Jump to content

Recommended Posts

prosim jaký zdroj bych měl koupit? 

cpu: i5 8600k

gpu: msi 1080

mb: z370 msi carbon

ram: Trident Z 2x8gb

ssd: adata su650 240gb

hdd: barracuda 2t 7200rpm

4x rgb větráčky 120mm

chlazení procesoru bych taky potřeboval poradit 

Děkuji za odpověď :)

Editoval(a) Efkooo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

I když ideální by bylo 500W, tak nejlepší poměr, cena/výkon/účinnost/kvalita, mají tyto.

Jinak G.Sklil obecně nedoporučuji, prostě za tu cenu podle mě nestojí, a pokud nemají do 3200 CL14, 3200 CL14-15, od 3400 CL16, 3600 CL16-17, od 3600 CL17 atd, tak se u nich nejedná o b-die čipy a to jsou ještě pořád tyto bez b-die dražší, než konkurence s b-die. Jediná výhoda u těch dračích G.Skill je jistota daného čipu, u levnějších výrobců je to trochu sázka do loterie.

Doporučil bych ti Patriot Viper RGB, je tam poměrně velká pravděpodobnost na dobrý čipy, protože vnitřek je Viper4, za poměrně snesitelnou cenu.

Jako chladič bych doporučil tento, není tak drahej, i přesto že očividně bude učinej, tak že by byl prostor na přestrojení na RGB ventilátory.

Ta deska je kompatibilní s Corsair RGB, tak že to budeš mít v mnoha ohledech jednoduší s ovládáním a synchronizací.

Ta sestava bude celkem nadupaná, možná už bych koukal po M.2 NVMe SSD.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 23 hodinami, J4N napsal(a):

Serus 

Chladenie odporucam Toto

A zdroj by som zobral 650w, ale myslim ze toto by utahol aj 550w viď. @jirkasta

Utáhl, ale k 1080 bych asi opravdu doporučil ten silnější. Budeš mít lepší účinnost.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 hodinami, Lukas napsal(a):

Jako chladič bych doporučil tento

https://www.czc.cz/silentiumpc-grandis-2-xe1436/200201/produkt

Chybička se vloudila.

Před 24 minutami, jirkasta napsal(a):

Utáhl, ale k 1080 bych asi opravdu doporučil ten silnější. Budeš mít lepší účinnost.

No, vzhelem k tomu, že u kvalitního zdroje, aby jsi co nejlíp využil jeho účinnost, by ses měl pohybovat, při běžným provozu PC, minimálně někde kolem 50% jeho výkonnostní kapacity, tak bych ho raději zbytečně ho nepředimenzoval a i ta 500, by se v týhle konfiguraci pohybovala někde kolem 80% při plný zátěži, což je naprosto adekvátní.

Ty lepší zdroje nedělají dobře svoji práci když se dusí, je to jako když podtáčíš motor.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Lukas napsal(a):

No, vzhelem k tomu, že u kvalitního zdroje, aby jsi co nejlíp využil jeho účinnost, by ses měl pohybovat, při běžným provozu PC, minimálně někde kolem 50% jeho výkonnostní kapacity, tak bych ho raději zbytečně ho nepředimenzoval a i ta 500, by se v týhle konfiguraci pohybovala někde kolem 80% při plný zátěži, což je naprosto adekvátní.

Ty lepší zdroje nedělají dobře svoji práci když se dusí, je to jako když podtáčíš motor.

Já sám mám taky 550 W a je to v pohodě, ale u těhle karet je to už celkem na hraně podle mě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, jirkasta napsal(a):

Já sám mám taky 550 W a je to v pohodě, ale u těhle karet je to už celkem na hraně podle mě.

Výrobci karet doporučují nesmyslný hodnoty výkonu, aby se sichrovali, podle mě v rámci toho, že nemůžou vědět, kdo jak má doma kvalitní zdroj, kdy nekvalitníuž může stávkovat při využití už do 80%.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...