Jump to content
Romantus97

Já mobil mág :D

Recommended Posts

Čauvec,

po prázdninách chci měnit mobil... Většina by řekla ber Xiaomi RedMi, @jirkastaby radil Samsunga a u @Barendola to je velká neznámá :D Já osobně přemýšlím o Xiaomi RedMi (výkon, rozlišení) nebo Sony Xperia XA1 (zbytek, hlavně foťák a zvuk)... Za 4 roky jsem si zvykl na nadstavbu Sony a bezkonkurenční zvuk (heh, můj PC sice umí 7.1 Realtek, ale hudba je úplně na nic), zase Xiaomi má vyšší hrubý výkon (rozlišení se mi na 5' zdá jako zlomek) a kdoví jestli to optimalizace Sony nedožene... Dále jestli by poradili @Harrysek a @Mr.Skuda

Předem díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Tu XA1 bych nebral. Baterie 2,3Ah je málo. Lidstvo vynalezlo pevnou linku, pak bezdrátové a poté se kvůli té baterií v pevnou linku vrací.

U tebe bych nic jiného než Xiaomi nebral. Rozumějící, nic ve zlém, ale když vidím, co provádíš s windowsama, bych nebral nic jiného než dobrý mobil od výrobce, který ti nebere záruku při flashování Custom ROM(zdrojem je @Harrysek)

EDIT:

Vzhledem k tomu, že koukáš po 5" modelu, je pro tebe 6" pádlo(ale není, právě z něj píšu) ti možná nebude vyhovovat Redmi 5 Plus/Note 5, bral bych Note 4, který je 5,5" a výbava je podobná 5 Plus. A zrovna na pro-android.cz mají variantu 3/32GB - tedy stejná, jako je XA1 za 3k, dost ušetříš

@Romantus97

Editoval(a) Mr.Skuda
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Mr.Skuda koukal bys co ta Stamina dokáže... Taky jsem si říkal, že ten můj mobil nemůže mít 1700 mAh, ale má, kámoš má Xiaomi RedMi 5 Global a na 70% měl nižší výdrž než já na 40%

@Harrysek cca 5K, nic s lepším foťákem jen tak nenajdeme (Hujahej P20 Pro je vyjímka)

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 21 minutami, Wolfka Wolfinka napsal(a):

Osobne mám rada aj značku huawei presnejšie by som šla do https://www.czc.cz/huawei-y7-prime-2018-dual-sim-cerna/235645/produkt

Wolfii, koukej co má Xiaomi za tyto peníze.

+ @Romantus97 Samsung cena/výkon houby v téhle cenovce

Editoval(a) Mr.Skuda
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 53 minutami, Romantus97 napsal(a):

@Mr.Skuda koukal bys co ta Stamina dokáže... Taky jsem si říkal, že ten můj mobil nemůže mít 1700 mAh, ale má, kámoš má Xiaomi RedMi 5 Global a na 70% měl nižší výdrž než já na 40%

@Harrysek cca 5K, nic s lepším foťákem jen tak nenajdeme (Hujahej P20 Pro je vyjímka)

Na co ho hlavně chceš? Hry, fotky, celková stabilita UI, nebo univerzál tak na všechno?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jinak @Mr.Skuda zkoumal jsem to flashování a pokud fashneš ROMku přes fastboot a né přes TWRP a smažeš logy, tak se ti zamkne bootloader a nikdo nepozná, že jsi flashoval, takže i tak se to dá ochcat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Harrysek o výkon mi tu o tolik nejde... Jako universál bych to rozhodně bral, ale mám spíš prefererence na straně Sony... Co se týče Androidu, tak mi to je celkem jedno, pokud budu potřebovat tak si toho droida modifikuju (vím Sony ztrácí záruku, ty dva roky ale beztak nic zkoušet nebudu :D protože s tím budu dost spokojenej na to abych to nemusel neupravovat

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jako co si budeme povídat, ten procesor je teda dost nic moc. Jinak foťák ani nemusím komentovat, je to Sony ;) Do čeho já bych osobně už nešel je dneska HD displej. Měl jsem vždycky <5" telefony, pak jsem si pořídil Note 4 a 5,5" je pro mě perfektní a s Full HD to nemá chybu. Jinak co bych tomu ještě vytknul je baterka. Záleží jak moc striktní ohledně velikosti telefonu hodláš být. Ale podle mě je tohle za tu cenu docela přepísknutý a určitě se dá sehnat lepší, ale pokud preferuješ Sony, tak na jednu stranu proč ne, ale ty rámečky jsou hrozný :D.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano téma opět vstává z hrobu :D tentokrát jsem si řekl že XA1 je málo :D Sony Xperia XA2 jsem našel "jen" o 3K dráž, tak vemu tu, otázka je jestli to je dobrý nápad, na recenze jsem koukal a nadávali jen na malý čudle, občasné přeostření videa na automatické rozpoznání scény a zuby u spojování fotek u panoramatu (dá se vyladit, takže no problema), hybridní slot (teď jsem zjistil že distribuce z toho obchodu nepodporuje Dual SIM, LINK na obchod), velký systém a předinstalované aplikace (btw @milanfon bude porovnání i mobilních antivirů? Je tam předinstalované AVG tak jsem zvědav :D ), pak možná nižší řada Snapdragonů, ale koho to zajímá když střední třída už jsem taky nevyužívaná naplno...

@Harrysek, @Mr.Skuda, @jirkasta, @Wolfka Wolfinka vy o těch mobilech víte určitě víc než já :D

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 minutami, Romantus97 napsal(a):

Ano téma opět vstává z hrobu :D tentokrát jsem si řekl že XA1 je málo :D Sony Xperia XA2 jsem našel "jen" o 3K dráž, tak vemu tu, otázka je jestli to je dobrý nápad, na recenze jsem koukal a nadávali jen na malý čudle, občasné přeostření videa na automatické rozpoznání scény a zuby u spojování fotek u panoramatu (dá se vyladit, takže no problema), hybridní slot (teď jsem zjistil že distribuce z toho obchodu nepodporuje Dual SIM, LINK na obchod), velký systém a předinstalované aplikace (btw @milanfon bude porovnání i mobilních antivirů? Je tam předinstalované AVG tak jsem zvědav :D ), pak možná nižší řada Snapdragonů, ale koho to zajímá když střední třída už jsem taky nevyužívaná naplno...

@Harrysek, @Mr.Skuda, @jirkasta, @Wolfka Wolfinka vy o těch mobilech víte určitě víc než já :D

Já osobně doporučuju S9+, ale to asi úplně nechceš :D Antivir si dej Eset, vyplatí se to. Jinak co se týče těch modelů, tak já osobně Sony moc nemusím. Když to dám do compare, jediný výrazný zlepšení je Full HD displej, čtečka otisků a hlavně o dost větší baterka, jinak je to docela podobný.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@jirkasta má to prý ještě lepší celkovou UI :D S9+ je trochu jiná cenovka no... Eset si tam můžu dát, ale je to další keš navíc, takhle tam mám AVG zdarma na jak dlouho chci :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 minutami, Romantus97 napsal(a):

@jirkasta má to prý ještě lepší celkovou UI :D S9+ je trochu jiná cenovka no... Eset si tam můžu dát, ale je to další keš navíc, takhle tam mám AVG zdarma na jak dlouho chci :D

Akorát menší detail je, že AVG je skoro podobný Defenderu :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Harrysek teď jsem koukal na jak by řekl Milan Hovnor 9 a to je truchu jinde, ten Kirin je trochu výkonější...

Zase co jsem koukal, tak Sony má něco co Honórek nemá - Adaptivní nabíjení Qnovo, Battery Care, Smart Stamina, Režim STAMINA, Rychlé nabíjení (Qualcomm® Quick Charge™ 3.0, software úpravu zvuku, editace fotek (můj aktuální Sony jí má taky, ale ne tak vymakanou a musím uznat že už jen ta je skvělá...) a ten výkon se stejně nevyužije naplno...

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 27 minutami, Romantus97 napsal(a):

@Harrysek teď jsem koukal na jak by řekl Milan Hovnor 9 a to je truchu jinde, ten Kirin je trochu výkonější...

Zase co jsem koukal, tak Sony má něco co Honórek nemá - Adaptivní nabíjení Qnovo, Battery Care, Smart Stamina, Režim STAMINA, Rychlé nabíjení (Qualcomm® Quick Charge™ 3.0, software úpravu zvuku, editace fotek (můj aktuální Sony jí má taky, ale ne tak vymakanou a musím uznat že už jen ta je skvělá...) a ten výkon se stejně nevyužije naplno...

Nebo si kup Honor 10 s teplým výřezem :D Upřímně, na tom mobilu vidím jedinou nevýhodu, ten výřez :D Jinak je to za tu cenu úžasný mobil.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Romantus97 napsal(a):

@jirkasta taky bych mohl zkusit tohle že :D ne fake Samsung S9(+) je na mě moc nóbl :D

Na jednom snímku mi to připadá jak kopie iPhone X, na druhým S9 :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď