Jump to content

Recommended Posts

Dobrý den, 

složil jsem si pc a myslím že, na 99% správně, ale když ho chci sputit tak problikne podsvícení u grafické karty(1080 msi gaming) a roztočí se cpu chladič jen na velmi kratkou dobu, pak to zkusim 10x znova a niczkusim to po 11 a zas problikne grafika a malinko se roztočí větráček na cpu chladiči(dark rock 4)

předem děkuji za pomoc. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 34 minutami, Lukas napsal(a):

A potom pádu, to šlo okamžitě zapnout znovu, nebo jsi musel chvilku počkat, než zdroj opět reagoval?

po pádu sem to zmackl treba 10x a vubec nic pak sem zas vypojil a zapojil zdroj a zas prblikla a vebtilatory se pohnuly (zdroj : Evga BQ 750w)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, EfkoObik napsal(a):

po pádu sem to zmackl treba 10x a vubec nic pak sem zas vypojil a zapojil zdroj a zas prblikla a vebtilatory se pohnuly (zdroj : Evga BQ 750w)

Asi jsem to špatně napsal. To jsem z textu pochopil, že ti to přes power tlačítko nejede, mám na mysli spínač zdroje, po té co to zareaguje a opět by jsi to hned vypnul a okamžitě zapnul na zdroji a power, jestli to opět za reaguje, proto že mi to přijde, jako by se spouštěla nějaká ochrana.

Zkus sem hodit nějaký slušný, foto té bedny zevnitř.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 minutami, Lukas napsal(a):

Asi jsem to špatně napsal. To jsem z textu pochopil, že ti to přes power tlačítko nejede, mám na mysli spínač zdroje, po té co to zareaguje a opět by jsi to hned vypnul a okamžitě zapnul na zdroji a power, jestli to opět za reaguje, proto že mi to přijde, jako by se spouštěla nějaká ochrana.

Zkus sem hodit nějaký slušný, foto té bedny zevnitř.

hodim ho sem nemám teď ten počítač u sebe zítra jedu domu tak ti pošlu foto

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

S tím co jsi napsal je to na věštěckou kouli. Chce to aspoň vypsat komplet sestavu.

Standardní postup je vše (kabely od skříně, DVD mechaniku, disky, klávesnici, myš...) odpojit, nechat jen desku, cpu (samozřejmě s chladičem), jeden kus RAM, grafickou kartu (pokud nelze využít integrovanou v procesoru) + samozřejmě monitor, a počítač zapnout zkratováním (propojením) příslušných pinů na desce např, pomocí propisky nebo šroubováku ideálně mimo skříň. Pokud problém přetrvává a hw by měl být kompatibilní, tak je vadná deska, procesor, zdroj, nebo RAM (případně grafická karta). Další postup je zkusit jiný zdroj, desku...dokud se nenajde chyba.

Proto nový počítač složím nejprve takto:

WP_20180801_09_09_09_Pro.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 33 minutami, Killing joke napsal(a):

S tím co jsi napsal je to na věštěckou kouli. Chce to aspoň vypsat komplet sestavu.

Standardní postup je vše (kabely od skříně, DVD mechaniku, disky, klávesnici, myš...) odpojit, nechat jen desku, cpu (samozřejmě s chladičem), jeden kus RAM, grafickou kartu (pokud nelze využít integrovanou v procesoru) + samozřejmě monitor, a počítač zapnout zkratováním (propojením) příslušných pinů na desce např, pomocí propisky nebo šroubováku ideálně mimo skříň. Pokud problém přetrvává a hw by měl být kompatibilní, tak je vadná deska, procesor, zdroj, nebo RAM (případně grafická karta). Další postup je zkusit jiný zdroj, desku...dokud se nenajde chyba.

zkusim díky moc

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, Killing joke napsal(a):

No, ve skutečnosti, je asi nejlepší postup začít od toho nejjednoduššího na odzkoušení/výměnu co nejčastěji zlobí obdobným způsobem, tak že samostatně RAM, a pak zkusit jinej zdroj, a až potom to začít úplně rozebírat.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Skoro bych si vsadil na tu desku, ale nebudu předbíhat, ještě před tím, je potřeba odzkoušet zdroj.

Každopádně u většiny, nebo možná u všech RGB desek, je to defauldně nastavený, tak že jedou světýlka, i ve vypnutým stavu, plus jsou na desce vždycky ještě nějaký další kontrolky signalizující napájení. Pokud nic z toho nejede, tak je to prostě v napájení.

Ale kdybych se náhodou s tím napájením měl splíst, tak určitě, i když u těchto RAM mi to přijde asi trošku mimo, u těch asi poruchy nebývají zvykem, mohly by se taky odskoušet. O nefunkčním CPU z výroby jsem snad, ani neslyšel, tam bych chybu, asi taky nehledal.

Editoval(a) Lukas
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.