Jump to content

Recommended Posts

Zdravím,

Chtěl bych vytvořit nějakej základní šifrovací program a aby mi tady někdo poradil nějaký základy k tomu, abych na tom mohl stavět. Doufám že mi někdo kdo má čas napíše jak se dostat blíž k mému cíli. (Nechci jen Copy-Paste) :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@dadlik já ti asi moc nepomůžu protože vím o tom celkem velký houby, ale předem tě upozorním že jde o programování, hodně programování... Jde o to že si musíš udělat šifrovací tabulku a tu pak musíš přizpůsobit, tak aby se ti do jejího jazyka přepsaly všechny informace souboru, pro začátek zkus zašifrovat nějaký text (nikoliv textový soubor! I když se všechny soubory skládájí z textových informací pro zobrazení), podle mě je to nejjednodušší možnost pro tebe, že které se nezblázníš, ještě dodám funguje to hodně podobně jako matika (no ne Sherlocku, není to náhodou aplikovaná matika? Kappa ), taky tam píšeš podmínky a taky se ti to po jedný chybějící podmínce celé p****e

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Podklady, které potřebuješ, seženeš bez problémů, ale nejtěžší je to vymyslet podle toho co od toho očekáváš. Pokud nemáš základy kryptografie, bylo by dobrý si o tom něco přečíst a pak teprve začít řešit programováním.

A ještě jedna věc, před jakýmkoliv programováním si najdi seznam algoritmů, nebo klíčů podle prostředí a stupně zabezpečení, kde budeš šifrování aplikovat a vyber si správně.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na webu najdeš také dost šifrovacích programů či kódu, tak si z nich určitě můžeš vzít inspiraci ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...