Jump to content
Tomáš Svoboda

120k ULTRA GAMING PC

Recommended Posts

Dobrý den všem,

Potrřeboval bych pomoct s výběrem komponentů do mého budoucího PC budget je 120 000Kč i s třemi monitory. Počítač budu využívat na hry a chci abych mohl říct že mám dělo i za několik let. Jedinou podmínkou je 5TB místa v konfiguraci 3TB+2TB určitě bych ocenil i SSD na systém. Možná to zní neuvěřitelně ale doufám že to budete brát vážně. Předem díky!

Editoval(a) Tomáš Svoboda

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj ak to chces iba na hranie tak to najlepsie  je i7 8700k (pri takomto rozpocte zober delidovaný kus  napr z alzy) a 2x sli 1080ti (ale vzhladom na to kolko platis tak ak to ide tak jednoznacne cakaj na novu generaciu.  Ako mb je zevraj dobra msi z370 godlike gaming (na internete som ju ako jedinu videl na tom procesore dat 5,3ghz bez dusika) Ako storage zober aspon 512gb ssd (samsung 860 evo, crucial mx 500) a doplnt si to seagatmi barracuda ako chces. Zdroj a case a ramky (hlavne ze kolko chces podla mna nema zmysel viac ako 32gb) ti tu niekto odporuci a ak ta zaujima aj dizajn tak chod na custom water cooling configurátor aby si zo svojho systému dal maximum(samozrejme ak si ochotný sa s tým trochu pohrat a postavit si to).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Popravdě, v tuto chvíli podle mě není nejlepší čas na skládání high-endu, protože začnou pomalu vycházet nový věci, ale bohužel, ohledně dat, nikdo přesně nic neví, jenom spekulace.

Každopádně, jestli na tom trváš, tak podle roadmapy se asi nejdýl udrží Intel high-end tzn. sky-lake na LGA2066, i7 jsou teď za dobře, i9 je pořád hodně vysoko.

8700K je sice jako by to nej na hraní, ale má podle mě málo pci-e linek na herní high-end. Zmiňuju to kvůli tomu, že katru bych stejně viděl časem na výměnu, novej high-end by si s 8x pci-e lines vystačit už nemusel, a určitě i když je to pro PC čistě na hraní může zdát jako zbytečnost, ale k high-endu malinko rozmaru podle mě patří, NVMe M.2 x4pci-e SSD a myslím, že i když to nebudeš plně využívat, tak se to i při hraní někde pozitivně projeví. Tak že za mě pci-e M.2 SSD na OS a hry do high-endu jasná volba.

Kolega výše se zmiňoval o různých vychytávkách, jako dvě karty a vodník na míru. Ono 120K až zas tolik není, pokud ještě plánuješ tři slušný monitory. Dvě karty mi přijdou jako zbytečnost i tak, protože ta podpora u her není, až tak veliká a hlavně ta míra optimalizace u her, který to umí využít, taky kolikrát není kdo ví co. Ale hlavně pokud opravdu v PC nebude Treadripper, nebo i9, tak v tom pro dvě high-end karty teprve nevidím budoucnost, dnešní si ještě nějak s 8x pci-e lines vystačí, ale jak už jsem se výše zmínil, co ty následující generace, kdyby došlo na upgrade.

Vodníka bych možná viděl optimističtěji, s deskou na kterou pasuje monoblock, to už má podle mě nějakej smysl, pokud se bude taktovat, ale připrav se na investici kolem 10K v poměrně, na skládanýho vodníka,  levný, ale dobře funkční variantě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jakmile začneš dělat takovéto šílené diskové kombinace, tak bych nad mainstream procesory ani nepřemýšlel a automaticky hi-end. V aktuální chvíli je rozumné minimum Intel 7820X, který ti nabídne i dost výkonu pro hraní a také případný OC. Jako základní deska je adekvátní taková Asus X299-A či X299-E. Každá je lepší trochu v jiném ohledu. Případně je dobrý taky Gigabyte Aorus Gaming 3. SLI o kterém se tady mluvilo je kravina, protože ono není moc účiiné. Jedna 1080 Ti ti stačí a navíc je můžeš kdykoliv měnit či přidávat. Chladit tenhle procesor je nejlepší nějakým 280+ CLC, ale i třeba Noctua NH-D15 stačí. Jen ten takt tam nepůjde tolik vysoký (oproti 280mm CLC rozdíl 200 MHz). Rozhodně ale ber k tomuhle počítači kvalitní full tower. Doporučoval bych něco jako BeQuiet Dark Base 700 nebo CoolerMaster COMSOS C700P.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@milanfon Mě by se tam líbila asi Fractal Design Define R6...

@Tomáš Svoboda Ten CPU co ti Milan doporučuje mám ve svojí sestavě a jsem sním spokojenej, ale desku mám Asus Prime deluxe a teď už bych si raději koupil Gigabyte Gaming 7.

Jinak se ještě vrátím, k vodě. Varianta na míru vyjde asi na dvojnásobek nejdražšího AIO, ale ten nonoblock by jsi při taktování ocenil, mám ho taky v plánu, protože tohle CPU se taktuje dobře, ale VRM kňučí...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...