Jump to content
Fiji Barák

Potřebuju pomoct, co si myslíte o téhle sestavě?

Recommended Posts

Před 2 hodinami, Lukas napsal(a):

Výkon počítače 

Hele začneme deskou, máš v plánu upgrade CPU? Jestli ano a zůstaneš pouze u hraní her, tak určitě intel,

:lul:

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 1 minutou, Barendol napsal(a):

Osobně bych se přikláněl k AMD. Pokud nebudeš taktovat, vyplatí se určitě a ta deska a ten chladič zrovna moc dobré pro OC nejsou. Na GTX 1050Ti pravděpodobně nebude rozdíl, leda ve prospěch AMD.

Tahle sestava mi přišla zajímavá.

Jen by to chtělo lepší desku, z levných bych se klonil například k Gigabyte AB350 Gaming 3 (+aktualizace "BIOSu").

takže mám napsat do poznámky jak se to bude objednávat ať mi tam aktualizují  bios a to je vše?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Mr.Skuda napsal(a):

:lul:

Chtěl bych sestavu převážně na fortnite a cs:go, a jelikož mi tady každý druhý říká uplně něco jiného, tak jsem z toho jelen.. :/

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Řeknu to trochu sobecky a vyděračsky. Komu věříš víc? Lidem, co mají 2k příspěvků a reputaci (ovlivňuje reakce na příspěvek), nebo někomu málem právě příchozímu? Podle mě, Intel nemá smysl do 30k za celou sestavu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Barendol napsal(a):

Řeknu to trochu sobecky a vyděračsky. Komu věříš víc? Lidem, co mají 2k příspěvků a reputaci (ovlivňuje reakce na příspěvek), nebo někomu málem právě příchozímu? Podle mě, Intel nemá smysl do 30k za celou sestavu.

Máš pravdu, já jen že mi tu každý druhý trvdí něco jiného, tak jsem z toho jelen :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 minutami, Barendol napsal(a):

Takže co tohle?  https://www.czc.cz/ajslue4uf8iga9jji12f7irsh6/seznam +gtx 1050 ti ,A mimochodem ta deska podporuje dual chanell a max 2666 hz tak proč bych tam bral 1x stick 3000 mhz?

Editoval(a) Fiji Barák
málo informací
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Seznam není veřejný.

Protože deska s 3000MHz RAM problém nemá a procesor to navíc využije a protože míň jak 8GB modul dnes prakticky nemá smysl.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Barendol napsal(a):

Seznam není veřejný.

Protože deska s 3000MHz RAM problém nemá a procesor to navíc využije a protože míň jak 8GB modul dnes prakticky nemá smysl.

Ja si furt nejsem tak jistý že bude ryzen dobrá volba na hry jako např cs:go, Fortnite, Pubg... nebo bude?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Fiji Barák napsal(a):

Ja si furt nejsem tak jistý že bude ryzen dobrá volba na hry jako např cs:go, Fortnite, Pubg... nebo bude?

R5 2600 sa porovnáva s i5 8600K, takže myslím že tu nie je čo riešiť. Ber R5.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 minutami, Fiji Barák napsal(a):

jestli se nemůžeš rozhodnout, tak nejlepší co můžeš udělat je omrknou nějaký testy/recenze a rozhodnout se sám podle sebe co se ti bude zdát nejlepší

https://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/51421-amd-ryzen-5-2600x-aneb-vylepseny-zen-v-testu?start=13

https://www.pcgamesn.com/amd-ryzen-5-2600x-review-benchmarks

https://www.tweaktown.com/reviews/8602/amd-ryzen-7-2700x-5-2600x-review/index9.html

http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-ryzen-5-2600x-review,1.html

sice tam nejsou hry, který máš v plánu hrát a je tam X verze, ale nějakou představu ti to snad poskytne

Editoval(a) Endyy

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ty porovnáváš spíš tohle. :D A až to bude mít nějaký vliv na výkon, tak bude AMD pravděpodobně lepší.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Fiji Barák On víš Intel mění každou generaci desky, které se nepodporují. Vydávají CPU každý rok.

AMD má podporovat desky pro CPU Zen z roku 2016 až do r.2021/2022

A argumentovat možností upgradu u Intelu... tomu se nejde než nezasmát :D

Postavil bych to na

R5 2600 

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Fiji Barák napsal(a):

a není ten zdroj zbytečně drahý?

Nie ale ak chceš ušetriť môžeš tam dať Corsair CX550M. Ten čo tam je teraz je ale kvalitnejší.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 minutami, Vladimír Kučák napsal(a):

Nie ale ak chceš ušetriť môžeš tam dať Corsair CX550M. Ten čo tam je teraz je ale kvalitnejší.

a jaký je mimochodem rozdíl mezi tímto https://www.czc.cz/corsair-vs550-550w_2/156836/produkt  a ten co mám v sestavě vybraný?

Editoval(a) Fiji Barák

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 46 minutami, Endyy napsal(a):

jakej přesně má smysl vzít i3 8350K ? dit k tomu potrebuje Z370 desku a nějakej slušnější chladič a ve výslednu bude na výkonu i5 8400, tý ale stačí deska za 2k a chladič za pětikilo, o tom že má dvě jádra navíc ani nemluvě

Já ty důvody vysvětli. Můj přístup počítal s genezí sestavy do budoucna.

A výkon těch dvou procesorů bude diametrálně odlišný, vvzhledem k jejich použití, to čtyřjádro s vyšším taktem bude na samotné hraní vždycky lepší než to šestijádro s nižším taktem.

Jedině kdyby např. streamoval, nebo spouště jiné další, na výkon jader, náročnější procesy na pozadí, pak by chvílema kulhalo i to šestijádro, ale pokud, poběží OS a pár dalších nenáročných automaticky iniciovaných hloupostí na pozadí s nějakou hrou, tak ti ta sbírka jader bude takřka k ničemu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Lukas Až si sežene dostatečně silnou grafiku, aby to poznal, řekl bych, že bude lepší AMD, ne Intel.

Editoval(a) Barendol
Oprava

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 minutami, Barendol napsal(a):

@Lukas Až si sežene dostatečně silnou grafiku, aby to poznal, řekl bych, že bude lepší AMD, ne Intel.

doporučíš mi prosím nějaký levnejší zdroj?  nebo se vážně tak moc vyplatí si připlatit? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Horší zdroj víc žere, ale pokud nechceš dát 2k za zdroj a radši to dáš do elektřiny (částka je to podobná, možná i nižší), zkus třeba Corsair CXM, EVGA BQ nebo, pokud bys chtěl vážně šetřit, je dobrý výrobce Be Quiet!. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 minutami, Barendol napsal(a):

@lukas Až si sežene dostatečně silnou grafiku, aby to poznal, řekl bych, že bude lepší AMD, ne Intel.

Možná jak píšeš, ale nejsem si tím moc jistý, v této cenové relaci mi zrovna ten Intel připadá malinko zrovna na to hraní her lepší. Mě se totiž zdá jako opravdová konkurence Intelu až Threadripper.

Nebudu se snažit někoho přesvědčovat o svojí bezmezné pravdě, v podstatě i kdyby si to postavil, tak jak si to na začátku navrhnul, tak by mu to na to co od toho čeká bez problémů posloužilo.

• Nesouhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, Lukas napsal(a):

totiž zdá jako opravdová konkurence Intelu až Threadripper

Chlape, ty seš vážně, ale VÁŽNĚ mimo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 58 minutami, Mr.Skuda napsal(a):

Chlape, ty seš vážně, ale VÁŽNĚ mimo.

To je sice možný, ale na rozdíl od tebe, když něco konstatuju, tak k tomu alespoň podám vysvětlení, ty jsi se ještě pořádně nevyjádřil, jen tady vykřikuješ hesla, jako například toto.

Konečně by jsi ten svůj výkřik mohl rozvést a vysvětlit například, proč jsem mimo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...