Jump to content
davidpipal13

MSI GTX 1060 6GB ARMOR OCV1 - Pískání

Recommended Posts

Zdravím.

Mám tuto grafiku. Zapnul jsem benchmark v GTA 5 a karta začala bzučet/pískat. Oddělal jsem bočnici, vypnul ventilátory na skříni a zdroj jsem dal do hybridního módu a jsem si jistý, že  to dělá grafika.

Co s tím?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 28 minutami, davidpipal13 napsal(a):

Zdravím.

Mám tuto grafiku. Zapnul jsem benchmark v GTA 5 a karta začala bzučet/pískat. Oddělal jsem bočnici, vypnul ventilátory na skříni a zdroj jsem dal do hybridního módu a jsem si jistý, že  to dělá grafika.

Co s tím?

Když to je MSI, tak podporuje vypnutí ventilátorů pod 60 °C předpokládám. Když ventilátory stojí, nic nepíská?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 46 minutami, jirkasta napsal(a):

Když to je MSI, tak podporuje vypnutí ventilátorů pod 60 °C předpokládám. Když ventilátory stojí, nic nepíská?

Tak teď jsem to zkusil, a nic. Nic nepíská... Ale vsadím se, že za chvíli, až se grafika zatíží a zahřeje, začne znovu...

Editoval(a) davidpipal13

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, davidpipal13 napsal(a):

Tak teď jsem to zkusil, a nic. Nic nepíská... Ale vsadím se, že za chvíli, až se grafika zatíží a zahřeje, začne znovu...

Tak je to vadným chladičem. To je na reklamaci.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 14. 7. 2018 at 21:56, jirkasta napsal(a):

Tak je to vadným chladičem. To je na reklamaci.

Už  jsem na to došel. Hraji např. GTA 5, grafika piští. Vylezu z okna na plochu a je ticho... :D

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 minutami, davidpipal13 napsal(a):

Už  jsem na to došel. Hraji např. GTA 5, grafika piští. Vylezu z okna na plochu a je ticho... :D

Je to v poho ? Sorry že se ptám ale nejsem si jistý :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, davidpipal13 napsal(a):

Je to v poho ? Sorry že se ptám ale nejsem si jistý :D

No to v pořádku není, jestli piští. Má maximálně potichu hučet ventilátorový zvuk. Zřejmě máš špatné ventilátory.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, jirkasta napsal(a):

No to v pořádku není, jestli piští. Má maximálně potichu hučet ventilátorový zvuk. Zřejmě máš špatné ventilátory.

Ventilátory to na 95 % nejsou, protože např. Hraji GTA 5 - Grafika piští, na 5 sekund skočím na plochu - Grafika nepiší, za 5 sekund jsem zase ve hře - Grafika zase piští.... To asi ventilátory nebudou :/

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, davidpipal13 napsal(a):

Ventilátory to na 95 % nejsou, protože např. Hraji GTA 5 - Grafika piští, na 5 sekund skočím na plochu - Grafika nepiší, za 5 sekund jsem zase ve hře - Grafika zase piští.... To asi ventilátory nebudou :/

Nemají tyto karty Coil whine pri zátězi?

• Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Max Ihm napsal(a):

Nemají tyto karty Coil whine pri zátězi?

Ani pořádně nevím co to je (dočetl jsem se nějaké vibrování cívek nebo co) :DDDDD Ale jde mě o to, jestli to mám jít reklamovat nebo mám na to sr*t :D. Jestli mi to vůbec vyreklamují.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No ty ventilátory můžou reagovat docela rychle změnou otáček, ale ty tu hranici kdy pískají a kdy už ne, pouze uchem poznat nemusíš, ale pokud je to závyslý na tý zátěži, tak by to klidně mohli opravdu být součástky osazení. Takovej špatnej kondík, když se mu ještě navíc začne pouštět žilou, taky zapíská a když už mu dojde dech, tak exploduje. Ale bzučení dělají spíš cívky, ale výkonnostní kondík by si taky mohl zabzučet, i když na to, čím je osazená karta mi to zrovna moc nesedí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tohle je úplně normální. Na grafice jsou cívky, které tohle při určité zátěži budou dělat. Mluvil jsem o tom ve videu o VRM. Výrobce tady zvolil příliš nízkou kapacitu kondenzátorů a zároveň špatné odhlučnění cívek. 

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, milanfon napsal(a):

Tohle je úplně normální. Na grafice jsou cívky, které tohle při určité zátěži budou dělat. Mluvil jsem o tom ve videu o VRM. Výrobce tady zvolil příliš nízkou kapacitu kondenzátorů a zároveň špatné odhlučnění cívek. 

Takže je vše v pořádku ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 minutami, milanfon napsal(a):

Nemůže být nízká kapacita do budoucna problém?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 45 minutami, milanfon napsal(a):

Před 2 hodinami, jirkasta napsal(a):

Jen abych nebyl za kret*na tak tady posílám právě nahraný zvuk s otevřenou bočnicí a vypnutými skoro všemi ventilátory.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 minutami, davidpipal13 napsal(a):

Jen abych nebyl za kret*na tak tady posílám právě nahraný zvuk s otevřenou bočnicí a vypnutými skoro všemi ventilátory.

Nato že můj mobil má skoro nefunkční repráky to řve dost, možná víc než můj PC :/

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, Filip Ulrich napsal(a):

Nato že můj mobil má skoro nefunkční repráky to řve dost, možná víc než můj PC :/

Mně to nějak moc ani nevadí, přes headset to neslyším 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 minutami, Filip Ulrich napsal(a):

Jo a mikrofon byl skoro úplně u grafiky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 38 minutami, davidpipal13 napsal(a):

Příště to klidně nahraj přímo sem jako přílohu, místa je dost :D Každopádně tohle je určitě těmi kondenzátory, byl bych bez obav.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, jirkasta napsal(a):

Příště to klidně nahraj přímo sem jako přílohu, místa je dost :D Každopádně tohle je určitě těmi kondenzátory, byl bych bez obav.

Díky moc. A sorry, až teď jsem si toho všiml. Ještě jednou se omlouvám a díky :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...