Jump to content
Roran60

stavba pc

13 Příspěvků k tomuto tématu

Dobrý deň,

chcel by som si poskladať pc z týchto komponentov https://www.czc.cz/70b58fshvmi1fbf1qb71u5v2bg/seznam a mám k tomu zopár otázok :

1. Sú tie komponenty medzi sebou kompatibilné (neprekvapí ma nejaká vec ako procesor vyžadujúci aktualizáciu biosu) ? 

2. Sú tie komponenty  taktovateľné (respektíve vydrží to zdroj a chladenie ) ?

3. Za rok chcem upgradovať na Ryzen 7 2700X a GTX 1060 alebo GTX 1070 TI , bude to vhodné na strih videa a občastné streamovanie ?  

Za každú odpoveď vopred ďakujem .

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Komponenty jsou kompatibilní, ale opravdu za předpokladu, že proběhne upgrade UEFI, ještě RAM o ktérý si myslím, že by to sní nějak jelo, ale není ideální, tu určitě vyměnit.

CPU i RAM budou mít možnost OC i za těchto podmínek.

Case za tyto peníze, taktéž není nic moc, chladič není nejhorší, ale také bych za podobné peníze vybral jiný.

Zdroj je výhledově na upgrade optimální.

Na stream přes CPU bude 2700 více, jak dostačující a na edit videa je 2700 v podstatě ideální při této platformě.

Grafika samozřejmě, čím výkonnější tím lepší, při hraní, ale na "stream", nebo edit videa nebude mít vliv.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Roran60 napsal(a):

A akú ramku by ste mi doporučili v podobnej cenovej kategórii ?

Ale pokiaľ nebudem upgradovať zdroj by mi to mal vydržať ?

tak ramky tieto https://www.czc.cz/adata-xpg-gammix-d10-8gb-ddr4-3000-cervena/223347/produkt  chladic dobry ale https://www.czc.cz/adata-xpg-gammix-d10-8gb-ddr4-3000-cervena/223347/produkt tento je lepsi a je to tu taka klasika a case tu tvoju nepoznam tak ja ti odporucam tuto https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-rg4t-pure-black-tg-okno/222551/produkt inak uplne v pohode 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Roran60 napsal(a):

A akú ramku by ste mi doporučili v podobnej cenovej kategórii ?

No tak v této relaci tuto, s OC.

Před 9 hodinami, Roran60 napsal(a):

Ale pokiaľ nebudem upgradovať zdroj by mi to mal vydržať ?

Ten zdroj je právě dobrej, i pro případnej upgrade, to už jsem ti psal, na ten postavíš i 1080.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 27 minutami, Roran60 napsal(a):

Počítač objednávam , ďakujem za rady. Tému  týmto uzatváram.

V košíku máš ten Ryzen 2x.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Roran60 napsal(a):

Počítač objednávam , ďakujem za rady. Tému  týmto uzatváram.

Ale dodatečně tě chci upozornit, že herní APU je náročné na RAM, jak na kapacitu, tak na frekvenci, ta doporučená sice spadá do tvýho rozpočtu, nic méně ideální by bylo 16GB dual-chanel kit 3000+MHz.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Roran60 napsal(a):

Ako si myslíš že mi to až bude ovplyvňovať výkon toho  pc ?    

Nejakú hru na tom spustím ?  @Lukas

Předpokládám, že se ptáš na RAM, v rámci mého posledního příspěvku.

No tak,  iGPU vega11 má podobný nároky jako GPU na pci-e kartě, akorát že na kartě má svoji vlastní rychlou VRAM, kdežto iGPU si svou VRAM, vytváří na úkor RAM, mám pocit, že si může rezervovat až 4CB z RAM a zbývajících 4GB je už hrozně málo na herní PC. A taková další věc je, že GPU obecně mají rádi co možná nejrychlejší RAM a to se týká i toho iGPU v APU.

No a úplně poslední věc, která mě teď napadla, v rámci využití tohoto APU, jako herní a i s ohledem upgradu do budoucna, lepší chladič, protože CPU+iGPU při plném vytížení umí pěkně zatopit, v podstatě podobně, jako daleko výkonnější CPU a k tomu samozřejmě case s lepším airflow.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď