Jump to content

Hlasování :)  

16 členů hlasovalo

1. 1. Tak tedy který procesor?

• 2600 stačí
      14
    • 2600X se vyplatí více
      2

Recommended Posts

Ahoj,

Prodrbávám se tady fórem a pomalu si dělám obrázek k updatu mého PC. Chci ho postavit na 1070ti ke které jsem chtěl dát RYZEN 2600 ( je to dost pro grafiku na plný výkon? Popřípadě jestli se vyplatí X verze...) A tedy k novému socketu musím koupit novou základní desku a ramky ( RAM momentálně mám DDR3 a AM3 socket s FX 6300 six core...) nevím kterou základní desku. Tedy bych byl zvlášť nadšený za dobrou odpověď :) A potom kterou RAM ke RYZENU asi bych si představoval 2x8 GB ( jestli máš odlišný názor tak mi ho napiš jelikož mě zajímá.)

Souhrně bych chtěl vědět:

1) Jestli AMD 2600 stačí na 1070 ti a jetli se vyplatí jít na AMD 5 2600X

2) Jakou základní desku ( asi bych už nechtěl přesáhnout desku za více jak 4000,- ideál tak kolem 3000)

3) Které ramky k procesoru RYZEN 5 2600

Díky všem za jejich názory. Vím že tady je super komunita která ráda poradí, tak velmi doufám v to, že nějaká dobrá duše poradí :-)

S pozdravem Honza...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Rozdíl mezi 2600 a X verzí - X je z továrny přetaktovaná a má u sebe lepší chladič. Vzhledem k tomu,  že na CZC teď je 2600 za 4,2t,  bral bych ho

Ohledně fošny,  nechal bych si updatnout BIOS a koupil něco levnějšího s X370 chipsetem,  třeba AsRock Fatal1ty Gaming X nebo o něco dražší Asus Prime X370-PRO

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Okej ale RAMky tedy jaké? a hlavně o updatování BIOSU jsem nikdy neslyšel, jak se to provádí a kde soi to mohu popřípadě nechat udělat???

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Momentálně se asi nejvíce vyplatí v této konfiguraci tyto RAM. UEFI, ti povýší třeba právě na CZC pokud o to požádáš, ale s rozpočtem do 4K by jsi si mohl pořídit X470 desku, ale ideálně bych to viděl až na tuto a to už je bohužel moc.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No pokud se ta deska za 4500 vyplatí tak proč ne že, záleží na tom jestli to opravdu stojí za těch 1500 korun navíc z výše doporučovaných...

V čem je tolik lepší? 

Díky za odpověď.

Já osobně počítal ramky za přibližně 5000 tady usetrim tak na desku můžu taky něco přidat. Ale peníze nerostou na stromech takže každá stovka se hodí.( Obvzlaste když tam chci ještě grafiku za 13 000 a procesor za 4200...)

Ovšem mírně počítám s tím že cena 1070 ti klesne aspoň o 2000 při vydání těch nových ... Kdyby neklesla tak koupim za podobnou cenu novou generaci.... To mě ještě napadá otázka jestli by nové grafiky procesor utahl ( AMD ryzen 5 2600....

Nové grafiky by měly mít něco kolem 3584 cuda jader a takt asi kolem 1800....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 40 minutami, hona02 napsal(a):

No pokud se ta deska za 4500 vyplatí tak proč ne že, záleží na tom jestli to opravdu stojí za těch 1500 korun navíc z výše doporučovaných...

V čem je tolik lepší? 

V podstatě její největší přednost, je nízká poruchovost, jinak výkonnostně je na tom podobně, možná i trošku hůř, jak třeba tenhle ASRock, ale prostě je celkově kvalitnější, spolehlivější.

1 hour ago, hona02 napsal(a):

Ovšem mírně počítám s tím že cena 1070 ti klesne aspoň o 2000 při vydání těch nových ... Kdyby neklesla tak koupim za podobnou cenu novou generaci.... To mě ještě napadá otázka jestli by nové grafiky procesor utahl ( AMD ryzen 5 2600....

Podle mě se ji moc do nějakýho markantního zlevňování chtít nebude, ale asi nějak dolu půjdou, aby je stihly vyprodat, před naskladněním novejch.

Jinak výkonnostně ta 2600 po nataktování na plno, cca na úroveň 2600X by měla stíhat 1080-tku, tak že novou verzi 1070, asi 1170, by teoreticky měla dát.

1 hour ago, hona02 napsal(a):

Nové grafiky by měly mít něco kolem 3584 cuda jader a takt asi kolem 1800....

Tohle jsou asi pro zatím spekulace.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Lukas napsal(a):

Jinak výkonnostně ta 2600 po nataktování na plno, cca na úroveň 2600X by měla stíhat 1080-tku, tak že novou verzi 1070, asi 1170, by teoreticky měla dát.

Nemusí ani taktovat. Mám R5 1600 a bottleneck je asi 3%

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 43 minutami, TomAss Dokoupil napsal(a):

Nemusí ani taktovat. Mám R5 1600 a bottleneck je asi 3%

Na 1080, na default?

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

I když je pravda, že sem někde viděl testy skrze bottleneck a slabší CPU měli paradoxně větší problém s 1070ti, než s 1080, možná má lepší optimalizaci ke spolupráci.

Kdysi jsem četl článek, že se budou vývojáři snažit o to, aby grafika dokázala kompenzovat nedostatek výkonu CPU tím, že nikterý svý, nedostatkem výkonu CPU, nevyužitý stream procesory rozdělí a část poskytne, jako další výpočetní jednotky ke kompenzaci nedostatku výkonu CPU. Ale netuším jestli to nikdy, byť jen částečně, vyšlo v praxi.

Ale to teď u těch nových bude asi pasé, kvůli jejich optimalizaci pro nevhodnost k těžbě kryptoměn.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...