Jump to content

Recommended Posts

Ahoj, mám dotaz a byl bych nadšením bez sebe, kdyby jsi na něj odpověděl. Když si koupím grafickou kartu ASUS 1070ti Advanced, bude mi to stíhat procesor AMD FX 6300 - 6 jader? Byl bych rád za názor Milana tak i všech, kteří tomu aspoň trochu rozumí. Procesory prostě nejsou pro mě.... :(

Popřípadě co všechno by mohlo mou grafiku brzdit.... Sestava:

Procesor: AMD FX-6300 VISHERA (6core, 3.5GHz, 14MB, socket AM3+, 95W ) Box

Základní deska: MSI Sc AM3+, 970A-G43, AMD 970, 4xDDR3, GbLAN, SATA3, USB 3.0, ATX

Grafická karta: MSI AMD R9 380 2GD5T OC 2GB 256bit, HDMI,2xDVI,DP,PCIE3.0

Operační paměť: 1x DIMM DDR3 8192MB 1600MHz CL 11 DVD

: DVD RW Black podpora přepisu DVD/CD ±R/±RW/RAM

Pevný disk: WD BLUE WD10EZEX 1TB SATA/600 64MB cache, 7200 rpm

Skříň: ZALMAN Z1, midi tower, ATX, černá, bez zdroje, USB 3.0

Zdroj: Seasonic (Energy knight) SS-500ET T3 500W BRONZE 80PLUS OEM

Díky mooooc za jakkoukoli reakci :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Na základě běžně udávaných hodnot by to tento CPU dávat měl, ovšem je to ale na druhou stranu už dosti zastaralá architektura.

Závěrem z mýho pohledu, pokud náhodou už tento CPU nemáš doma, tak si ho do nové herní sestavy s moderní kartou ani náhodou nedávej!

• Like 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tady nejde jen o počet jader,  ale hodně i o jejich výkonu,  který pro tebe bohužel,  u 6300 není jinak závratný. Podle této kalkulačky vychází,  že budeš přicházet asi o 1/5 výkonu

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Bohužel pouze kartu vyměňuji a procesor doma mám. Jen bych tak chtěl orientačně vědět, jak moc by grafiku brzdil....

Díky za odpověď

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Odpověď tu už čeká @hona02

Před 8 hodinami, Mr.Skuda napsal(a):

Tady nejde jen o počet jader,  ale hodně i o jejich výkonu,  který pro tebe bohužel,  u 6300 není jinak závratný. Podle této kalkulačky vychází,  že budeš přicházet asi o 1/5 výkonu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 11. 7. 2018 at 19:18, hona02 napsal(a):

Ahoj, mám dotaz a byl bych nadšením bez sebe, kdyby jsi na něj odpověděl. Když si koupím grafickou kartu ASUS 1070ti Advanced, bude mi to stíhat procesor AMD FX 6300 - 6 jader? Byl bych rád za názor Milana tak i všech, kteří tomu aspoň trochu rozumí. Procesory prostě nejsou pro mě.... :(

Popřípadě co všechno by mohlo mou grafiku brzdit.... Sestava:

Procesor: AMD FX-6300 VISHERA (6core, 3.5GHz, 14MB, socket AM3+, 95W ) Box

Základní deska: MSI Sc AM3+, 970A-G43, AMD 970, 4xDDR3, GbLAN, SATA3, USB 3.0, ATX

Grafická karta: MSI AMD R9 380 2GD5T OC 2GB 256bit, HDMI,2xDVI,DP,PCIE3.0

Operační paměť: 1x DIMM DDR3 8192MB 1600MHz CL 11 DVD

: DVD RW Black podpora přepisu DVD/CD ±R/±RW/RAM

Pevný disk: WD BLUE WD10EZEX 1TB SATA/600 64MB cache, 7200 rpm

Skříň: ZALMAN Z1, midi tower, ATX, černá, bez zdroje, USB 3.0

Zdroj: Seasonic (Energy knight) SS-500ET T3 500W BRONZE 80PLUS OEM

Díky mooooc za jakkoukoli reakci :)

Bottleneck tam bude kolem 20 %, což je hodně. K tomuto procesoru by šla např. 1050Ti, ale 1070Ti je na něj moc výkonná.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On ‎13‎.‎07‎.‎2018 at 12:12, Mr.Skuda napsal(a):

Nejsem si moc jistej přesností tý kalkulačky, já to zkusil na svojí sestavu a mě to naopak píše, že gtx1080ti brzdí z více jak dvaceti procent mojí i7-7820X.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Lukas napsal(a):

Nejsem si moc jistej přesností tý kalkulačky, já to zkusil na svojí sestavu a mě to naopak píše, že gtx1080ti brzdí z více jak dvaceti procent mojí i7-7820X.

Tak to nevím, jak si to počítal, mě teda vyšlo 10 % a že to brzdí CPU.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, jirkasta napsal(a):

Tak to nevím, jak si to počítal, mě teda vyšlo 10 % a že to brzdí CPU.

To asi proto, že ho mám skoro o 30% nataktovanej...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Před 26 minutami, Lukas napsal(a):

To asi proto, že ho mám skoro o 30% nataktovanej...

Chtěl jsem sem jako důkaz hodit screanshot, ale nějak mi to blbne, tak jsem zkopíroval text v jeho původní podobě.

Bottleneck calculator

Average bottleneck percentage: 21%

*This result is based on average CPU and GPU usage from different programs and games. It changes based on operating system, background processes activity and targeted applications. This result is not universal and changes based on differences in hardware and software enviroment.

Bottleneck detected: Your GPU is too weak for this processor.

Intel Core i7-7820X @ 3.60GHz (Clock: 125%) with GeForce GTX 1080 Ti (x1) will produce 21% of bottleneck. Everything over 10% is considered as bottleneck. We recommend you to replace GeForce GTX 1080 Ti with GeForce GTX 1080 Ti.

Best graphic cards with Intel Core i7-7820X @ 3.60GHz (Clock: 125%)

Mám o něco vyšší OC, ale bylo na výběr pouze 125%, a nebo 130%, tak jsem vybral tu nižší hodnotu.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jo, tedy děkuji za názory, ale v tom případě jaký procesor a základní deska ( co nejlevnější- nechci I9 a takové hlouposti....) by se k tomuto hodila?

Diky

Editoval(a) hona02

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, hona02 napsal(a):

jo, tedy děkuji za názory, ale v tom případě jaký procesor a základní deska ( co nejlevnější- nechci I9 a takové hlouposti....) by se k tomuto hodila?

Diky

Ryzen 5 2600 a desku nechám ať někdo doporučí. Mě se líbí třeba tahle https://www.czc.cz/asus-rog-strix-b350-f-gaming-mining-amd-b350/217009/produkt nebo https://www.czc.cz/asrock-fatal1ty-x370-gaming-x-amd-x370/216816/produkt

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 7/13/2018 at 12:12, Mr.Skuda napsal(a):

To mi chceš říct, že mám bottleneck 78% ? 

Můj PC 

Není to rozbitý? 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se