Jump to content

Recommended Posts

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jakou sestavu kolem 35k by jste mi doporučili na stříhání videí a streamování her jako jsou : GTA V, Fortnite, PUBG, Overwatch a Zaklínače 3.      

Předem děkuji za odpověď.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Tohle by ti mělo stačit. CPU je ke zbytku sestavy trošku overkill, ale při live-streamu a úpravě videa se bude hodit, grafika by měla naprosto v pohodě s rezervou, na ty hry co uvádíš stačit.

• Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Sestava je hezká, ale cílená především na hraní a on hlavně nehraje žádný tak náročný hry.

Na stream a úpravu videjí je dobrý mít hodně jader a výkon. Dostatečně velkej a rychlej disk je dobrej, krom OS + nejpoužívanější programy, i na rozpracované soubory, jenom to GTA má asi 60GB. Tak že  OS + hry+ dostatečnej prostor na právě zpracovávaný videa.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Lukas napsal(a):

Na stream a úpravu videjí je dobrý mít hodně jader a výkon. 

Ehhhh... Stále můžeš streamovat přes NVEC.... xD   

A krom toho, render je v závislosti na programu a jeho verzi také závislý na rychlosti jader. Třeba takový Premiere Pro 2017 moc dobře neuměl Ryzena využít a tak vyšší rychlost jader u I7 7800x dokázalo Ryz 7 1700 porazit ;) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 minutami, Dangel napsal(a):

Ehhhh... Stále můžeš streamovat přes NVEC.... xD   

A krom toho, render je v závislosti na programu a jeho verzi také závislý na rychlosti jader. Třeba takový Premiere Pro 2017 moc dobře neuměl Ryzena využít a tak vyšší rychlost jader u I7 7800x dokázalo Ryz 7 1700 porazit ;) 

To je docela smutný, že tak dobrý program za desetitisíce neumí využít 8 jader...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, jirkasta napsal(a):

To je docela smutný, že tak dobrý program za desetitisíce neumí využít 8 jader...

Nikdo neřekl, že to nedokáže použít... ale efektivita toho procesu byla vcelku nízká...  Krom toho 2018 verze už jo.... Pokud ho tedy spustíš xD   Ono se to některým lidem nedaří spustit.. Ještě lepší ne? xD 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Dangel napsal(a):

Moje zkušenosti s osmi-jádrem s hiper-treading s prací s videem jsou daleko lepší, než s šesti jádrem hiper-treading oba CPU taktovaný na 4,6GHz, pro mě osobně jasná věc.

Nebudu se o tom s někým hádat, prostě  mám vlastní zkušenost, není to nic čeho bych se někde dočetl nebo doslechl.

Programů je sice spousta, ale lidé kteří chtějí ušetřit, nebo se tomu nevěnujou na úrovni, která by zasloužila investici, jako např. já. pracujou s freewarem. Zkoušel jsem několik prográmků, žádnýmu full-multi-core nedělal problém.

Zato stream je u mě jiná kapitola, ten jsem, se přiznám ,nikdy nevyzkoušel, ale o tom jsem pro změnu něco slyšel a za normálních okolností, NVEC neznám, hra, která pro svůj provoz využívá quad-core, OS má rád jádra alespoň dvě a stream taky a moc nezáleží na tom, jestli je, nebo není přítomen hiper-treading to je stejně jen taková nouzovka v případě, že dojdou fyzická jádra, tak na základě toho všeho bych usoudil, že to osmi-jádro by mohlo bejt optimální.

Ale třeba o mě zase někdo prohlásí, že jsem úplně mimo a budu si muset na vlastní kůži vyzkoušet ještě stream, abych si zaplnil mezery, ale řekl bych že úplně mimo nejsem.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 minutami, Lukas napsal(a):

... oba CPU taktovaný na 4,6GHz, pro mě osobně jasná věc.

A to je to.. nebyl rozdíl v taktech.  Já jsem říkal, že ono to 8 jáder umí využít, ale do verze 2k18 to nebylo tak efektivní, jak by mohlo :)

Osobně streamuju přes procák (H264 kodek), má trochu lepší obraz a když člověk má těch 8 + hyperthread tak se nemusí omezovat. NVEC je H265 enkodér využívající enkodovací jádro v grafických kartách nGreedie snad od GTX960. Využívá to tedy stejnou věc, jako která je použitá při natáčení videí přes GeForce experience (myslím, ale mělo by Nemám potvrzený) díky tomu to téměř (cca 6%) neovlivňuje výkon a fps při hraní.

Osobně bych se klonil na stanu "něco mezi" těma 2 návrhy. Chtěl bych tam Ryz2700 a k tomu obyčejnou 1070 (bohužel ta z mě záhadných důvodů stojí stejně jako ta 1070Ti ve Wolfinky návrhu) To 8 jádro by tam chtělo nacpat.  Možná z tvého návrhu vzít levnější zdroj, a vrazit tam tu Ryzen7 2700... což by nás dalo fakt na hranu.

SSD je hloupost obětovat.. osobně bych se ho už nevzdal.. Navíc mám jen 120gb a vím jaký je to utrpení, takže pod 250gb nejít... Taky mám 2TB disk a i ten je mi málo, ale naštěstí se disk dá bezbolestně vždycky dokoupit. 16gb ramek tam je, na to bych nesahal.. A 1070 je pro natáčení renderování v některých programech lepší jak 1060 + bude moct to hrát na nejvyšší klidně i se zvedlým rozlišením a nic neřešit.

Otázkou teď jen zbývá, jestli tu cenu 35k dá nebo ne

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Dangel napsal(a):

Nikdo neřekl, že to nedokáže použít... ale efektivita toho procesu byla vcelku nízká...  Krom toho 2018 verze už jo.... Pokud ho tedy spustíš xD   Ono se to některým lidem nedaří spustit.. Ještě lepší ne? xD 

A je to crack nebo legal verze? :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Dangel

Rozpočet je danej!

Dlouho jsem se rozhodoval, jestli tam za každou cenu nacpu 1070, ale vzhledem ke hrám, který si tam do výčtu napsal a vzhledem k tomu, že se nebude jednat čistě o herní PC, ale taky v podstatě o pracovní v rámci úpravy videí, tak jsem se rozhodnul, že ani CPU, které je pro toto podle mého optimální, tak ani úložiště neobjetuju. Hlavně ty videa jsou časem opravdu náročný na prostor, jak na pracovním, tak i na archivačním úložišti.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Lukas napsal(a):

Rozpočet je danej!

Před 22 hodinami, Wolfy napsal(a):

...sestavu kolem 35k by jste mi dopor...

Tolik k daném rozpočtu...

Ale rozumím ti a souhlasím.. Je fakt že 1060 utáhne skoro všechno na vysoký.. A navíc je fakt že Vysoký vs Ultra je nebetyčná blbost.. hra leckdy vypadá dost podobně, ale fps je i o 20% horší..  Asi se přikláním k tobě, i když bych se 1070 fakt nerad vzdával..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Dangel napsal(a):

Tolik k daném rozpočtu...

Ale rozumím ti a souhlasím.. Je fakt že 1060 utáhne skoro všechno na vysoký.. A navíc je fakt že Vysoký vs Ultra je nebetyčná blbost.. hra leckdy vypadá dost podobně, ale fps je i o 20% horší..  Asi se přikláním k tobě, i když bych se 1070 fakt nerad vzdával..

Třeba bůra přihodí a bude 1070...

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nakonec jsem se rozhodl že si dám hranici 40K takže bych se chtěl ještě zeptat jestli by se na sestavě kterou jste mi vytvořili dalo něco zlepšit? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Lukas napsal(a):

Tohle 

Myslíš Tohle? Tak do začátku určitě grafika, zdroj a skříň. :D Něco jako GTX 1080 (případně něco z GTX 11-series) nebo EVGA G3 by té sestavě neublížilo. Fractal Design Meshify C by taky nebyl na škodu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, Barendol napsal(a):

Myslíš Tohle? Tak do začátku určitě grafika, zdroj a skříň. :D Něco jako GTX 1080 (případně něco z GTX 11-series) nebo EVGA G3 by té sestavě neublížilo. Fractal Design Meshify C by taky nebyl na škodu.

Jasný, nacpi zbytečně další litr do skříně, kterej můžeš v sestavě využít líp, když ta case co tam už je, je dobrá. A když už Fractal za tyhle prachy, tak daleko lepší je Define S.

@Wolfy

Ale v dalších věcech má kolega pravdu, přihodí se lepší grafika a s tou už by to chtělo přidat i na zdroji, ale skříň je za ty prachy naprosto dostačující, pokud budeš chtít vidět dovnitř, tak je k dispozici i v této verzi.

Taky by se už předtím dalo vylepšit chlazení, boxák je pro tento Ryzen sice naprosto dostačující, ale tento chladič je tiší a Ryzen se na něm dá už i hezky taktovat. 

Takhle nějak bych si představoval tu změnu, ale pokud to s těma úpravama videí, vidíš pouze nějak svátečně, tak nebude za potřebí, tak velké pracovního SSD. Ale za tu cenu, že u menšího je horší poměr cena/kapacita, ale máš v plánu poměrně dost her menší jak 250GB by už bylo málo. To samé HDD uložiště, 2TB jsou ještě výhodný 1TB už ne, ale celkově se na tom dá ušetřit.

Ale na to co hraješ ti 1070ti více jak bohatě stačí a nevím jestli je potřeba si brousit zuby na 1080. Ale jak kolega Barendol také navrhoval, s čímž bych souhlasil, můžeš pokud nespěcháš zkusit počkat do léta na novou, 11-tou generaci grafických karet od NVIDIA, mohl by jsi se za ty samí peníze dostat na kartě s výkonem o pár % výš, já bych to reálně viděl tak o15%, optimisticky až o 30%, a nebo sestavu  zlevnit s tím výkonem co tam máš teď.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 hodinami, Wolfy napsal(a):

Nakonec jsem se rozhodl že si dám hranici 40K takže bych se chtěl ještě zeptat jestli by se na sestavě kterou jste mi vytvořili dalo něco zlepšit? 

Jestli máš prachy, tak si hranici nedávej.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...