Jump to content

Recommended Posts

Před 10 minutami, Ivan napsal(a):

Dobrý den na czc.cz jsem si sestavil počítač a potřebuju zjistit zdali by to fungovalo. Předem děkuji za odpovědi.

https://www.czc.cz/kosik

Musíš poslat nějaký seznam, jak my můžeme vidět tvůj košík? :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 1 minutou, Ivan napsal(a):

https://www.czc.cz/oblibene                           ten windows nevím jak přesně to de a ta 8400 místo 8600 kvůli menší ceně 

Ani tvoje oblíbené bohužel nevidíme...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, jirkasta napsal(a):

Tak do třetice všeho dobrého seznam označ jako veřejný.

původně to mělo být do 20 000 :/ a ten windows už tam bude nainstalovaný ? 

Editoval(a) Ivan

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Ivan napsal(a):

původně to mělo být do 20 000 :/ a ten windows už tam bude nainstalovaný ? 

Stále si to nenastavil jako veřejný seznam.

• Haha 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, jirkasta napsal(a):

U sebe si tam musíš nastavit, že seznam není soukromý, ale veřejný... Mám to napsaný v podpise, co na tom nechápeš?

ted uz dobrý snad

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 minutami, Ivan napsal(a):

ted uz dobrý snad

Před 3 minutami, Ivan napsal(a):

Nespamuj, já na odpovědi pracuju. Tím, že tu budeš zakládat 10 příspěvků navíc to neurychlíš.

1. Když máš tak malý budget, vřele doporučuji sehnat Windows jinak než krabicovou verzí za 3000. Máš starší Windows 7 nebo 8, odkud můžeš vzít key? Pokud ne, na Aukru seženeš key za dvě stovky. https://aukro.cz/windows-10-6930634116
  2. Nechceš to postavit raději na Ryzenu? Budeš mít větší výkon za podobné peníze.
  3. Zdroj doporučuji vzít o něco kvalitnější.
  4. SSD by ti mohlo stačit 128 GB, vzhledem k tvému budgetu. Do kolika nejvíce můžeš jít?
  • Like 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nespamuj, já na odpovědi pracuju. Tím, že tu budeš zakládat 10 příspěvků navíc to neurychlíš.

1. Když máš tak malý budget, vřele doporučuji sehnat Windows jinak než krabicovou verzí za 3000. Máš starší Windows 7 nebo 8, odkud můžeš vzít key? Pokud ne, na Aukru seženeš key za dvě stovky. https://aukro.cz/windows-10-6930634116
  2. Nechceš to postavit raději na Ryzenu? Budeš mít větší výkon za podobné peníze.
  3. Zdroj doporučuji vzít o něco kvalitnější.
  4. SSD by ti mohlo stačit 128 GB, vzhledem k tvému budgetu. Do kolika nejvíce můžeš jít?

Omlouvám se... no nejlepší by to bylo to těch 20 000 kč. Mám doma windows 7 i klíč na DVD. A radši bych to jel na intelu ale jestli byste byl tak hodný a sestavil to na ryzenu. 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Ivan napsal(a):

Omlouvám se... no nejlepší by to bylo to těch 20 000 kč. Mám doma windows 7 i klíč na DVD. A radši bych to jel na intelu ale jestli byste byl tak hodný a sestavil to na ryzenu. 

V tom případě stačí key z Windows 7 s tím, že si Windows nainstaluješ z vlastní flešky, na kterou natáhneš Windows přímo ze stránek Microsoftu.

Máš nějaký objektivní důvod, proč to chceš jet na Intelu?

Ryzen můžeš vzít 2600 a desku třeba tuhle, která je za tu cenu docela slušná (ale netaktoval bych na ní). Ale samozřejmě se můžeš podívat i po jiných deskách.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V tom případě stačí key z Windows 7 s tím, že si Windows nainstaluješ z vlastní flešky, na kterou natáhneš Windows přímo ze stránek Microsoftu.

Máš nějaký objektivní důvod, proč to chceš jet na Intelu?

Ryzen můžeš vzít 2600 a desku třeba tuhle, která je za tu cenu docela slušná (ale netaktoval bych na ní). Ale samozřejmě se můžeš podívat i po jiných deskách.

No jako mám radši spíš intel a v životě jsem ještě od ryzenu nikdy nic neměl tak chci pokračovat v intelu ale tak pokud s tím ryzenem to bude lepší tak beru.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 minutami, Ivan napsal(a):

No jako mám radši spíš intel a v životě jsem ještě od ryzenu nikdy nic neměl tak chci pokračovat v intelu ale tak pokud s tím ryzenem to bude lepší tak beru.

To je celkem pochopitelný, když je Ryzen na světě asi rok :D Výkonostně je na tom i5 8400 vs 5 2600 na jedno jádro srovnatelně, na multijádro o 40 % lépe.

Editoval(a) jirkasta
Doplnění

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To je celkem pochopitelný, když je Ryzen na světě asi rok :D Výkonostně je na tom na jedno jádro srovnatelně, na multijádro o 40 % lépe.

No jo no ještě zkusím něco poskládát a pak to pošlu :D 

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, jirkasta napsal(a):

To je celkem pochopitelný, když je Ryzen na světě asi rok :D Výkonostně je na tom na jedno jádro srovnatelně, na multijádro o 40 % lépe.

No to určitě ne, zapomněl jsi uvést, že tohle platí za určitých specifických podmínek.

Editoval(a) Lukas
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Lukas napsal(a):

No to určitě ne, zapomněl jsi uvést, že tohle platí za určitých specifických podmínek.

Tak každý program si bere výkon jinak, tady jde o benchmarkové srovnání. Ve většině disciplínách je ale určitě tenhle Ryzen lepší než 8400.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, jirkasta napsal(a):

Tak každý program si bere výkon jinak, tady jde o benchmarkové srovnání. Ve většině disciplínách je ale určitě tenhle Ryzen lepší než 8400.

Ale tak sem to nemyslel, jde hlavně o srovnání cena/výkon, ten Intel si to nechá prostě zaplatit, tak že proto se Ryzen vyplatí do určitý rozpočtový hranice, asi 35K více, než Intel.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Lukas napsal(a):

Ale tak sem to nemyslel, jde hlavně o srovnání cena/výkon, ten Intel si to nechá prostě zaplatit, tak že proto se Ryzen vyplatí do určitý rozpočtový hranice, asi 35K více, než Intel.

Jo aha, já to srovnával konkrétně a zapomněl jsem to uvést. Máš pravdu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jasný jde o obecnou poučku.

Každopádně v samotných hrách je na tom dokonce snad už 8100 podobně jako 2400, ale v defauldu, stačí 2400 na taktovat, což u 8100 už moc nejde a už má navrch, ale opět obecně taky záleží na tom kolik toho běží na pozadí. Podle mě tyto testy jsou malinko nekorektní v rámci běžnýho chodu PC, jako že si myslím, aby opravdu vyzkoušeli zátěž CPU co nejlíp v samotné hře, povípínají v procesech podle mě co se dá, což normální uživatel dělat nebude a pak jim neschází ta další sada vláken a tady se pak mažou ty rozdíly mezi těmi CPU.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...