Jump to content
jirkasta

Měření krevního tlaku u Samsung Galaxy S9

Recommended Posts

To bude dotaz zejména na @Harrysek. Prosím, zjisti mi, jak konkrétně je možné přes zabudovaný senzor měřit krevní tlak a nějaké podrobnosti k tomu, protože se přiznám, že to moc nechápu. Díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No tak jakmile ty přiložíš prst na ten senzor měření tlaku, tak začně vysílat světlo pomocí zabudovaných LED diod s tím, že to světlo projde skrz tvou kůži a část z něho se odrazí. To, kolik světla se odrazí je dáno tvým pulsem. Senzor následně porovná, kolik se odrazilo světla v různých časových intervalech a podle toho vypočítá tvůj tlak. Stejně funguje měření tepu u chytrých náramků.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Harrysek napsal(a):

No tak jakmile ty přiložíš prst na ten senzor měření tlaku, tak začně vysílat světlo pomocí zabudovaných LED diod s tím, že to světlo projde skrz tvou kůži a část z něho se odrazí. To, kolik světla se odrazí je dáno tvým pulsem. Senzor následně porovná, kolik se odrazilo světla v různých časových intervalech a podle toho vypočítá tvůj tlak. Stejně funguje měření tepu u chytrých náramků.

To jo, ale myslel jsem spíš co se týče softwaru. S Health to prý zatím neumí...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Sorry, špatnej odkaz. No Samsung na to má ofiko appku s názvem My BP Lab, která je oficiálně jen na americkém GPlay, ale můžeš si najít apk, které podle všeho funguje bez problémů. Co všechno ale appka umí ti bohužel neřeknu, jelikož nemám S9 a k appce se bohužel nedostanu :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Harrysek napsal(a):

Sorry, špatnej odkaz. No Samsung na to má ofiko appku s názvem My BP Lab, která je oficiálně jen na americkém GPlay, ale můžeš si najít apk, které podle všeho funguje bez problémů. Co všechno ale appka umí ti bohužel neřeknu, jelikož nemám S9 a k appce se bohužel nedostanu :D

Tak to je škoda, proč to neumí S Health?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, jirkasta napsal(a):

Tak to je škoda, proč to neumí S Health?

Jak to myslíš? Proč neumí S Health pracovat s měřením tlaku?

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Dan Malý napsal(a):

S Health by měl umět i krevní tlak, akorát nemám možnost to zkusit moje hodinky umí měřit jen tep. Ale tu možnost tu v S Health mám

To foto se nezobrazuje.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No je pravda že jsem to nezkoušel tak ti tu možná radím špatně, ale teď jsem to trochu zkoumal a zjistil sem že když máš k tomu nějaký přístroj na měření tlaku který je s tím kompatibilní tak by si to mělo z něho načíst data. Což jsi teda asi slyšet nechtěl :D Jinak s9 na to má nějakou jinou aplikaci jak tu už psal @Harrysek https://www.youtube.com/watch?v=ji4Q4bbnAsk

pak už by neměl být problém ty data dostat do S Health pokud to potřebuješ tam. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 hodinami, Dan Malý napsal(a):

No je pravda že jsem to nezkoušel tak ti tu možná radím špatně, ale teď jsem to trochu zkoumal a zjistil sem že když máš k tomu nějaký přístroj na měření tlaku který je s tím kompatibilní tak by si to mělo z něho načíst data. Což jsi teda asi slyšet nechtěl :D Jinak s9 na to má nějakou jinou aplikaci jak tu už psal @Harrysek https://www.youtube.com/watch?v=ji4Q4bbnAsk

pak už by neměl být problém ty data dostat do S Health pokud to potřebuješ tam. 

Já je potřebuju hlavně změřit :D Trochu mě právě udivuje, že to neumí S Health měřit v základu. A ta App je dostupná bohužel jen v USA, takže jedině Mirror server.

Editoval(a) jirkasta

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No on je S Health určen i pro chytrý náramky, ale jelikož tyto náramky umí pracovat pouze s měřením tepu a dalších pár features, tak museli udělat extra appku, která pracuje s krevním tlakem atd. My BP Lab je dost dobrá appka na přehled, ale je dostupná bohužel jen v USA, ale apk soubory fungují prý bezchybně.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Harrysek napsal(a):

No on je S Health určen i pro chytrý náramky, ale jelikož tyto náramky umí pracovat pouze s měřením tepu a dalších pár features, tak museli udělat extra appku, která pracuje s krevním tlakem atd. My BP Lab je dost dobrá appka na přehled, ale je dostupná bohužel jen v USA, ale apk soubory fungují prý bezchybně.

A proč to je omezený? A v Jižní Korei taky nic? To je docela úsměvný, když se tam vyrábí :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, jirkasta napsal(a):

A proč to je omezený? A v Jižní Korei taky nic? To je docela úsměvný, když se tam vyrábí :D 

Hele to vůbec netuším :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď