Jump to content
aXicek

AMD Sestava

10 Příspěvků k tomuto tématu

Zdravím,
chci si zkusit postavit PC, ale nejdříve než do toho půjdu, tak se chci zeptat, jestli ta sestava bude mít (bblbě řečeno) nějakou cenu.

Komponenty:

Procesor - AMD Ryzen 5 2600X a chladič - Cooler master hyper 212 led
Grafická karta Gigabyte Aorus RX 570 4GB
Ram - HyperX 16gb kit DDR4 2666MHz
Základní deska - Asus prime B350 plus
HDD - Seageta Barracuda 2tb
SSD - Crucial MX500 250gb
Zdroj - Seasonic M12II - 620 Evo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 29 minutami, aXicek napsal(a):

Zdravím,
chci si zkusit postavit PC, ale nejdříve než do toho půjdu, tak se chci zeptat, jestli ta sestava bude mít (bblbě řečeno) nějakou cenu.

Komponenty:

Procesor - AMD Ryzen 5 2600X a chladič - Cooler master hyper 212 led
Grafická karta Gigabyte Aorus RX 570 4GB
Ram - HyperX 16gb kit DDR4 2666MHz
Základní deska - Asus prime B350 plus
HDD - Seageta Barracuda 2tb
SSD - Crucial MX500 250gb
Zdroj - Seasonic M12II - 620 Evo

CPU bez "X"

• Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 16 hodinami, Filip Ulrich napsal(a):

CPU bez "X"

Je nějak špatný s tím "X"? Protože, když jsem se díval, tak jediný rozdíl je tam ve frekvenci, že "X" má o něco vyšší. Pravdou je, že zase bez "X" je levnější, tak teď mám trochu depku, do které teda jít :d.

Před 15 hodinami, Mr.Skuda napsal(a):

Odkud to chceš kupovat? Ať se můžeme orientovat podle ceny.

Vše chci brát na alze, celková cena sestavy je nějakých 25 xxx.

Před 3 hodinami, DraXy napsal(a):

RAMky Patriot Viper4 3000/3200 MHz

a fungují s AMD procesory? Zaslechl jsem, že né všechny paměti s AMD "kamaradí", tak se radši ptám. Cenově jsou na tom stejně, jak ty HyperX, ale mají právě vyšší frekvenci, což by se hodilo, kdyby člověk pak taktoval, ale to nevím, jestli mám v plánu taktovat. :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 minutami, aXicek napsal(a):

a fungují s AMD procesory? Zaslechl jsem, že né všechny paměti s AMD "kamaradí", tak se radši ptám. Cenově jsou na tom stejně, jak ty HyperX, ale mají právě vyšší frekvenci, což by se hodilo, kdyby člověk pak taktoval, ale to nevím, jestli mám v plánu taktovat. :D

keby nefungovali by som ti ich logicky nedoporucoval :D , tieto Patriot Viper4 su jedny z najlepsich pre Ryzen

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 minutami, aXicek napsal(a):

Je nějak špatný s tím "X"? Protože, když jsem se díval, tak jediný rozdíl je tam ve frekvenci, že "X" má o něco vyšší. Pravdou je, že zase bez "X" je levnější, tak teď mám trochu depku, do které teda jít :d.

To je pouze funkce automatickýho OC, to si zajistíš, i za pomocí SW.

Před 12 minutami, aXicek napsal(a):

Určitě jsou v pohodě, doporučuji rovnou 3,2GHz.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Pavel Sulc napsal(a):

Ahoj předem upozorňuji že jsem co se týče PC trochu lama ale nechci udělat nějakou botu tak se raději zeptám.Chci postavit pro děti pc na hry po zralé úvaze jsem se rozhodl pro platformu AMD po přečtení a shlédnutí nějakých recenzí mi AMD přijde za danou cenu sice pro hry poněkud méně výkonné ale celkově univerzálnější.Jelikož tlačím cenu dolů ale ne zase za každou cenu koupil sem jetou GTX 1080 za cca10k.A protože jsem si dal strop 30k zbývá mi nějakých 20 které bych nechtěl moc překročit.Proto se ptám je opodstatnělý cenový skok mezi 2600 a 2600X?Jakou k tomu desku?vyplatí se připlatit si za X470 chipset?Ram jsem myslel HyperX 16GB KIT DDR4 2933MHz CL17 Fury Black  ale pak sem si všiml těhle ADATA XPG 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16 GAMMIX D10,  na OS jsem chtěl rychlý SSD M2 asi tohle ADATA XPG GAMMIX S11, M.2 2280 - 240GB nebo Samsung SSD 970 EVO (M.2) - 250GB.

Plus  2Tb HDD.

zdroj nějaký 650W třeba EVGA SuperNOVA 650 G+,ještě to musí mít WIFI tak nějakou kartu pokud nebude přímo na MB integrovaná  a CASE se mi hrozně líbí tahle

https://www.czc.cz/in-win-503-black-cerna/189801/produkt

Co se týká chladiče procesoru rád bych zkusil boxovanej Wraith Spire v případě 2600X jinak asi Fera 3 od Silentium Pc

Za každou radu budu rád díky.

Bylo by lepší založit nové téma, ať se tu nemotají dvě sestavy. 

Editoval(a) VojtěchC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď