Jump to content

Recommended Posts

Zdravím. V mojom novom notebooku (ASUS GL503VM) nefunguje ROG Gaming Center. Keď som ho spustil (pomocou tlačítka tesne nad f4) a zadal heslo, objavil sa Gaming Center, avšak skoro všetky hodnoty boli na nule a nemenili sa. Jediné, čo fungovalo, bol ukazateľ RAM pamäte. Z oficiálnej stránky ASUSu som stiahol najnovšiu verziu tohto programu. Túto "pokazenú" verziu sa mi však nepodarilo odinštalovať (pomocou "Pridať alebo odstrániť programy"). Keď som klikol na "odinštalovať", chcelo to po mne heslo. Zadal som, nič sa nestalo. Skúšal som aj "upraviť", to isté. Tak som si povedal, že tie súbory vymažem manuálne. Keď som bol v polovici mazania, všimol som si program "uninstall.exe", ktorý mal windows údajne spustiť. Keď som ho chcel spustiť, vypísal chybu, že súbory neboli nájdené (logicky, keďže som ich už vymazal), tak som to už zmazal celé (ten program je totiž v dvoch odlišných priečinkoch). Celé som to pokazil ešte viac. Nedá sa nainštalovať nová verzia, pretože windows píše, že už je nainštalovaná iná verzia programu, v nastaveniach v “Pridať alebo odstrániť programy” sa ROG Gaming Center stále zobrazuje, a nijak sa odinštalovať nedá (píše to, že sa nenašiel odinštalovací súbor).

Ja vlastne ROG Gaming Center potrebujem len k tomu, aby som mohol obmedziť takt CPU a GPU, poprípade zmeniť krivku zrýchlenia ventilátorov podľa zvyšujúcej sa teploty (ak sa to tam dá spraviť). Speedfan totiž ventilátory nedetekoval. Existuje poprípade nejaký iný spoľahlivý program, v ktorom toto môžem robiť? Buďem vďačný za každú dobrú radu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@Sam tady bohužel moc lidí co se věnuje téhle problematice není, já bych možná věděl co, ale taky mě hned nenapadá co dělat... koukni do služeb jestli běží nebo je vůbec povolená (dej Windows + R a zadej services.msc) jestli tam najdeš že je zakázaná nebo neběží tak jí spusť, jestli to pomůže...

@milanfon @Harrysek netušíte co by to mohlo být?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tím, že jsi to smazal jsi to docela fuckupnul :D V složce každýho programu, co se instaluje je složka určená pro uninstall.exe, proto ti to píše, že to nemohl najít. V podstatě Windows si myslí, že tam ten program furt máš. Napadá mě nainstalovat ten program na jiným PC, zkopírovat ho do úložistě na tvém PC a zkusit uninstall.exe, ale tady ti to možná nevyjde, protože pokud nainstaluješ program na jiným PC, tak je dost možný, že ten uninstall.exe přistupuje k těm souborům přes nějakou cestu, která bude na tvém PC ovšem jiná. Záleží, jak je ten program napsaný. Druhá možnost je zkusit CCleaner, nebo software jemu podobný a smazat soubory, co po Gaming Centru zbyly a zkusit nainstalovat znova. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 6. 6. 2018 at 21:48, Romantus97 napsal(a):

koukni do služeb jestli běží nebo je vůbec povolená (dej Windows + R a zadej services.msc) jestli tam najdeš že je zakázaná nebo neběží tak jí spusť

Name: ROG Gaming Center Service

Description: (prázdne okienko)

Status: (prázdne okienko)

Startup type: Manual

Log On As: Local System

Takže neviem...

A ešte taká maličkosť, že prestalo fungovať aj ROG tlačítko (neviem či som to tam písal)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...