále ještě o něco lepší.

Tak, jako herní je 6800 lepší, ale doslova o jednotky procent, v porovnání s OC 2600, tak že se to finančně nevyplatí. To je vážně lepší ten rozdíl 3,5K, investovat, v kombinaci 2600, do desky a RAM, s výkonnými RAM se ten rozdíl hodně smaže.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Drownet napsal(a):

Tahle K verze 8600 je o dost lepší a "jenom" o 1000,- dražší, ale vybral si k němu desku, bez OC chipsetu, tak že by ti na ní ten CPU taktovat nešel. Mimo to na chlazení tohoto CPU, při opravdovým OC ti na chlazení Fera stačit nebude, ten je daleko žhavější, než Ryzen, pokud z něho chceš vymáčknout, jeho pravý potenciál.

No a ty Vipery, jsou dobrý hlavně k tomu Ryzenu, k Intelu by ti stačily, i levnější RAM.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

https://www.czc.cz/211304,200384,208709,244600,233499,185922,233999,223202,226677,192303/kody

S tou deskou si asi nevím rady, nepoznám, která je dostatečně dobrá. Ještě mne napadlo, jestli není řešením zvýšení výkonu i7 8700k procesor a k němu ta OC deska a nějaké rychlé RAM?

Byl bych rád, aby mi ten počítač alspoň chvíli vydržel.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

OC desky jsou označeny písmenem Z, tak že v tvým případě např. Z370, nebo Z390, pokud budeš chtít K-verzi Intelu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 23 minutami, Drownet napsal(a):

@Lukas Co znamená to AC u názvu desky prosím?

Zatím je to 60K :lul: https://www.czc.cz/211304,200384,208709,244600,233499,185922,223202,226677,192303,223624/kody

@Romantus97 Vyplatí se to, je to počítač na i na hry a nepřijde mi, že by bylo AMD tak blízko k pokoření Intelu.

Spíš mi nepřijde že Intel je blízko k pokoření AMD

• Like 2
  • Haha 1
  • Kappa 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Drownet napsal(a):

@Lukas Co znamená to AC u názvu desky prosím?

To znamená, že má integrovaný Wi-Fi modul s podporou standardu 802.11ac, neboli Wi-Fi na frekvenci 5GHz.

1 hour ago, Drownet napsal(a):

@Romantus97 Vyplatí se to, je to počítač na i na hry a nepřijde mi, že by bylo AMD tak blízko k pokoření Intelu.

To není ani tak o herním výkonu, jako takovým, to je slangová terminologie, ale o optimalizaci her. Správně je výkon hodnocený v single/quad/multi-core. Jsou tedy, i takový hry, kde má AMD lepší výsledky, kde je ta optimalizace nasměrovaná, k jeho výkonnostní doméně.

Herní výkon je spíš, tedy v podstatě, něco vymyšlenýho, co vychází ze standardu, kterým je dlouhodobě, bohužel ale, pro AMD, ve většině případů, optimalizace her, pro single/quad-core, cože je prozatím doménou spíše Intelu. 

Editoval(a) Lukas
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Myslel jsem to tak, že hry jsou dělané hlavně pro single core, takže má intel výhodu, ne tak,že neexistují hry pro AMD.

@Romantus97 Lidé tu a na Milanfon YT mě docela vyděsili co se týče RAM modulů a jejich souhry s AMD procesory, takže se bojím cokoliv vybrat. A Intel asi funguje vždy a s naprostou většinou RAM.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Drownet nové hry už idú na 2-4 jadra, ale tie staré 1-2 jadra... a ešte ktorá ako hra je náročná na CPU. Pre príklad taká ArmA II, ktorú hrám na i7-8700K s OC na 5GHz a jedno jadro ide proste na 100% len taká rovná čiara :D .. vraj ArmA séria je dosť problematická na AMD procesoroch, pri Arme jednoznačne vyhráva Intel s vysokým taktom na jadro. Také GTA V idú všetky jadra rovnomerne.. neviem ani na koľko jadier je robená ta hra, ale podľa vyťaženia jadier idú prevažne rovnako.

pozri sa o RAMky sem: 

Samsung B-die čipy pre AMD hľadaj.. tie čo máš v zozname Kingston myslím, že nebudú OK .. ale pozerám už, že máš tam aj zoznam z Intel CPU tak teraz neviem, čo je vlastne aktuálne... asi ešte preberáš :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@medved256 Zatím vybírám a rozhoduji se mezi AMD, kde jsou drahé RAM a Intel, kde je drahý CPU. :D A říkám si, že když by mi ten počítač měl vydržet dalších sedm let :D tak že bych chtěl něco kvalitního, ale co toje... mZamyslenym

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 hodinami, Drownet napsal(a):

Myslel jsem to tak, že hry jsou dělané hlavně pro single core, takže má intel výhodu, ne tak,že neexistují hry pro AMD.

@Romantus97 Lidé tu a na Milanfon YT mě docela vyděsili co se týče RAM modulů a jejich souhry s AMD procesory, takže se bojím cokoliv vybrat. A Intel asi funguje vždy a s naprostou většinou RAM.

2. gen. Ryzenu už není, tak mlsná, podle mě schroupne jakýmikoli RAM, který jí naservíruješ, rozdíl bude akorát v tom, že nějaký líp a jinými zase hůř, ale to Intel taky, v podstatě si rozumí s obdobnými RAM.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, Drownet napsal(a):

Ano, to vím, ale snažím se do toho započítat kvalitu na hraní her.

To co teď napíšu se sice klukům líbit nebude, ale já sem Intelák, tak si to můžu dovolit, AMD doporučuju z důvodu, že se opravdu vyplatí, v poměru cena/výkon a u Intelu mě štvou s tím, že brzdí inovace, řekl bych, až přes čáru.

Nic méně, nikoho nepřesvědčuju o tom, že je to, tak správně, ale já osobně, bych si v tuto chvíli, do čistě herního PC, koupil asi i7-9700K, postavil mu vodníka z monoblokem, zkusil bych ho prvně poslat na stabilních, tak 5,3GHz a pak by se uvidělo, pěkně bych se s tím zabavil, ještě před tím, než bych vůbec začal hrát.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď