Jump to content
jirkasta

Samsung Galaxy S9+

Recommended Posts

Ahoj, nedávno jsem využil velké slevy a zakoupil jsem si Samsung Galaxy S9+ 256 GB v černé barvě. První dojem ve mě vyvolal velmi pozitivní pocity, ale nebudeme předbíhat.

1. Základní specifikace, obsah balení

Vzhledem k tomu, že se nacházíme v Evropě, Samsung si pro náš trh přichystal, stejně jako v minulých letech, telefony s procesory ze své vlastní stáje. Telefon tedy pohání velmi výkonný procesor Samsung Exynos 9810 s grafickým čipem Mali-G72 a pamětí RAM 6 GB. Baterie má postačujících 3500 mAh a dokáže se z 0 na 100% nabít pomocí rychlé nabíječky do hodiny a půl. Veškeré modely prodávané v ČR jsou dual SIM s jedním volitelným slotem na MicroSD - to znamená, že buď můžete vložit dvě SIM, nebo jednu SIM a jednu Micro SD paměťovou kartu. Samozřejmostí je podpora nejrůznějších kmitočtů LTE, NFC a Bluetooth ve verzi 5. Zařízení si stále zachovává 3,5 mm jack a jako druhý model řady S má osazen konektor USB-C.

Balení je na rozdíl od hlavní konkurence v podobě Applu poměrně velmi pestré. V balení dostanete rychlonabíječku s koncovkou USB-C (v balení iPhone dostanete jen základní a rychlou si případně musíte přikoupit), manuál pro rychlé spuštění, slušná sluchátka AKG s náhradními špuntíky, redukci ze staršího MicroUSB na USB-C a redukci z USB-C na klasické USB pro připojení flash disku. 

2. Konstrukční zpracování, osobní dojmy

Telefon je nerozebíratelný, s uživatelsky nevyměnitelnou baterií. Nejen díky tomu se však může pyšnit certifikací IP68, díky které můžete telefon ponořit od hloubky 1,5 metru až na 30 minut. Pokud by se vám za těchto podmínek telefon i přesto utopil, pak máte nárok na záruční opravu. Stejně tak je odolný i proti prachu, takže písek z pláže již nebude problém. Displej je po bočních stranách zakulacený, jak je již u Samsungů řady S běžné a u S9 zakulacení působí opravdu krásně a hodnotně, u S9 se jako u předchůdce S8 již nestává, že bych při držení telefonu omylem stiskl displej.

Telefon působí velmi robustním dojmem, vše na sobě mikroskopicky sedí. Android ve verzi 8.0 s nadstavbou Samsung Experience 9 naprosto perfektně běží bez jediného záseku a to i tehdy, pokud mám na pozadí spuštěno 30 různých aplikací. Nevěřte iPhonistům, že jediný telefon, který se neseká, je jejich iPhone, není to pravda. Díky veliké RAM lze mít všechny často používané aplikace spuštěny na pozadí a přístroj šetří energii při jejich opakovaném spouštění. Při již zmiňovaných 30 aplikací na pozadí je ještě 25 % RAM volných, což je úctyhodný výsledek. Spouštění samotných aplikací je bleskurychlé a řekl bych, že jejich rychlost nejvíce ovlivňují především jejich vlastní kódy. Přístroj nabízí poměrně širokou škálu možných nastavení svých funkcí.

Tak jako je u řady Galaxy S běžné se zde nachází hardwarový krokoměr s měřičem srdečního tepu a okysličení krve. K tomu se od letošního modelu přidalo měření krevního tlaku, které však není prozatím podporováno v aplikaci Samsung Health - jedná se spíše o testování se speciální aplikací dostupné pouze v USA. Každopádně je už teď možné skrze tento senzor měřit stres ve stejné aplikaci, který dokáže určit vaše aktuální rozpoložení.

Velmi vítanou funkcí se v mém případě stala funkce Always-on, která při vypnutém displeji ve vámi nastaveném denním rozmezí zobrazuje čas, stav baterie a notifikace drobným počtem pixelů. Jak by někdo mohl mít pochybnosti, tato funkce si opravdu téměř žádnou energii nebere, jak již mám osobně odzkoušeno.

3. Možnosti autentizace

Tato kapitola je v případě S9+ obsáhlá. Kromě skeneru oční duhovky, který Samsung u S9 vylepšil, je zde nově možnost tzv. inteligentního skenování, která zvolí dle aktuálních světelných a dalších podmínek vhodnou metodu autentizace. Volí mezi skenerem duhovky a rozpoznáváním obličeje. Kromě toho je zde možnost sejmutí otisku prstu na zadní straně telefonu, přičemž ani není nutné telefon oživovat. Z vlastní zkušenosti musím říct, že je odemčení telefonu pomocí inteligentního rozpoznávání delší než pomocí otisku, nicméně je pohodlnější. V každém případě však platí, že se do dvou sekund obvykle telefon odemkne a stačí jediný pohled na něj při oživené obrazovce, což je prostě epický :D

Čtečku otisků prstů dále používám k celé řadě autentizací přímo v telefonu, např. zaplacení jízdenky v aplikaci Můj vlak nebo přihlášení se do Mobilní banky. Oproti S8 je mnohem lépe umístěná a bez problémů na ni ukazováčkem dosáhnu bez osahávání čočky fotoaparátu.

S9 má ještě jednu zvláštnost. Jako alternativu k biometrice ji stačí zvolit znak, žádné heslo jako dříve už nutné není. Pokud jste slyšeli o kauze sdělování hesel do smartphonů na Novém Zélandu, tak zde byste pravděpodobně kvalitně vyzráli :) 

4. Fotoaparát

Fotoaparát je asi hlavní mezigenerační změna od S8. Plusková verze S9 nabízí duální čočku fotoaparátu, díky které mohu fotit fotografie s dvojnásobným optickým zoomem či hardwarově rozostřovat pozadí. Mimoto umožňuje natáčení 4K videí při 60 FPS, Full HD ve 240 FPS a HD až v 960 FPS (tzv. superzpomalený záběr). Hlavní čočka má revoluční proměnlivou clonu f1.5 / f2.4, díky které může telefon zachovat dobrou ostrost snímků za dobrého světla a přitom umožnit kvalitní fotky z ruky i za tmy.

20181005_120540.thumb.jpg.efddabae12c697aab8531f6345c41e2b.jpg

Funkce rozostření pozadí

20181007_172515.thumb.jpg.51238199ab85b8ebd4ca006c1b4562dc.jpg20181007_172535.thumb.jpg.830b0e0e7b20575aefdd786680859191.jpg

20181010_091704.thumb.jpg.e698cdcbc720dcdc124e331d1be58f4f.jpg20181010_091854.thumb.jpg.7d0f3fec47a0d4aef4d16e4e1e78f5da.jpg

Ukázka dvojnásobného zoomu, foceno ze stejného místa

20181005_191105.thumb.jpg.fabb7861e74215cc9f2e02f5ad4ac8a7.jpg

Noční foto

Co se týče videí, telefon umožňuje nahrávat i v kodeku H.265, nicméně jej přehraje korektně jen hrstka zařízení. Úspora paměti mezi H.264 a H.265 je asi v poměru 4:7. Bohužel jsem měl problémy s nahráváním na YouTube u obou kodecích - v obou případech došlo pouze k nahrání nekvalitního Full HD, i když byl zdroj 4K 60 FPS. V tomto případě však spíše očekávám problém na straně YouTube. Nicméně jsem si alespoň připravil ukázku superzpomaleného snímání.

5. Výdrž baterie, závěrem

Výdrž baterie závisí především na tom, jak aktivně mobil používáte. Při velmi náročném používání, zejména na přímém slunci, rozhodně neočekávejte, že se s vámi mobil dočká večera, což ale nehrozí asi u žádného ze smartphonů. Nicméně pokud nechcete hrát většinu času hry nebo nechcete displej trápit neustále maximálním jasem, powerbanku s sebou nosit nemusíte, běžné používání telefon bez problémů zvládne. Samozřejmě máte k dispozici úsporné módy od vypnutí sítě na pozadí či zpomalení procesoru až po vypnutí většiny funkcí telefonu, čímž uděláte pouze přístroj na SMS a volání, ale v případě nutnosti je to velmi dobrá vychytávka.

Samsung Galaxy S9 je bezpochyby jeden z nejlepších telefonů současnosti. Nabídne obrovské možnosti přizpůsobení, prostředí bez lagů, zajímavé možnosti autentizace a v neposlední řadě nejnovější technologické novinky.

Výhody:

 • Obrovský výkon
 • Revoluční fotoaparát
 • Dual SIM a konektivita
 • Krásný vzhled, který každému okolo trkne do oka
 • Oproti iPhone zachovaná čtečka otisků prstů a 3,5 mm jack

Nevýhody:

 • Základní cenovka v nejvybavenější verzi S9+ 256 GB činí 27 000 Kč, nicméně s ohledem na konkurenci v podobě Applu jsou to pořád drobné

EDIT 15.10.: Ještě sem napíšu pár dalších poznatků.

Jas

Na telefonu se mi velmi líbí, že má mnohem lepší schopnost regulovat jas než S6. U ní jsem často měnil jas ručně a byla zde jiná filozofie - pokud jste měli automatický, tak jste na horní liště regulovali jen v určitém rozmezí, které si automatika nadiktovala, kdežto u S9 je pouze jedna stupnice od nejnižšího po maximální jas a kdykoliv do toho můžete automatice zasáhnout. Chytrý algoritmus se pak postará o to, aby vám automatika znovu nezasáhla nevhod. Kromě toho se jas snižuje či zvyšuje postupně a nejedná se o skok jako v případě staršího kolegy.

Always-on

Myslíte si, že OLED displej a trvale rozsvícené pixely je smrtelná kombinace s ohledem na vypalování subpixelů? Tyto obavy jsou zcela zbytečné. Kromě toho, že většinu tehdejších nevýhod Samsung mnohageneračním vývojem svých displejů zcela vymýtil (a dokazuje to i přechod Applu na tento panel), zobrazuje se always-on na různých místech displeje při jeho středové ose, tudíž nedochází k trvalému namáhání vybraných pixelů. V kapse se navíc always-on vypne.

Displej

Telefon mě naprosto fascinoval displejem. Černá je opravdu černá, ostrost a barvy dokonalé. Trvale je navíc zapnuto vykreslování ve Full HD rozlišení kvůli úspoře energie, zapnete-li si QHD, otevře se vám svět naprosto dokonalé podívané.

A v neposlední řadě rád v metru či ve vlaku machruju před dívkami s iPhonem 7 či 8, což tímto telefonem zaručeně lze :D

 • Like 3

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Proč to srovnání s Applem? Všichni víme, že to je takové.

Editoval(a) Mr.Skuda
Missclick
 • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 26 minutami, Mr.Skuda napsal(a):

Proč to srovnání s Applem? Všichni víme, že to je takové.

Protože jsou to dvě nejsledovanější firmy na mobilním trhu :) 

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Jako hezké Jirko. Docela se mi líbí dynamika té low-light fotky.

Před 2 hodinami, Mr.Skuda napsal(a):

Proč to srovnání s Applem? Všichni víme, že to je takové.

Taky by mě to zajímalo. Apple prostě bude vždycky lepší. Jako ono je hezké, že nějaký Android mobil umí hezky natačet, ale k čemu mi to je, když pro android ani není žádná aplikace, kde si to můžu sestříhat.

 • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Upřímně pěkné a obsáhlé shrnutí. Nezapomeň si updatnout podpis, kde máš ještě S6 :D

 • Like 1

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 49 minutami, milanfon napsal(a):

Jako hezké Jirko. Docela se mi líbí dynamika té low-light fotky.

Taky by mě to zajímalo. Apple prostě bude vždycky lepší. Jako ono je hezké, že nějaký Android mobil umí hezky natačet, ale k čemu mi to je, když pro android ani není žádná aplikace, kde si to můžu sestříhat.

Základní střih jde přímo v Samsung Experience, každopádně já osobně bych profesionálnější střih v mobilu nikdy nevyužil.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 8 minutami, jirkasta napsal(a):

Základní střih jde přímo v Samsung Experience, každopádně já osobně bych profesionálnější střih v mobilu nikdy nevyužil.

Jako upřímně mít na android aplikaci, která má podobné funkce jako iMovie, tak bych si neztěžoval :D 

 • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 1 minutou, milanfon napsal(a):

Jako upřímně mít na android aplikaci, která má podobné funkce jako iMovie, tak bych si neztěžoval :D 

Když vidím, jak dlouho trvá rendering 4K mému procesoru, tak to nechci vidět u mobilu radši :D 

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 3 minutami, Romantus97 napsal(a):

@jirkasta jen neumíš uploadovat :D já z Premiere vytáhl kodek H.264 na FullHD 60Fps na pohodu, běží jak má...

Já už dokonce 4K, ale má to nějaký divný barvy :D 

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ještě sem napíšu pár dalších poznatků, doma je vyedituji i do horního příspěvku.

Jas

Na telefonu se mi velmi líbí, že má mnohem lepší schopnost regulovat jas než S6. U ní jsem často měnil jas ručně a byla zde jiná filozofie - pokud jste měli automatický, tak jste na horní liště regulovali jen v určitém rozmezí, které si automatika nadiktovala, kdežto u S9 je pouze jedna stupnice od nejnižšího po maximální jas a kdykoliv do toho můžete automatice zasáhnout. Chytrý algoritmus se pak postará o to, aby vám automatika znovu nezasáhla nevhod. Kromě toho se jas snižuje či zvyšuje postupně a nejedná se o skok jako v případě staršího kolegy.

Always-on

Myslíte si, že OLED displej a trvale rozsvícené pixely je smrtelná kombinace s ohledem na vypalování subpixelů? Tyto obavy jsou zcela zbytečné. Kromě toho, že většinu tehdejších nevýhod Samsung mnohageneračním vývojem svých displejů zcela vymýtil (a dokazuje to i přechod Applu na tento panel), zobrazuje se always-on na různých místech displeje při jeho středové ose, tudíž nedochází k trvalému namáhání vybraných pixelů. V kapse se navíc always-on vypne.

Displej

Telefon mě naprosto fascinoval displejem. Černá je opravdu černá, ostrost a barvy dokonalé. Trvale je navíc zapnuto vykreslování ve Full HD rozlišení kvůli úspoře energie, zapnete-li si QHD, otevře se vám svět naprosto dokonalé podívané.

A v neposlední řadě rád v metru či ve vlaku machruju před dívkami s iPhonem 7 či 8, což tímto telefonem zaručeně lze:D

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@jirkastato můžu i se Soňákem za 6,5K :lul:

EDIT: Dobře opravím se chlubit se můžu i se Soňákem (ha za co vy dáváte těžký prachy já mám za 6,5K haha :D ), recenze možná (ne)bude zítra :D

Editoval(a) Romantus97
 • Haha 1

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 2 hodinami, Romantus97 napsal(a):

@jirkastato můžu i se Soňákem za 6,5K :lul:

To bych neřekl :P A zase jsme off topic, rád bych tu měl jen příspěvky týkající se recenze. Dík

 • Like 1
 • Haha 1

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

×
×
 • Create New...