Jump to content
LukášK

Vir na mining?

5 Příspěvků k tomuto tématu

Čusss Borci,

potýkám se s problémem a sice, že po cca 9ti minutách nečinnosti na PC se mi strašně seká. Tak moc, že ani filmy nejdou přehrát.

Zjistil jsem že za to může aplikace, která je uložena v C:\Program Files (x86)\InstallShield Installation Information\{FA285575-B543-4E6E-A573-A4F534AC9966}

Po rozkliknutí a přečtení Licence.txt (v příloze) mám pocit, že to je nějaký mirerský soft.

Nemá někdo tušení jak se to ke mě dostalo? A jak to, že free AVG nic nehlási?!

Zajímavý je i report, který dávám do přílohy.

Rozhodně jsem si nic takového neinstaloval.

1524376952_log.txt

License.txt

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No tak očividně to fakt na miner vypadá. To co popisuješ by na to mělo přesně sedět. Zkusil bych to projet Malwarebytes nebo to nějak odebrat ručně, což by ale podle mě muselo zahrnovat i úpravu v registrech.

• Like 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

AVG nic nenašlo, ESET ale ano, toto: varianta infiltrace Win64/CoinMiner.BX potenciálně nechtěná aplikace

Na tvrdo jsem do smazal. Díky za tip mrknu do registu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 27 minutami, LukášK napsal(a):

AVG nic nenašlo, ESET ale ano, toto: varianta infiltrace Win64/CoinMiner.BX potenciálně nechtěná aplikace

Na tvrdo jsem do smazal. Díky za tip mrknu do registu.

Tam jde o to, že některé virové aplikace mají tendenci se po smazání znova nainstalovat, takže kdyby se ti to stalo, tak je dobré jít do registrů a v HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall odstranit hodnoty, které tam nemají co dělat. Myslím, že u Win 10 by to mělo být prázdné, takže tam se to decela jednoduše poznává, ale u starších systému jsi takhle občas mohl rozbít celý systém, takže na to bacha :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@milanfon Malwarebytes je pro minery konečná... Ten se stará i o tohle, @LukášK hoď to tím Malwarebytem to projedeš a samo ti to to lokalizuje a smaže, v tomhle předčí všechny antiviry, protože sám není antivir, ale antimalware

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď