Jump to content

52 Příspěvků k tomuto tématu

Zdravím vás, chcel by som sa spýtať na radu ohľadom Môjho nového PC, neviem vôbec čo a sčím bude lepšie, ale určite tam pôjde GTX 1060 až GTX 1070, tie nezahrňujem do ceny lebo tie už mám ,  ale stým ostatnám by som sa chcel vojsť do 11-12 tisíc korun českých. Za každu radu budem vďačný.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 7 minutami, Mike Wazovsky napsal(a):

Ako to je stými Mhz pri Ryzene, zatial vraj nevytiahnu viac ako 2933Mhz?

Ryzen 5 2600 má TurboBoost na 3900 Mhz keď myslíš RAmky tak nie iba keď majú Samsung B-die čip napríklad ADATA XPG GAMMIX D10 3000Mhz pozri:         

Editoval(a) DraXy

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, Mike Wazovsky napsal(a):

Hej, RAMKY som myslel, takže či sa mi vôbec oplati kupovať 3200mhz ramky, K ryzenu, a ešte sa rozhodujem či Ryzen 2600 alebo i5 8400.

K ryzenu 3000Mhz+ asi zober ten Ryzen lebo k nemu nemusíš dokupovať chladič;) a dosku Asus Prime B-350 a do poznámky napíš o update BIOSu

Editoval(a) DraXy

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Mike Wazovsky napsal(a):

ale zase výkonnostne je lepší ten intel, aspúoň čo sa hier týka, a tento počítač bude skladaný hlavne na herné účely.

ale cenovo trošku inde

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Mike Wazovsky napsal(a):

No ono u nás je ten Intel lacnejší ako ryzen O.o

Myslíš na Slovensku??? alebo kde u Vás??

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Mike Wazovsky Nevim kde si sebral že 8400 je výkonnější než 2600. Když ten ryzen pojede cca na 4,1Ghz, tak se ten výkon minimálně srovná a v některých hrách bude i výkonnější. Jediná hra, ketrá běží na intelu o dost lépe je GTA V. Když si teď koupíš 8400, tak si vem, že AM4 má podporu do roku 2020, kdy mají vyjít podle roadmapy 7nm+ procesory. Za 2 roky do b360/z370 dáš tak nanejvejš 8700/k, možná pokud vyjde osmi jádrový coffee lake.

Pokud tedy máš skříň disk, tak tedy takhle + do budoucna dokoupit dalších 8gb ram a třeba Arctic Freezer 33/ SPC Fera 3. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Áno na slovensku, Ryzen 2600 stojí 163€, a intel 8400 151€.

Výborne lebo píšem z Prešova XDDD a pripočitaj ku tým cenám aj zákl. dosku a ku Intelu cladič Ryzen má dobrý BOX chladič

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A keby tam hodím 2600x ? to ma víde o 20€ drahšie, to je skoro nič. Neviem či pridam tomu výkonu až tak razantne alebo skôr nie.

2600X je na nič, na tých 4250Mhz si dotaktuješ aj sám

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

akože nebavme sa o chladičoch, to všetko mám zo starého kompu, potrebujme vybrať čo najlepšie komponenty,
GPU: MSI GeForce GTX 1070 Ti ARMOR 8GB

CPU : ?

RAM: ?

Motherboard: ?

Bedňu: mám ešte starú

Chladič: Deepcool - GAMMAXX 400 74.3 CFM

Disk: Western Digital 1Tb

ešte nejaké SSd by to chcelo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

SSD ADATA SU800  256GB klasický disk už máš? lebo keď nie tak Seagate BarraCuda 1TB je lepši

Ja by som bral i5 8400, RAMky  tie ADATA XPG GAMMIX D10 3000Mhz, dosku akej farby sivá/červená/žltá??

Editoval(a) DraXy
  • Nesouhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.