Jump to content

Recommended Posts

Před 3 hodinami, DraXy napsal(a):

No pode mě spíš ten GIGABYTE, protože má efektivnější větráky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@Lukas Protože rychlost je, kolik práce se udělá za určitý čas, zatímco celkový výpočetní výkon je, kolik práce se udělá. :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Lukas Ale uvedeme si tu příklad.

Potřebuješ co nejrychleji přepravit 1M aut z jednoho místa na druhé. Pokud všechna auta pojedou v jednom proudu, než vyrazí to poslední, bude to nějakou dobu trvat. Pokud se ale rozdělí do více proudů, urazí vzdálenost rychleji a jsou tedy rychlejší a ani nemusí jet tak vysokou rychlostí jako v prvním případě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Barendol napsal(a):

Protože rychlost je, kolik práce se udělá za určitý čas, zatímco celkový výpočetní výkon je, kolik práce se udělá. :D

Rychlost u klopných obvodů je frekvence se kterou se mohou měnit hodnoty na výstupu. U jedno jádrových CPU rychlost odpovídala výkonu.

Ale vím jak to myslíte, když mě bojkotujete, vy neberete v potaz definici, ale rychlost za jakou jsou data zpracovaná, podle toho co si mi napsal.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Barendol napsal(a):

Ale uvedeme si tu příklad

Nejsem slaboduchej, já měl klopný obvody dokonce jako obsah samostatnýho předmětu na průmyslovce, tak že základ mám dobrej.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Barendol Ale pozor, i když na to nahlížíte z hlediska praxe, tak zaleží na optimalizaci softwaru, každej neumí multi-core a myslím že všechny co to umí mají limit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 25. 4. 2018 at 12:31, Lukas napsal(a):

A co konkrétně řešíš? Rychlost GPU spočívá v jeho frekvenci.

A najednou už je to i o optimalizaci. :D

Před 3 minutami, Lukas napsal(a):

@Barendol Ale pozor, i když na to nahlížíte z hlediska praxe, tak zaleží na optimalizaci softwaru, každej neumí multi-core a myslím že všechny co to umí mají limit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Lukas @Barendol čip mají stejný, takže rozhodne chlazení, tranzistory, VRM a RAMky, co kdybyste si udělali tabulku a porovnali parametry, výkonost daného parametru dáte do procent, sečtete a zjistíte kolik korun je jedno procento... Myslím že takhle by to šlo rozhodnout, co vy na to?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, DraXy napsal(a):

Ano, dá se libovolně změnit podsvícení.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A chci jen upozornit na fakt, že při vybírání grafických karet se musí brát ohled na všechny parametry. To, že frekvence je jeden z těch hlavních je pravda @Lukas, ale pokud bude mít například na hovno chlazení, tak ti je stejně k prdu ;) A tímto bych rád uzavřel tyhle hádky a radši se snažil poradit tady @DraXy s výběrem grafické karty :BlessRNG:

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, DraXy napsal(a):

A je lepšia ako tie čo boli pred ňou?? 

Vydaní další generace grafických karet už se pomalu blíží, takže já bych počkal na ně ;) Ale pokud bys trval na této generaci z již zmíněných tak podle mě je nejlepší https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-1060-rog-strix-gtx1060-o6g-gaming-6gb-gddr5/195124/produkt ale podle mě neuděláš chybu ani s 1 :D A taky musím podotknout, že to je čistě můj názor a expert na grafiky opravdu nejsem ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano, to by mohlo být. Je otázka, kdy vyjde GTX 1160/1165, ale mohla by mít výkon odhadem GTX 1080.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 minutami, Barendol napsal(a):

Ano, to by mohlo být. Je otázka, kdy vyjde GTX 1160/1165, ale mohla by mít výkon odhadem GTX 1080.

A koľko by stála???? tá 1160

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 24 minutami, Mr.Skuda napsal(a):

Protože je naskladběná a nebudeš na ni čekat měsíc

píšou u ní - Česká pošta - Do ruky 3.5. , to má do měsíce daleko :lul:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na 1100 si ešte nejaké tie mesiace počkáme :D ale to čakanie sa určite vyplatí, pokiaľ sa teda nevypredajú hneď po pár hodinách :FeelsBadMan:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hele podle mě to tady moc řešíte. Prostě karta jako karta. Pokud to má stejný čip, tak pak bych řešil cenu a pak možná chlazení.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, DraXy napsal(a):

A koľko by stála???? tá 1160

Zhruba jak dnešní 1060, pokud nebude krize a počkáš dva týdny... Výkon může mít jak gtx 1080, jak říkal @Barendol, ba dokonce bude mít ještě výrazněji snížené požadavky na CPU, je možné že jí ovládnou i stará AMD (FX, u Phenomů mám pochybnosti, i když... :D AMD jeden dalo na 6,4 GHZ :D:nokappa:) na plný výkon

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...