Jump to content
jirkasta

Je port 23 bezpečnostní hrozba?

Recommended Posts

Ahoj, to bude dotaz asi zvláště na @milanfon a další zkušené diskutující. Eset mi při kontrole domácí sítě řekl, že mám zakázat port 23 s Telnetem, ovšem nevím, kde se to v mém routeru vůbec dělá a na Google jsem nic moc nenašel. Myslíte, že je nutné to zakazovat? Jak moc velká bezpečnostní díra to je?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Zkus zjistit jestli na něm neposlouchá nějaká aplikace, když tak ten proces zakaž. Zkus na to mrknout přes utilitu Fport, ale klidně to muže bejt Win haluz a nic závážnýho se nemusí dít.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Telnet se obecně považuje za hrozbu. Jedná se o starší metodu ke vzdálenému průstupu. Hrozbu z něj dělá to, že nepodporuje SSL (šifrování) a k přístupu je potřeba znát pouze heslo. Z tohoto důvodu se doporučuje ho vypínat, avšak pokud se ti tento port nepředává a zůstává viditelný pouze na intranetu, tak to neřeš. 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, milanfon napsal(a):

Telnet se obecně považuje za hrozbu. Jedná se o starší metodu ke vzdálenému průstupu. Hrozbu z něj dělá to, že nepodporuje SSL (šifrování) a k přístupu je potřeba znát pouze heslo. Z tohoto důvodu se doporučuje ho vypínat, avšak pokud se ti tento port nepředává a zůstává viditelný pouze na intranetu, tak to neřeš. 

Teoreticky by se na to mohl někdo dostat z podsítě a já si navíc nejsem tak úplně jistý, jestli nemám veřejnou IP. V každém případě heslo k routeru mám změněné (a ne, nemám heslo admin, jak nahlas říkali v jednom O2 videu k routeru bez upozornění na to, že to je bezpečnostní hrozba jak Brno...), tak by se snad nic nemělo stát.

• Haha 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď