Jump to content

Recommended Posts

Jakožto nadšenec do telefonů se ptám, zda-li byste ocenili různé návody - například jak nainstalovat TWRP, co znamená ROM a AOSP, jak se dají změnit default android smajlíci, a podobně?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 2 hodinami, Mr.Skuda napsal(a):

Hele, proč ne, bude to zajímavé. A asi bych to udělal jako samostatnou kategorii a přesunul tam i návody a články od @jirkasta

Obě kategorie už dávno existují

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@milanfon jestli myslíš mobilní telefony, tak tam se ti to začne přeplňovat jako u Linuse a návody už nenajdeš, možná by se měla udělat samostatná sekce na návody a tam to větvit, pro pozorumění výrazů pro laiky bych tu udělal Milanfonův tech slovník jako složku na tohře vedle pravidel nebo tak, kde by bylo stručně vysvětleno co dáná věc je, co znamená nebo co dělá, klidně se pokusím dohromady dát seznam, ale to vysvětlení bude pravděpodobně kostrabatý, takže zkusím kdyžtak něco napsat a vy to necháte projet a zkontrolovat místní cenzurou zvanou... (emm, nějaký levný důvěryhodný pracovník? :D )

Editoval(a) Romantus97
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Romantus97 napsal(a):

@milanfon jestli myslíš mobilní telefony, tak tam se ti to začne přeplňovat jako u Linuse a návody už nenajdeš, možná by se měla udělat samostatná sekce na návody a tam to větvit, pro pozorumění výrazů pro laiky bych tu udělal Milanfonův tech slovník jako složku na tohře vedle pravidel nebo tak, kde by bylo stručně vysvětleno co dáná věc je, co znamená nebo co dělá, klidně se pokusím dohromady dát seznam, ale to vysvětlení bude pravděpodobně kostrabatý, takže zkusím kdyžtak něco napsat a vy to necháte projet a zkontrolovat místní cenzurou zvanou... (emm, nějaký levný důvěryhodný pracovník? :D )

Tady se ale stejně nepředpokládá, že si prostě někdo bude projíždět danou sekci. Tedy jsko třeba u novinek je to žádoucí, ale tam aktuální systém plní svou roli. Myslím, že je naprosto zbytečné pro to zakládat podsekci, když lidi si to stejně budou dávat, kam chtějí. Podívej se třeba na diskuzi.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Harrysek To by se mi přesně hodilo před měsícem. :D Zrovna jsem si na svůj Xiaomi RedMI 3s cpal DotOS a nervoval se nad tím, proč (i když mi ADB napsalo done) jsem neměl flashnutou TWRP a úplně náhodným asi dvacátým pokusem se mi to nějak povedlo flashnout. Nevím jak, ale povedlo. :D

A rovnou bych se chtěl zeptat. Jako první systém jsem zkoušel instalovat (dělal jsem clean flash) DotOS, ale na něm jsem se v Androidu nemohl dostat do Internal Storage. (I když se v TWRP  normálně zobrazovala.) Nakonec jsem to vyřešil instalací Pixel Experience. Ale stejně by mě zajímalo, proč to sakra nefungovalo. Ten den jsem byl extrémně vynervovaný, jestli ten telefon vůbec zachráním. :/

Ale jinak bych samozřejmě návody uvítal. :D

Editoval(a) Minecrafter AN
Chybějící řádek.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Minecrafter AN napsal(a):

@Harrysek To by se mi přesně hodilo před měsícem. :D Zrovna jsem si na svůj Xiaomi RedMI 3s cpal DotOS a nervoval se nad tím, proč (i když mi ADB napsalo done) jsem neměl flashnutou TWRP a úplně náhodným asi dvacátým pokusem se mi to nějak povedlo flashnout. Nevím jak, ale povedlo. :D

A rovnou bych se chtěl zeptat. Jako první systém jsem zkoušel instalovat (dělal jsem clean flash) DotOS, ale na něm jsem se v Androidu nemohl dostat do Internal Storage. (I když se v TWRP  normálně zobrazovala.) Nakonec jsem to vyřešil instalací Pixel Experience. Ale stejně by mě zajímalo, proč to sakra nefungovalo. Ten den jsem byl extrémně vynervovaný, jestli ten telefon vůbec zachráním. :/

Ale jinak bych samozřejmě návody uvítal. :D

Hele DotOS je jedna z nejlepších a nejstabilnějších ROMek, takže je divný, že ti to dělalo takovou neplechu :D Je možný, že se něco během instalace pokazilo :/.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Harrysek I když jsem to zkoušel instalovat dvakrát? Možná to bylo špatnou verzí. A taky si myslím, že DotOS je jedna z nejlepších. :D Hele, Pixel Experience mi funguje skvěle, zatím nemám důvod měnit systém. :D

Super je, že kdyby se mi podařilo nějak telefon total zničit experimentováním s romkami, tak alespoň vím, na koho se obrátit. :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 25. 6. 2018 at 11:53, Harrysek napsal(a):

Jakožto nadšenec do telefonů se ptám, zda-li byste ocenili různé návody - například jak nainstalovat TWRP, co znamená ROM a AOSP, jak se dají změnit default android smajlíci, a podobně?

Klidně, já tu taky píšu články o tom, co mě baví :D 

• Haha 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Romantus97 napsal(a):

@Harrysek klidně piš, mě mobily zajímají... Milan tu stejně časem udělá podsekci jako u vlaků...

Však mobily tu sekci mají a podsekce to nepotřebuje (zatím) FailFish

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Romantus97 napsal(a):

@Harrysek klidně piš, mě mobily zajímají... Milan tu stejně časem udělá podsekci jako u vlaků...

Jenže vlaky a další veřejná doprava je s mobily s ohledem na ostatní sekce na fóru nesrovnatelně velký rozdíl :D 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď