Jump to content

Recommended Posts

Zdarec,

Po dlouhé době jsem se rozhodl pro UPDATE z starého PC.

Staré PC:

Procesor: AMD FX-6300 VISHERA (6core, 3.5GHz, 14MB, socket AM3+, 95W ) Box

Základní deska: MSI Sc AM3+, 970A-G43, AMD 970, 4xDDR3, GbLAN, SATA3, USB 3.0, ATX

Grafická karta: MSI AMD R9 380 2GD5T OC 2GB 256bit, HDMI,2xDVI,DP,PCIE3.0

Operační paměť: 1x DIMM DDR3 8192MB 1600MHz CL 11

Pevný disk: WD BLUE WD10EZEX 1TB SATA/600 64MB cache, 7200 rpm

Skříň: ZALMAN Z1, midi tower, ATX, černá, bez zdroje, USB 3.0

Zdroj: Seasonic (Energy knight) SS-500ET T3 500W BRONZE 80PLUS OEM

A budu vyměňovat grafárnu za 1070ti Nejspíše tuto: https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx-1070-ti-gaming-8g-8gb-gddr5/226285/produkt

nebo také zvažuji tuto: https://www.czc.cz/1vf2u9h5m4hohavtea9qgpq9pa/seznam

Ale spíše se nakláním k té první... Nechám od posouzení od Vás :)

K tomu samozřejmě nový procesor, rozhodl jsem se pro RYZENA: AMD RYZEN 5 2600

A tutíž i nová deska: https://www.czc.cz/gigabyte-x470-aorus-ultra-gaming-amd-x470/236731/produkt

a na závěr tyto RAM: https://www.czc.cz/hyperx-predator-16gb-2x8gb-ddr4-3200/192299/produkt?yottly_online=czc_detail_produktu-mohlo_by_se_vam_libit&yottly_recommender=personalised-substitutes

ještě jsem chtěl dokoupit i nový disk, vybral jsem toto: https://www.czc.cz/seagate-barracuda-2tb_3/215406/produkt

1.Myslíte, že to 500 W zdroj utáhne???

2.Je to dobrá sestava/UPDATE???

3. A asi jedna z nejdůležitějších věcí--- co mám udělat až mi to v CZCčku poskládají do toho starého- jestli nový BIOS, DRIVERY pro grafickou kartu, popřípadě jestli ten disk něco nepotřebuje??? A jak to udělat....

Díky moc každé moudré duši, co ráda projeví svůj názor...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@hona02 tu hotovou sestavu bych minimálně poupravil... Na AMD bych postavil něco takovýho, sorry za drobný přesah (počítal jsem kolik by stála ta Intelovka, vychází to asi na 41K), tady je OS Windows 10 Pro...

RAMky jsem vyměnil, kvůli lepší optimalizaci pro AMD a RGB!!! :D Deska byla podle mě overkill a ten zdroj by to pravděpodobně neutáhl, tak jsem tam prdl Corsair RM750X, tím bys měl moct uživit klidně ještě jednu grafiku... :D Disk jsem vzal menší, abych se vešel do ceny... Podle mě bez dělání videí, grafického editu nebo fotek je nemožný zabrat víc jak 2TB (necháš si starý disk, doporučuju na něj dávat hlavně nezátěžové hry a dokumenty s fotkama, tak ho nevýhodněji využiješ...), Ryzena 7 jsem tam dal kvůli vyššímu výkonu do budoucna a pro systém #konzolovýrozvrženívPC :D hry dnes chroupou i zmíněných 8 jader, většinou ale jsou dnes optimální na 6 jader, takže někdy jim 2 přebývají, tak aspoň je využije Windows a nebude i brzdit ostatní jádra...

Jinak já nejsem moc moudrá duše :D spíše modrá než moudrá :kappaRoss: ty Windows jsou tak levný kvůli šedému trhu (vykupování klíčů např. v Rusku, kde jsou mnohem levnější... Takhle dostaneš klíč na licenci od Microsoftu), chvíli jsem sestavy nedělal, tak počkej ať se vyjádří ostatní... Mohl jsem něco omylem vynechat nebo přehlídnout...

Editoval(a) Romantus97
1. edit, 2. edit, 3.edit a takhle dál dokud neuedituju fórum k smrti! Úpravy textu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Romantus97 asi budeš opravdu modrej.

Hry na 6 jader, podle mě,  určitě ještě optimalizovaný nejsou a řekl bych, že dlouho asi ani nebudou, tak že 6jádro s 12 vláky je naprosto dostačující, jak dnes, tak i výhledově, na docela dlouhou dobu.

Se zdroji se to má tak, že když bude nějaký full-OC 2700+1080Ti, tak by se dalo mluvit o kvalitní 550, a bez OC o 500, ale obecně u takovýho normálního zdroje při full-OC a třeba ještě časem nějaký to HDD a ventilátor navíc, tak max. 650W, více bych určitě nedával, ale kvalitní zdroj, jako jsou třeba be quiety, klidně o 100W níž.

Ještě bych raději viděl v takovýto sestavě NVMe, než klasiku,. Co by se dalo ušetřit na CPU a zdroji, to by se dalo investovat tímto směrem.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 minutami, Romantus97 napsal(a):

@Lukas já to věděl! Jsem modrej! :D Otázka je jestli to je opravdu jen na hry

To já nevím, ty jsi mluvil o hrách.

Tak že jednorožec v profilovce, místo duhy modrá. Modrátusy... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No tak teda díky Romantus97,

ale asi vyměním jen ramky za to co jsi doporučil. Zbytek ponechám prozatím, bylo by zbytečné mít 1080 ti s 60 Hz monitorem takže 1070 ti utáhne vše na min 100 snímků a to už je taky více než je potřeba. Pak samozřejmě není nutný lepší procesor atd. 

Je to pracovní počítáč co utáhne sem tam i nějakou hru- do práce. A na nový ,,herní" nehodlám vyměňovat zatím za nové grafiky 980 ti v dualchannelu. Až bude nová řada RTX. Tady ty stojí dle mého názoru za .....

Ale díky za ty ramky, jen bych vážně potřeboval vědět jestli se bude muset něco softwarově řešit s diskem a popřípadě s ostatními komponenty....

A kdybych teda koupil tu Bčkovou desku, chtělo by to flashnout BIOS?

Editoval(a) hona02

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď