Jump to content
milanfon

Přehled čipů RAM DDR4

126 Příspěvků k tomuto tématu

Před 11 hodinami, Jakub Svoboda napsal(a):

Tak u pameti Patriot Viper4 Series 16GB (2x8) KIT DDR4 3200Mhz CL16 se zda, ze namají b-die cipy od samsungu ale d-die. S Ryzenem 5 1600 a na základní desce Asus prime b350m-A dávám max 2933 mhz. Na vyssim taktu jsou ramky nestabilni, v memtestu86 mi to hází errory.

https://www.alza.cz/patriot-viper4-series-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-d5023145.htm

https://reviewsuperphones.com/overview-of-the-patriot-viper-4-pv416g320c6k-ddr4-3200-2-x-8-gb-memory-processors-and-memory/

S těmi Vipery je to takové všelijaké. Nejčastější varianta je B-die a E-die, ale často se tam také objevuje právě zmíněný D-Die, který je mimochodem určený hlavně pro servery. Najdou se ale i kusy s Hynix čipy. Každopádně díky za info. Seznam upravím.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 9 minutami, karakat2 napsal(a):

zdravím, mám dotaz, jaký má vliv na FPS u her když zkombinuju procesor Ryzen a paměti 2x4gb 2400mhz napčíklad Patriot Viper elite které mají samsung E die chipy? předem moc díky

Tahle nižší frekvence brzdí hry zpravidla v řádu jednotek FPS. Každopádně bys měl být schopný je vytáhnout alespoň na 2800 MHz a to už by mělo být o dost lepší.  

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, rád bych se zeptal, jak je to s tou frekvencí u Ripjaws V.

Rád bych si koupil tyto RAMky, ale píšeš zde, že nižší frekvence mají Hynix čipy.

Díky z odpověď

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 50 minutami, cepocomp napsal(a):

Zdravím, rád bych se zeptal, jak je to s tou frekvencí u Ripjaws V.

Rád bych si koupil tyto RAMky, ale píšeš zde, že nižší frekvence mají Hynix čipy.

Díky z odpověď

No teď už je mají všechny. Pravděpodobně přešli ze kvůli nedostatku Samsung B-die na Hynix M-die. Na Intelu ti to může být jedno, ale jestli do chceš dávat k Ryzenu, tak si radši kup něco jiného. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj Milane, můžeš mi navrhnout nějaké 2x8gb RAMky.

Vím, že si doporučoval HyperX Predator, ale jsem zmatený těma Samsung B-die čipy.

Díky za odpověď :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 minutami, cepocomp napsal(a):

Ahoj Milane, můžeš mi navrhnout nějaké 2x8gb RAMky.

Vím, že si doporučoval HyperX Predator, ale jsem zmatený těma Samsung B-die čipy.

Díky za odpověď :)

Predatory jsou teď skoro všechny vyprodané. Doporučil bych spíše ADATA GAMMIX. Navíc mají ty B-die čipy.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 minutami, Ondřej Kaiser napsal(a):

K čemu to je? Nějak to nechápu :-D

Je to k zodpovězení tvé otázky. :D Ale musíš to nechat donačíst.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 26. 12. 2017 at 17:55, Ondřej Kaiser napsal(a):

K čemu to je? Nějak to nechápu :-D

DDR sloty jsou jako puzzle pasují tam jen nějaké dílky, DDR3 RAM nestrčíš do DDR4 slotuFailFish

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, Romantus97 napsal(a):

Jinak Barendole jak jsi to našel? Znám pár pak co neumí vyhledávat :D

PS: @Ondřej Kaiser, neboj ne ně nemáš :D to je jiná liga...

Takto. :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, nechci tady moudřit, ale myslím si že G.Skill TridentZ na 3200 MHz s CL16 jsou Hynix (buď A nebo M die) a CL14 jsou Samsung B-die. Nemám to z vlastní zkušenosti, ale někde na AMD subredditu bylo vlákno zabývající se přímo G.Skill ramkama. Za pár dní budu mít ty CL16, tak to budu moct potvrdit / vyvrátit.

Editoval(a) David Novak

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 46 minutami, David Novak napsal(a):

Zdravím, nechci tady moudřit, ale myslím si že G.Skill TridentZ na 3200 MHz s CL16 jsou Hynix (buď A nebo M die) a CL14 jsou Samsung B-die. Nemám to z vlastní zkušenosti, ale někde na AMD subredditu bylo vlákno zabývající se přímo G.Skill ramkama. Za pár dní budu mít ty CL16, tak to budu moct potvrdit / vyvrátit.

Je to pravda, protože kvůli nedostatku G.Skill u všech modelů, kde to nebylo pevně dané, přešel z B-die na Hynix.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 22 minutami, David Novak napsal(a):

Nevím jestli se na mě usmálo štěstí ale na ASUS PRIME B350 s 1002 biosem jsem byl schopný na 1. pokus nahodit XMP profil na 3200 MHz a POSTnout. Zatím jsem nezkoušel memtest, ale věřím, že to pojede.

Screen: https://imgur.com/a/UCUYK

Tak tohle zase nejsou nějak špatné Hynixy. Měli by to být A-die, takže to nemá Samsung B-die zase tak daleko a optimalizace by pro to měla být určitě dobrá. Budeš zkoušet i vyšší takty jako třeba 3466 MHz? :D Měly by to dát.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No nic, tak po restartu svině nechtěla postnout, tak jsem frekvenci snížil na 3066 a zkusil jsem několikrát restart a to už naštěstí jede stabilně. Takže to 3200MHz bylo asi jenom štěstí :( 

Editoval(a) David Novak

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

O takové značce jsem ještě neslyšel, přinejhorším je koupíš a do 14 dnů by si je měl být schopný vrátit

Jinak nakonec jsem dostal ramky zpět na 3200 MHz STABILNĚ, stačílo zvednout napětí RAM na 1,38V a SoC Voltage o cca +50mV ^_^

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď