Jump to content
jirkasta

Kaspersky Internet Security

1 Příspěvek k tomuto tématu

Tento antivir jsem měl přibližně 2 roky na starším PC i aktuálním. Líbí se mi na něm pokročilá ochrana ransomware, síť KSN, monitoring sítě i vysoká úspěšnost v antivirových testech a v neposlední řadě i nízká cena. Jenže ne všechno levné je bohužel i plně kvalitní.

Nevýhody jsou především ve zpomalení systému. Vzhledem k výkonu mé mašiny jsem to ale neřešil. První zvlášť závažný problém odstartoval nedávno, kdy mi PC pravidelně padal do bluescreen kvůli souboru klwtp.sys. Vzhledem k tomu, že je to dle Googlu poměrně častá závada a ještě s tím nikdo nic neudělal (a celkově mi přijde, že aktualizace softwaru Kaspersky je na velmi neflexibilní úrovni) jsem byl donucen program odinstalovat a dočasně si zřídit Avast, než koupím sice 2x dražší, ale všemi stranami opěvované řešení Eset. Jak jsem zjistil, Defender vás neochrání vůbec před ničím (na Google jsem klikl na českou stránku s legitimním nepodezřelým názvem webu, který byl ale zjevně napadený a spustil se ve smyčce na přesměrovaném serveru nekonečný download jakýchsi podivných souborů). Navíc si Kaspersky dělal, co chtěl - když jsem zapnul svůj .bat soubor (nutně) běžící zacykleně, spotřeboval 10 % výkonu CPU i tehdy, když byla kompletně vypnutá ochrana. Na podpoře jsme to sice řešili, ale nedořešili, protože pořádně nefungoval ani jejich prográmek, co sbírá systémové informace... No prostě hrůza. Takže Kaspersky je bohužel veliké zklamání.

Kaspersky není špatný antivir, pokud hledáte výbornou ochranu proti virům a zároveň nechcete vyhazovat příliš mnoho peněz za Eset a podobné. Pro pokročilejší uživatele bych ho ale nedoporučoval.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď