Jump to content
Romantus97

7 nm od AMD na dohled

85 Příspěvků k tomuto tématu

@DraXy minimálně to tvrdí... Jenže taky to může být něco jako kdyby Milan prohlásil že já jsem jeho naprogramované AI s náhodným algorytmem učení

• Haha 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 44 minutami, Romantus97 napsal(a):

@DraXy minimálně to tvrdí... Jenže taky to může být něco jako kdyby Milan prohlásil že já jsem jeho naprogramované AI s náhodným algorytmem učení

Já bych tomu i věřil :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 4. 9. 2018 at 15:21, Romantus97 napsal(a):

AMD nám oznámilo, že 7 nm architekturu u jejich grafik uvidíme ještě letos, zatímco procesory jsou očekávány až příští rok... 

A ja som dva dni dozadu kupil rx580 xD

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, Bruck131 napsal(a):

Momentálne sa RX580 oplatí najviac v pomere cena/výkon. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 55 minutami, Bruck131 napsal(a):

To info je starší. NAVI na 7nm přijdou v roce 2019. Nejspíše v Q2 spíše Q3, tak jako procesory, ale vše má být oznámeno v polovině ledna, kdy bude ''pohovor'' (neumím najít spravný slovo). Takže do konce ledna to bude i ve zprávách atp., takže se to dočteš. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 minutami, VojtěchC napsal(a):

''pohovor'' (neumím najít spravný slovo)

konferencia xD

Editoval(a) Roy
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Flank3r  něco k 7nm prý řeknou, otázka je kolik toho bude o Ryzenech, kolik o Navi a kolik o EPYCích... Serveráci mají údajně vyjít dřív 

Editoval(a) Romantus97
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To ano, ale o Epycu se detailně mluvilo někdy v listopadu na jiné konferenci, CES bude myslím více zaměřen na konzumenty

• Like 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 16 minutami, VojtěchC napsal(a):

Kdo chce, může sledovat novinky zde nebo zde, kde si to zpětně můžete pustit, snad to půjde. :) 

Dokoukáno. 

Upřímně čekal jsem to víc EPYCké.

Novou grafiku ukázali včetně ceny, ale mohlo to být trochu podrobnější. Taky mohli oznámit i další modely. Doufám, že touto řadou Radeonu VII (vážně se to tak bude jmenovat?) dožene AMD náskok nvidie. 

K Ryzenům. Chápu, že nemůžou odhalit všechny produkty a nová generace Ryzenů je nejspíš v dokončovací fázi, ale alespoň mohli vyvrátit nebo potvrdit leaknuté info o počtech jader, frekvencích atd. Nebo alespoň naznačit. 

Za neskutečně nudou část považuji rozhovor s leadrem Fnatic. To jsem litoval, že sleduji živý přenos a nejde to přeskočit dál. 

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 minutami, Petr.siska napsal(a):

Dokoukáno. 

Upřímně čekal jsem to víc EPYCké.

Novou grafiku ukázali včetně ceny, ale mohlo to být trochu podrobnější. Taky mohli oznámit i další modely. Doufám, že touto řadou Radeonu VII (vážně se to tak bude jmenovat?) dožene AMD náskok nvidie. 

K Ryzenům. Chápu, že nemůžou odhalit všechny produkty a nová generace Ryzenů je nejspíš v dokončovací fázi, ale alespoň mohli vyvrátit nebo potvrdit leaknuté info o počtech jader, frekvencích atd. Nebo alespoň naznačit. 

Za neskutečně nudou část považuji rozhovor s leadrem Fnatic. To jsem litoval, že sleduji živý přenos a nejde to přeskočit dál. 

Taktéž, mám stejný názor. Mají v plánu právě Navi, takže je otázka, jestli je Radeon VII jen ukázka, co umí 7 nm a to nejlepší si nechají na později. :)

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Adore je fake plný jen spekulací, vůbec bych se tím webem nezabýval. Včera jsem mu to trochu na Twitteru vytmavil a hned se ozval rozčíleně :D...

Na frekvence je ještě čas, finální frekvence jsou jisté třeba až tak 2-3 měsíce před uvedením. Nicméně tohle už bude předfinální revize procvesoru. Obvykle se dá nahnat cca 200 MHz taktu do finální revize, když vše jde dobře. OSobně bych to viděl na XFR boost po 4.6-4.7 GHz a all core boost kolem 4400 MHz.

Někoho by jistě zajímala samotná frekvence čipu, jak běžel v zátěži. Víme, že i9-9900K během Cinebench drží 4700 MHz a dané skóre tomu odpovídá (2000b plus minus 30b).
Můžeme si dovtípit, že procesor AMD je ES ne finálních frekvencí a že IPC se tutově zvedne oproti Pinnacle Ridge. Třetí dedukcí je, jakou frekvenci potřebuje Pinnacle Ridge v CInebench na 2050 bodů? A to víme...Je to 4400 MHz. Někdo s lepším čipem 2700X si to může dokonce sám doma zkusit (samozřejmě, nesmí mít na pozadí otevřeno desítky blbostí!)

Je tedy jednoduché usoudit, že AMD Matisse ES běžel v Cinebench zhruba na frekvenci mezi 4000-4200 MHz, více zcela určitě nikoliv.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

7nm ES v provedení 16C/32T, prý běhá až po 4.2 GHz turbo. Early sample, takže rezerva tam stále je...

image.png.d70686a1f61ba50e7abb0c71230f11ef.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No, nebude to asi podle leaku, který vyšli, kde 16jádro mělo mít 5 Ghz, vidím to spíš na 4,3-4,6 Ghz i tak slušný. Ale frekvence není vše. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Flank3r napsal(a):

Tak první náš Asus teaser na desky :) Napovím, ať si pořádně všimnete první desky vlevo nahoře ,-) 

47923178118_c28d5df2cb_z.jpg

čo tam je?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.