Jump to content

Recommended Posts

Proč by to nebylo možné. Jestli máš RGB header na základní desce, tak ani nepotřebuješ ten ovladač a napájení.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No tak tohle řešení bych asi nevolil. Deska B450 Prime má svůj RGB header a pásek připojený tímto způsobem, je možné ovládat přes aplikaci AURAsync, plus další zařízení s podporou tohoto, jako paměti, grafiku, chladič CPU, nebo dokonce i nějaké samostatné ventilátory a skříně.

Asi nejznámějším výrobcem kompatibilních pásků je Phateks a myslím, že i NZXT, ale taky další, jako Cablemod, DeepCool, Bitfenix, nebo jakejkoliv pásek, buď origo se 4pin, nebo si takovej pásek můžeš udělat, oblíbený je tyto nakupovat levně na Ali. S uživatelskýho hlediska jsou k instalaci nejpohodlnější magnetický.

Na ten header, můžeš připojit až 3m dlouhej při 12W/m. Taky se dá použít spliter a pozapojovat, přes něj, na ten header kde co.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Lukas napsal(a):

No tak tohle řešení bych asi nevolil. Deska B450 Prime má svůj RGB header a pásek připojený tímto způsobem, je možné ovládat přes aplikaci AURAsync, plus další zařízení s podporou tohoto, jako paměti, grafiku, chladič CPU, nebo dokonce i nějaké samostatné ventilátory a skříně.

Asi nejznámějším výrobcem kompatibilních pásků je Phateks a myslím, že i NZXT, ale taky další, jako Cablemod, DeepCool, Bitfenix, nebo jakejkoliv pásek, buď origo se 4pin, nebo si takovej pásek můžeš udělat, oblíbený je tyto nakupovat levně na Ali. S uživatelskýho hlediska jsou k instalaci nejpohodlnější magnetický.

Na ten header, můžeš připojit až 3m dlouhej při 12W/m. Taky se dá použít spliter a pozapojovat, přes něj, na ten header kde co.

Hele já na to připojil 5m pásku, která má navíc ještě hodně husté pokrytí diodama a žádná deska s tím "neměla" problém :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 hodinami, milanfon napsal(a):

Hele já na to připojil 5m pásku, která má navíc ještě hodně husté pokrytí diodama a žádná deska s tím "neměla" problém :D 

Jako kolega elektrotechnik víš, že na stejnosměrném proudu narůstají poměrně rychle ztráty ve vodiči vzhledem ke vzdálenosti od zdroje. Tak že půjde spíš o to, že ne, že by to neutáhla deska, ale už ho prostě ne rozsvítí na 100%. Jinak ve světě led je 12W/m poměrně už velkej výkon. Nejběžnější pásky, který už se pokládají za poměrně výkonný, pro běžný použití, mají kolem 9W/m a mám pocit, že mívají 120LED/m, takový ty hezky pokrytý.

Před 10 hodinami, Samuel Petrikovic napsal(a):

pockaj ak to chaoem dobre na header co je na zakladke nalepim ten rgb pasik ? 

No, nelepil bych to na to připojil bych to k tomu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Lukas napsal(a):

ko kolega elektrotechnik víš, že na stejnosměrném proudu narůstají poměrně rychle ztráty ve vodiči vzhledem ke vzdálenosti od zdroje. Tak že půjde spíš o to, že ne, že by to neutáhla deska, ale už ho prostě ne rozsvítí na 100%. Jinak ve světě led je 12W/m poměrně už velkej výkon. Nejběžnější pásky, který už se pokládají za poměrně výkonný, pro běžný použití, mají kolem 9W/m a mám pocit, že mívají 120LED/m, takový ty hezky pokrytý.

To se mi ještě nestalo. Většinou to svítí na 100% a ten regulační MOSFET se prostě při těch větších proudech víc námaha. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, milanfon napsal(a):

To se mi ještě nestalo. Většinou to svítí na 100% a ten regulační MOSFET se prostě při těch větších proudech víc námaha. 

Mě jo, ale ne u PC ale při klasický instalaci, kdy jsem musel u pásku přivíst přívod z výstupu trafa i na druhý konec, aby měl v celý dýlce stejnou světelnou intenzitu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Lukas napsal(a):

Mě jo, ale ne u PC ale při klasický instalaci, kdy jsem musel u pásku přivíst přívod z výstupu trafa i na druhý konec, aby měl v celý dýlce stejnou světelnou intenzitu.

Mě se tedy maximálně stalo, že se začalo trafo přehrávat a ty ochranné obvody uvnitř ho vypnuly a zapnuly zase při bezpečné teplotě, takže celá ta páska blikala. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, milanfon napsal(a):

Mě se tedy maximálně stalo, že se začalo trafo přehrávat a ty ochranné obvody uvnitř ho vypnuly a zapnuly zase při bezpečné teplotě, takže celá ta páska blikala. 

Trafo mi normálně stíhalo, ale musel jsem na jeho výstup zapojit ten pásek s obou stran, protože mi asi po 4-5m začala klesat intenzita na druhým konci pasku od přívodu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...