Jump to content

Recommended Posts

Zdravím, chtěl bych si nechat poskládat "Herní PC" do 20 tisíc Kč.

Zatím mám takový svůj návrh sestavy, ale nejsem si jistý, zda je vše kompatibilní, nebo zdali se za tu cenu dají sehnat lepší komponenty.

CPU: i3 8100

GPU: GTX 1060-6GB (ASUS DUAL)

RAM: Crucial Ballistix Sport LT 8GB (2666 MHz)

PSU: Corsair CX 450 Builder, 450 W

MB: MSI Z370-A PRO - Intel Z370

SSD: Adata SU650 3D NAND - 120 GB

HDD: Seagate BarraCuda - 1TB

Case: SilentiumPC Regnum RG1W (verze s oknem)

+ nejlevnější mechanika

Celková cena se na CZC pohybuje okolo 20 000 Kč.

Myslíte si, že za 20 000 Kč je to dobrá volba komponent? Nebo se dá za ty prachy sehnat lepší železo? :)

Díky všem za názory

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 35 minutami, Viktor Worek napsal(a):

Zdravím, chtěl bych si nechat poskládat "Herní PC" do 20 tisíc Kč.

Zatím mám takový svůj návrh sestavy, ale nejsem si jistý, zda je vše kompatibilní, nebo zdali se za tu cenu dají sehnat lepší komponenty.

CPU: i3 8100

GPU: GTX 1060-6GB (ASUS DUAL)

RAM: Crucial Ballistix Sport LT 8GB (2666 MHz)

PSU: Corsair CX 450 Builder, 450 W

MB: MSI Z370-A PRO - Intel Z370

SSD: Adata SU650 3D NAND - 120 GB

HDD: Seagate BarraCuda - 1TB

Case: SilentiumPC Regnum RG1W (verze s oknem)

+ nejlevnější mechanika

Celková cena se na CZC pohybuje okolo 20 000 Kč.

Myslíte si, že za 20 000 Kč je to dobrá volba komponent? Nebo se dá za ty prachy sehnat lepší železo? :)

Díky všem za názory

Ahoj,

1. pokud chceš vyloženě zůstat u Intelu, zůstaň, jinak bych ti doporučil přejít na Ryzen 5 2600, který je asi o 2 tisíce dražší a o víc než 2x výkonnější na multijádro.
  2. RAM, pokud je v budoucnu neplánuješ upgradovat, dej 2x4 GB kvůli dual channelu.
  3. Zdroj dej raději s 550 W příkonem. Přece jen tam máš docela dobrou grafiku a pomůže ti to v lepší účinnosti.
  4. U mechaniky zvaž, zda nechceš raději externí čistě z estetického důvodu u bedny.
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky za odpověď. Ram bych raději nechal 1x8 GB, protože do budoucna bych plánoval dokoupit dalších 8, jenomže na to mi teď nevychází peníze. Jinak vím, že procesor je horší, ale žádný lepší se mi nevejde do budgetu 20 tisíc Kč. Do budoucna bych chtěl dělat upgrade RAM i procesoru.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Viktor Worek napsal(a):

Díky za odpověď. Ram bych raději nechal 1x8 GB, protože do budoucna bych plánoval dokoupit dalších 8, jenomže na to mi teď nevychází peníze. Jinak vím, že procesor je horší, ale žádný lepší se mi nevejde do budgetu 20 tisíc Kč. Do budoucna bych chtěl dělat upgrade RAM i procesoru.

Dobře, ale musí to být stejný model.

Před 8 minutami, PC maestro napsal(a):

Tak pokud to má na hry tak je lepší volba intel ja bych tam dal intel i5 8400.Taky bych tam dal levnější desku s b360 chipsetem.S tím dual chanlem souhalsím ty rychlosti jsou o dost lepší a upgradovat de aj tak.A externí mechaniky josu akorát zbytečně dražší a nepřijde mi že by externí mechanika byla nějak hnusná za ty prachy at si tam radši dá 250 GB SSD

Ve srovnání s druhou generací Ryzenů je už výkon na jedno jádro srovnatelný s Intelem, např. tebou doporučovaná i5-8400 je téměř stejně výkonná na jedno jádro jako Ryzen 5 2600, naopak Ryzen je oproti ní na multijádro výkonnější o 40 % a jsou za téměř stejnou cenu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V této rozpočtové kategorii do 20K, bych se po Intelu vůbec nekoukal, protože ani z 2400 + 1060 6g, aby to stálo za to, se do 20K vlezeš jen s odřenejma ušima.

Tady...

• Like 1
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

I když je pravda, že v defauldu jsou na tom ve hrách stejně 2400 a 8100 a tudíž v neprospěch 2400 hovoří, že je dražší, ale je tu možnost OC, oproti 8100 má odemčenej násobič, kdežto u 8100 se dá sice malinko pozvednout referenční takt, ale to je takový tahání kočky za ocas.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...