Jump to content
jirkasta

Srovnání poskytovatelů xDSL - květen 2018

29 Příspěvků k tomuto tématu

Ahoj, po půl roce zasílám aktualizaci tohoto srovnání. Vzhledem k tomu, že oproti minulosti tabulka narostla o nové poskytovatele a rychlosti, rozhodl jsem se ji udělal v Excelu a sem hodit její PNG screen.

A co se za půl roku změnilo? Zejména ceny za připojení, které mnohdy klesly i o desítky korun. V tabulce pořád musím uvádět rychlost 80 Mb/s, protože někteří poskytovatelé mají tuto rychlost stále v nabídce i přes to, že Cetin tyto přípojky plošně zvýšil na 100 Mb/s od října loňského roku. Nově také v tabulce přibyli 4 noví poskytovatelé - konkurenční prostředí v tomto odvětví začíná být velmi silné a je to jistě pozitivní pro koncové zákazníky.

Od ledna tohoto roku Cetin zařadil do nabídky možnost připojení na optických přípojkách až do rychlosti 1 Gb/s - takto vysokou rychlost poskytuje zatím jen jediný poskytovatel a do tabulky se tudíž promítly nové rychlosti 500 Mb/s, 750 Mb/s a 1000 Mb/s.

A jak dopadlo srovnání? Nejlevnější poskytovatel je stejně jako v minulém srovnání 365internet, který dokonce nabízí cenové zvýhodnění při citelném nedosáhnutí na maximální rychlost profilu (kvůli délce metalického vedení), i když za to vlastně vůbec jakožto poskytovatel nemůže. Tomu říkám prozákaznický přístup. Co se týče průměrných cen, nejvíce klesla u rychlostí 250 Mb/s, a to o 78,67 Kč. Celkově průměrně pak cena klesla o 42,54 Kč, což je poměrně vysoké číslo, vezmeme-li si, že srovnávaná data jsou jen půl roku stará.

Vodafone se zlepšil - již poskytuje standardní rychlostní profily. T-Mobile jako jediný z velkého tria operátorů dokáže nově připojit rychlostí 250 Mb/s.

Ceny jsou uvedeny měsíčně v závazku na 12 či 24 měsíců a bez cen za zřízení přípojky - tyto ceny však také poměrně kolísají. Zelenou barvou jsou vyznačeny nejlepší nabídky, oranžovou druhé nejlepší a červenou nejhorší. Je zvláštní, že nový poskytovatel DIGI se uchýlil k nejdražším cenám na trhu.

tab1.png.33001ed17a23914ec933d4f2edb92416.png

Opět uvítám jakékoli postřehy nebo názory pod tímto topicem.

• Like 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 48 minutami, Vladimír Kučák napsal(a):

A upload neriešiš? Pre niektorých môže aj to byť rozhodujúci parameter.

Ten je prakticky všude z principu DSL linky 10:1, tj 50/5, 100/10 apod.

• Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, jirkasta napsal(a):

Ten je prakticky všude z principu DSL linky 10:1, tj 50/5, 100/10 apod.

Za tohle by tě @Dangel zabil. Pořád se chlubí, jak jeho WMS má 1:1

• Haha 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 hodinami, milanfon napsal(a):

Spíš by se smál :D Ale holt ne každý bydlí v místě, kde je zavedená optika FTTH :D A někde dokonce nemůže využít 1:1 ani když je na optice, viz UPC :D Neboť UPC má 500/30, což je ještě horší poměr :D:D 

A když jsem to chtěl ověřit, jestli nekecám, tak na mne vyběhlo tohle... Pardón...

504.png.e572a1aa0895b92ff96d06446f961405.png

• Haha 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 8. 5. 2018 at 18:43, milanfon napsal(a):

Nezabil... on má v důsledku pravdu.. jen se občas stává že opravdu ehm... Někdo má optiku až do bytu xD 

A pak se strašně diví proč u Milana s jeho UPC netem nejde smysluplně streamovat ve FHD...

• Like 2
  • Kappa 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Dangel napsal(a):

A pak se strašně diví proč u Milana s jeho UPC netem nejde smysluplně streamovat ve FHD...

Protože má UPC, což je také optická přípojka do bytu, který má však ještě horší poměr uploadu než xDSL? :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, jirkasta napsal(a):

Protože má UPC, což je také optická přípojka do bytu, který má však ještě horší poměr uploadu než xDSL? :D

Prosím? UPC a optika? Já to mám po televizním kabelu :D 

• Haha 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, milanfon napsal(a):

Prosím? UPC a optika? Já to mám po televizním kabelu :D 

Tak dobře no :D Tím hůř :D Pokud bych si mohl vybrat stejně rychlé tohle nebo DSL, tak to radši DSL :D Určitě je o dost nestabilnější a uplatňuje agregaci. A navíc UPC jako firma nic moc :D Teď už Vodafone :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Romantus97 napsal(a):

@Mr.Skuda Metronet :D bohužel padá...

Jakým způsobem padá? Funkčnost linky by měl zajišťovat Cetin.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Romantus97 napsal(a):

@jirkasta pakety... :D

Napiš na MetroNet, to by se stávat nemělo. Pokud to nezabere, tak Cetin.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, jirkasta napsal(a):

Napiš na MetroNet, to by se stávat nemělo. Pokud to nezabere, tak Cetin.

Ty ztráty může dělat víc věcí, např, na routeru nám najednou je klidně 7 zářízení a to to je skoro 10 starý Netis WF2411, mám např nestabilní načítání videí... 4K by to stíhalo, ale pak tam vypadnou pakety a konec, taky se to děje u LoLka tam budou ale spíš servery Riotu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, Romantus97 napsal(a):

Ty ztráty může dělat víc věcí, např, na routeru nám najednou je klidně 7 zářízení a to to je skoro 10 starý Netis WF2411, mám např nestabilní načítání videí... 4K by to stíhalo, ale pak tam vypadnou pakety a konec, taky se to děje u LoLka tam budou ale spíš servery Riotu

Já samozřejmě předpokládám, že jako tester bezpečnosti tohoto fóra máš v richtiku veškerý rozvody a zařízení u sebe doma :D Jestli máš shit router, tak je to jasný :D 

Před 6 hodinami, Harrysek napsal(a):

Packet loss je zrovna u Lolka raritou, nedávno jsem to měřil. 

Čím měříš packet loss?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 hodinami, Mr.Skuda napsal(a):

A nejlepší, co tu je je Topnet :D

To jsou pěkní idioti, když na optice nabízí nejvyšší tarif 100/10 :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, jirkasta napsal(a):

Já samozřejmě předpokládám, že jako tester bezpečnosti tohoto fóra máš v richtiku veškerý rozvody a zařízení u sebe doma :D Jestli máš shit router, tak je to jasný :D 

Čím měříš packet loss?

Stačí pingovat jejich servery pro daný region a z toho zjistíš packet loss.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@jirkasta u LoL mi to ukazuje asi 4% (průměr, mají na podpoře měření) a ve Widlích mi Xbox mi ukazuje hodnoty podle vytížení sítě, nejčastěji 1 nebo 2%, ale párkrát jsem měl i 60%

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď