Jump to content
AlexandrYT

Herní pc 25-26k s monitorem a OS

Recommended Posts

Dobrý den, chci se zeptat jestli mi někdo zkušený nepostavi kvalitní pc sestavu na hraní her a občasné sledování filmu atd do 25-26 tisíc s monitorem a OS moc vám děkuji 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Může být to OS z Aukra? Ušetří se tím celkem dost peněz a nic se tím nezmění (je to oficiální klíč Windows).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 28 minutami, Barendol napsal(a):

Může být to OS z Aukra? Ušetří se tím celkem dost peněz a nic se tím nezmění (je to oficiální klíč Windows).

Byl bych rad kdyby ne 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 49 minutami, AlexandrYT napsal(a):

Byl bych rad kdyby ne 

Hele na aukru a podobých stránkách lze koupit OEM verzi windows. JE to úplně v pohodě :) Lepší než koupit originální windows za několik tisic nebo kolik stojí :D:/

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, David Morávek (Dave) napsal(a):

Hele na aukru a podobých stránkách lze koupit OEM verzi windows. JE to úplně v pohodě :) Lepší než koupit originální windows za několik tisic nebo kolik stojí :D:/

Proste nechci za 2,5 os a k tomu sestava a monitor jak jsem to proste napsal nahoře 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 16 hodinami, Barendol napsal(a):

Tak poradí mi někdo ?! 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No lepší by bylo kdyby jsi byl konkrétní, ale budiž.

Tak vzhledem, k tomu, že by jsi chtěl upgradovat, tak za dva roky, s tím, že v podstatě všechno budeš měnit, tudíž žádnej upgrade, ale v podstatě výměna, tak že spíš nějaký definitivní řešení.

Je to poskládaní tak aby jsi zahrál všechno, bez větších problémů a zároveň co nejlevnější, s upgradem se moc nepočítá, ale CPU, je dostatečně výkonný, k high-end grafikám nový gen. tak že můžeš vyměnit bez obav z výraznýho bottleneck efektu.

RAM, pokud budeš dokupovat, tak úplně vyměnit, za novej dual-channel kit a tenhle úplně vyhodit, zkusit prodat. Je na hraně s kompatibilitou, ale fungovat bude, jsou tam nějaký Samsung čipy, bohužel ne ty, co by tam správně měli bejt, ty se ve 4GB modulech snad ani nevyskytujou, ale jsou, jak už jsem psal, otestovaný na kompatibilitu s touto platformou.

Pokud bude příležitost, doplnil bych, i SSD, v rámci upgradu.

S monitorem ti já moc neporadím, ale v rámci parametrů by byl dobrej s podporou freesync, když už máš v sestavě Radeona. Na FPS hry je, si myslím, dobrý mít monitor, alespoň 75Hz, a na samotný hraní ti, podle mě, stačí TN panel.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 22 minutami, Barendol napsal(a):

@Lukas Jediný detail, chybí ti chladič. Dej tam Ryzena 2600.

2600+Fera, je další 1000,- navrch...

Teď bych s tím ještě nic nedělal, až na základě toho co zbude, až se vybere monitor. Samozřejmě, že tato sestava je takovej odrazovej můstek, s co možná nejlepším poměrem cena/výkon, co jsem byl schopnej ze sebe vyždímat, aby zbyl dostatek prostoru pro OS a slušnej monitor.

Spíš by si mi hodně pomohl @Barendol, kdyby tě napadnul, nějakej levnej a dobrej monitor, aby se ta sestava, teda dala ještě vylepšit.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Lukas Myšleno u 1600X není box, zatímco u 2600 box je.

A pokud jde o monitory, odkážu se na titul, který jsem si sám napsal.

Editoval(a) Barendol

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, hona02 napsal(a):

@Barendol 2600 je zbytečně výkoná k takové průměrné grafice, lepší investovat do větších RAMek.... Jen můj názor :)

No, malinko se počítá, jak s výměnou grafiky, tak i RAM. Já osobně bych nejraději zainvestoval i lepší desku, ale zatím, není prostor.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Lukas napsal(a):

No, malinko se počítá, jak s výměnou grafiky, tak i RAM. Já osobně bych nejraději zainvestoval i lepší desku, ale zatím, není prostor.

Tak to už je lepší si dovydělat na pořádné PC aby pak po výměně doma neležely bezcenné komponenty a vyhozené peníze. Nechci se za žááááádnou cenu hádat. Sám skládám počítač a moc mi pomohlo toto forum, ale přece jen. Když už tak o 4 000 více se dá postavit počítač bežící s 1070 tkou. Já bych ještě doporučil autorovi něco ještě našetřit a pak mít počítač co nemusí vyměňovat po 2 letech.... :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 19 minutami, Barendol napsal(a):

@Lukas Myšleno u 1600X není box, zatímco u 2600 box je.

Díky za upozornění...

To sem si neuvědomil. Zcela automaticky, jsem si myslel, že tam bude Wraith Spire stejně, jako u 1500X, nebo 1600.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, hona02 napsal(a):

Tak to už je lepší si dovydělat na pořádné PC aby pak po výměně doma neležely bezcenné komponenty a vyhozené peníze. Nechci se za žááááádnou cenu hádat. Sám skládám počítač a moc mi pomohlo toto forum, ale přece jen. Když už tak o 4 000 více se dá postavit počítač bežící s 1070 tkou. Já bych ještě doporučil autorovi něco ještě našetřit a pak mít počítač co nemusí vyměňovat po 2 letech.... :)

To se tu doporučuje často, ale bez odezvy, tak že už jsem na to rezignoval a snažím se pracovat s tím co je.

Já skládám PC, ve volným čase počítače, i fyzicky, ne jen teoreticky tady na fóru a z toho asi 14let, i pro někoho jinýho, než jenom pro sebe. A můžu ti říct, že někoho přesvědčíš jen velice zřídka  kdy, aby navýšil rozpočet, i když sním mluvíš osobně, natož písemnou formou tady na fóru. Kolikrát nejde, ani o to, že by ty peníze neměl, ale o to, že není ochotnej do PC více investovat a když peníze nemá, tak nebejvá ochotnej čekat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Lukas napsal(a):

To se tu doporučuje často, ale bez odezvy, tak že už jsem na to rezignoval a snažím se pracovat s tím co je.

Já skládám PC, ve volným čase počítače, i fyzicky, ne jen teoreticky tady na fóru a z toho asi 14let, i pro někoho jinýho, než jenom pro sebe. A můžu ti říct, že někoho přesvědčíš jen velice zřídka  kdy, aby navýšil rozpočet, i když sním mluvíš osobně, natož písemnou formou tady na fóru. Kolikrát nejde, ani o to, že by ty peníze neměl, ale o to, že není ochotnej do PC více investovat a když peníze nemá, tak nebejvá ochotnej čekat.

Já si na finální verzi mého PCčekám už od Vánoc- Nejprve kryptomineři, pak jsem čekal na novou řadu grafik a pak jsme zjistil že ta řada RTX stoji za prd... Mezitím jsem našetřil o 15 000 více  :D. Já jsem to jen napsal aby si to autor uvědomil. Ostatně tvůj postoj chápu a respektuji ho....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, hona02 napsal(a):

Já si na finální verzi mého PCčekám už od Vánoc- Nejprve kryptomineři, pak jsem čekal na novou řadu grafik a pak jsme zjistil že ta řada RTX stoji za prd... Mezitím jsem našetřil o 15 000 více  :D. Já jsem to jen napsal aby si to autor uvědomil. Ostatně tvůj postoj chápu a respektuji ho....

No, ale podle mě se hlavně doporučovalo počkat na novou řadu, právě z důvodů poklesu ceny té aktuální, to že řada 2000, nepřinese nic, až tak úžasnýho za to, co za ní budou chtít, se myslím, i počítalo.

A děkuji za pochopení.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Lukas napsal(a):

No, ale podle mě se hlavně doporučovalo počkat na novou řadu, právě z důvodů poklesu ceny té aktuální, to že řada 2000, nepřinese nic, až tak úžasnýho za to, co za ní budou chtít, si myslím, i počítalo.

A děkuji za pochopení.

Dobre a kdybych teda chtěl něco do 28k ? Něco málo přes nevadí samozřejmě to platí s tím monitorem a os 

os stojí 2,5 a monitor mám za 2,7 nebo 2,8 takže ještě něco lepšího za tu cenu ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Lukas napsal(a):

Je bohužel přes, i když není přímo o moc výkonnější, ale novější platforma zajistí delší životnost ohledně upgradovatelnosti. Časem bych doplnil lepší, než boxovej chladič.

Tak víš co peníze mám tak rovnou za 30-31k mi něco sestav...moc se omlouvám samozřejmě s os a monitorem 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...