Jump to content
milanfon

Recenze SilentiumPC Armis AR3

14 Příspěvků k tomuto tématu

Poslední dobou se mi docela zamlouvala skříň SilentiumPC Armis AR3, tedy až do té doby, dokud jsem s ní dnes nestavěl. Jsem zvyklí na to, že tihle Poláci umí dělat docela dobré komponenty, ale u této skříně mi to přijde jako kdyby se snažili udělat něco pěkného a unikátního, ale absolutně si v tom nezkusili nic postavit, protože to jde prostě strašně.

spc-armis-ar3-tg-1-999px-700x700.jpg

Celkové má jako tahle skříň dobré vlastnosti. Má to tvrzené sklo, přední panel s texturou broušeného hliníku (to žeru) a dva decentní předinstalované větráčky Sigma PRO 120, které jsem kladně ohodnotil v mém nedávném testu. Ani airflow zde není nejhorší. Nasává to tedy jen ze stran, ale vesměs to nějak ty větráky tolik neblokuje. Dobrá věc je taky vestavěný hub pro větráky, což se může hodit lidem s budget deskami. Není tedy propojený s deskou přes větrákový konektor, ale je napájen na napevno, takže na automatickou rychlost zapoměňte. Musíte to dělat jak v pravěku sliderem vepředu. Zase je fakt, že na case větráky to stačí. Ten hub vám taky určitou modularitu kabelů. Taky jsou zde ještě 5,25" pozice, kdyby nějaká divná osoba chtěla používat mechaniku.

spc-armis-feat-controller2-1920x537.jpg

To byly ty dobré věci. Teď ty špatné. Materiál je velice lehký a jednoduše se ohne, což by nějak nevadilo, ale vadí mi, že ten vnitřní design je prostě divný. Aby byl přístup ke zdroji, tak se musí rozebrat celý basement (přístup zezadu jako běžně zde nečekejte). Ten basement je tvořený ze 2 částí: Horního víka a postranního kusu plechu. Obojí je dělané tak natěsno, že to má minimální toleranci a nasazování s kompenenty je fakt peklo. Nic jiného než použít sílu vám pravděpodobně nezbyde. To víko se zase musí při sundavání naklánět, takže s přidělanou deskou se tam fakt blbě dává. To ale stále není ta nejlepší část. To je totiž tahle kokotina: 

IMG_20180915_145506.jpg

Pro objasnění: Rychloupínák na 3,5" disky, co dneska používá skoro každá case, jsou očividně moc drahé, takže se přiklonili k pradávné metodě se třemi šroubky, které jsou navíc stranou ke zdroji a to je ten problém. Sem nenarvete normální šroubovák! Pokud tedy náhodou po ruce nemáte nějaký mini šroubovák, tak vás lituju, protože musíte vyndat zdroj nebo se na šroubky vysrat. Naprosto nepochopitelně je tady taky základní deska "zapuštěna" do plechu, takže RIP postranní SATA porty. A o dírách pro kabely ani nechci mluvit, protože s tímhle se cable management dělat nedá. Za 1. je všechno špatně umístěné nebo má špatnou velikost a za 2. je stejně všechno vzadu vidět, takže nemá cenu se s tím sr*t. Kvalita plastů, zejména hexagonálního meshe na průduchu, jsem taky chtěl zmínit. Celé je to takové zohýbané a na krajích nepravidělně zastřižené

spc-armis-ar3-tg-2-999px-700x700.jpg

Je to tedy hezká skřínka, ale kupujte ji jenom když při nákupu zaškrtáváte to políčko "chci zadarmo sestavení počítače", protože za vás to postaví nějaký otrok, který bude nasraný místo vás. Ovšem je to jeho chyba, protože on si vybral, že bude dělat tuhle rutinní a dementní práci. Kupte si radši Meshify C a budete spokojeni... Tady se až moc šetřilo! Bylo by super mít jednu na video, ale tohle pro odrazení jejich zákazníků stačí. Jednoduše se jim to nepovedlo. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 1 minutou, Romantus97 napsal(a):

@milanfon Corsaira RM tam asi nenarvu co? :D

Ale jo. Ten není o tolik delší jak CX a jako ono toho místa tam je dost, jen kabeláž se ti bude dělat blbě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@milanfon máš tam teď tak 5 cm navíc, no třeba ve u něco v jiné cenovce, jinak budeš (nebo budete) dělat víc recenzí na mobily? Třeba by se to chytlo... 😉 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 26 minutami, Romantus97 napsal(a):

@milanfon máš tam teď tak 5 cm navíc, no třeba ve u něco v jiné cenovce, jinak budeš (nebo budete) dělat víc recenzí na mobily? Třeba by se to chytlo... 😉 

No ta jedna se moc nechytila. Víc se pokusíme, ale jako primární obsah to určitě nebude.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@milanfon možná špatný časování, Linus ve videu o Iphonech poznamenal že pokud se nic neděje jeho videa jsou virály, ale jakmile se představí IPhone jeho videa nejsou sledovaná a kvůli YT algoritmům se udrží nahoře jen krátce... Potom se nezobrazují jeho fanouškům a je vymalováno #YouTubeAlgoritmy

Ještě ať nejsem úplnej hipster a nevybočuju úplně z tématu, kolik ta mrcha váží? Mluvil jsi o nepřesných řezech a v téhle chvíli se váha mění... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Romantus97 napsal(a):

@milanfon možná špatný časování, Linus ve videu o Iphonech poznamenal že pokud se nic neděje jeho videa jsou virály, ale jakmile se představí IPhone jeho videa nejsou sledovaná a kvůli YT algoritmům se udrží nahoře jen krátce... Potom se nezobrazují jeho fanouškům a je vymalováno #YouTubeAlgoritmy

Ještě ať nejsem úplnej hipster a nevybočuju úplně z tématu, kolik ta mrcha váží? Mluvil jsi o nepřesných řezech a v téhle chvíli se váha mění... 

Ale prd. iPhony byly až dlouho potom. Nevím, kolik to váží, ale je to hliník, takže nic :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@milanfon nemusí se jednat to nutně o Iphony, stačí jiná velká novinka a lidi pak nemají čas, btw jak hrozný jsou ty řezy? Nemusím si nutně rozrýt stůl... 

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, Romantus97 napsal(a):

@milanfon nemusí se jednat to nutně o Iphony, stačí jiná velká novinka a lidi pak nemají čas, btw jak hrozný jsou ty řezy? Nemusím si nutně rozrýt stůl... 

Proč stůl? Já jsme psal, že plast je zastřižený nepravidelně. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@milanfon prej citrón, cukr a "trochu" alkoholu :D ty Italové jsou hrozný hovada, ten driák zamával i s mým bráchou a že ten je na chlast zvyklé... Jednoduše mám stůl z měkkého dřeva a nechci ho zníčit víc než je, kvůli díhám, škrábancům a děrám jsem si musel sehnat podložku pod myš, bez ní se to nedalo... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 19 minutami, Romantus97 napsal(a):

@milanfon prej citrón, cukr a "trochu" alkoholu :D ty Italové jsou hrozný hovada, ten driák zamával i s mým bráchou a že ten je na chlast zvyklé... Jednoduše mám stůl z měkkého dřeva a nechci ho zníčit víc než je, kvůli díhám, škrábancům a děrám jsem si musel sehnat podložku pod myš, bez ní se to nedalo... 

Má to nožičky, tak bych to nehrotil :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď