Jump to content
Thomas Pajdiak

Pocophone f1

Recommended Posts

Hele už jsem to taky psal jednou. Pocophone je hezký, ale je to Xiaomi a ti mají problémy s tím, že ty mobily se začínají po čase zpomalovat. Neříkám, že to bude i případ Poco, ale je to dost pravděpodobné. Z tohoto důvodu mi třeba přijde logické počkat si až na nějaký další model. Stejně tak to nemá DRM, takže některé video nepřehraješ, kvalita těla je aby se neřeklo, kamera je prostě to, co se do té ceny vešlo a ještě k tomu má problémy se screen bleedingem. Dobře původně jsem si myslel, že LCD bude výhoda,male nevypadá to. Osobně si myslím, že je lepší do toho vrazit o $100 víc a koupit Mi 8. Ono i když koupíš SE, tak neuděláš špatně, protože je ve skutečnosti lepší jak nejnižší verze MI 8.

• Like 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Kolem Pocofonu je stále velké množství otázek ohledně časové degradace. Jak říká Milan, jeho největší drawback bude znatelný pokles výkonu overtime. Obecně je to u levnějších Xiaomi známo, avšak né u každého modelu. Jelikož se pohybujeme v částce okolo $300 (v Čechách je ta cena vážně přehnaná), tak museli šetřit na konstrukci. Je tu spousta nevýhod jakožto celková plastová konstrukce, chybějící certifikace, apod. Co se týče čistého poměru cena výkon, tak momentálně zabírá 1. příčku. Parametrově je to jedna z nejlákavějších koupí v této době, ale určitě mi přijde výhodnější koupě Mi 8, jelikož se zbavíš většiny drawbacků oproti Pocophonu za cenu minoritního poklesu výkonu, což v dnešní době velmi spolehlivých Snapdragonů není podle mě žádný zásadní problém.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Thomas Pajdiak Ne, oba mají Snapdragon 845 se stejným základním taktem, takže k poklesu výkonu opravdu nedojde. Jediné rozdíly jsou ve vzhledu, celkové konstrukci, nadstavbě, baterii a displayi.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Thomas Pajdiak napsal(a):

@milanfon Nebo se vyplatí připlatit velkou částku navíc a klupit si OnePlus 6 ?

Velkou? Myslíš $150 oproti MSRP Poco? To záleží na tobě a taky primárně na tom, jestli to využiješ. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Thomas Pajdiak napsal(a):

@milanfon A xiaomi mi 8 má DRM ? Oproti poco f1 ?

Údajně ne, ale zase má HDR10 certifikaci, což třeba 1+ nemá. Zase to ale nutně neznamená, že ten displej je lepší. Neviděl jsem je side-by-side, takže nemůžu tvrdit. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...