Jump to content
Martin Jindrak

Ryzen 5 - teploty s Ferou 3

Recommended Posts

Zdravím. Obejdal jsem si počítač a rozhodl jsem si ho sestavit. Dnes jsem ho poprvé zapnul. Jako první se mi otevřelo nastavení BIOsu od ROG a když jsem sledoval teplotu procaku, přišla mi extrémně vysoká. Ze začátku nějakých 40-45 stupňů.. ale pak se teploty dotýkaly i 60 stupňů. Mám Ryzen 5 -1600x a chlazení SilentiumPC Fera 3

Děkuju moc za všechny tipy a rady.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No teda, a sloupnul sis ochranou fólii z dosedací plochy? Ne že bych z tebe chtěl dělat blbce, ale občas se to někomu opravdu podaří přehlídnout, a pak to dělá podobný věci.

I když teda nevím, jestli ji tam Fera má, ale bývá to standardem.

Pokud tam žádná folie nepřekáží, tak je to k dalšímu zamyšlení.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 minutami, Lukas napsal(a):

No teda, a sloupnul sis ochranou fólii z dosedací plochy? Ne že bych z tebe chtěl dělat blbce, ale občas se to někomu opravdu podaří přehlídnout, a pak to dělá podobný věci.

I když teda nevím, jestli ji tam Fera má, ale bývá to standardem.

Pokud tam žádná folie nepřekáží, tak je to k dalšímu zamyšlení.

Fera fólii má a taky jsem ji sloupnul. Nemůže to být třeba špatným rozpoložením pasty? Nebo špatnou pastou? Použil jsem tu z balení.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Důvody můžou bejt např. bota v čidle, nebo části bios SW na odečet, ale i špatný kus CPU, i když to už bych asi moc spekuloval. Že by bylo třeba špatně připájený IHC, ale to se asi neděje, nikdy sem o tom neslyšel.

Ta past, to se mi moc nezdá, když si vezmu co se kolikrát používalo za pasty a jak se to tam kydalo, tak jak to přišlo pod ruku a vždycky to bylo v pohodě, jako pasta opravdu pár stupňů udělat dokáže, ale ne 25-30°C rozdílu, v tak nepatrným filmu co je mezi IHC a dosedací plochou chladiče, tak nekvalitní pastu by přibalil ke svýmu produktu jen masochista.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pasta dokáže udělat rozdíl ~10° pokud jí tam dáš strašně málo (viz toto video cca 7:51), jinak netuším čím by to mohlo být. Vše ostatní co mě napadlo už tu bylo řečeno.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 1. 9. 2018 at 12:24, Martin Jindrak napsal(a):

Zdravím. Obejdal jsem si počítač a rozhodl jsem si ho sestavit. Dnes jsem ho poprvé zapnul. Jako první se mi otevřelo nastavení BIOsu od ROG a když jsem sledoval teplotu procaku, přišla mi extrémně vysoká. Ze začátku nějakých 40-45 stupňů.. ale pak se teploty dotýkaly i 60 stupňů. Mám Ryzen 5 -1600x a chlazení SilentiumPC Fera 3

Děkuju moc za všechny tipy a rady.

Už si na to přišel čím to je? Já jen, že některé desky přidávají 20°C k normální teplotě. Konkrétně můj Asrock to dělá. Podle toho pak je třeba nastavit křivku. Zkontroluj si teplotu nějakým programem. Ale pozor, třeba AIDA mi přidává také 20°C asi to bere podle biosu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, westikkrystof napsal(a):

Už si na to přišel čím to je? Já jen, že některé desky přidávají 20°C k normální teplotě. Konkrétně můj Asrock to dělá. Podle toho pak je třeba nastavit křivku. Zkontroluj si teplotu nějakým programem. Ale pozor, třeba AIDA mi přidává také 20°C asi to bere podle biosu.

Ano přišel. Díky mému velmi vysokému IQ jsem zjistil. Že jsem tam tak trochu nasadil ventilátor na chlazení obraceně. Takže to procak oteplovalo. Klap

• Haha 4

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Martin Jindrak napsal(a):

Ano přišel. Díky mému velmi vysokému IQ jsem zjistil. Že jsem tam tak trochu nasadil ventilátor na chlazení obraceně. Takže to procak oteplovalo. Klap

Tak aspoň máš historku do hospody. Hlavně že to procesor přežil.

• Haha 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 29 minutami, Martin Jindrak napsal(a):

Jen rýpavě-technická. Opačně nasazený ventilátor může leda zhoršit teploty z důvodu špatného proudění vzduchu, nikoliv proto, že by "oteploval" procesor, takhle vedení tepla nefunguje Kappa 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď