Jump to content
Fiji Barák

Potřebuju pomoct, co si myslíte o téhle sestavě?

Recommended Posts

Před 7 hodinami, David Morávek (Dave) napsal(a):

myslím že kdyby si to postavil na ryzenu bude to lepší :)

Před 15 hodinami, Barendol napsal(a):

Nelíbí se mi to. Rozpočet?

chci to převážně na csgo,fortnite mám už gtx 1050 ti, a 1tb hdd, case, a nevím co mám přidat.... rozpočet tak 12 000 kč

Editoval(a) Fiji Barák

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Není to teda úplně vyvážená sestava, podle té tvé představy, ale když už máš VGA doma, k té ti stačí i nějaká i3,

Z nějaké přetaktované K-verze i3 by jsi pravděpodobně vymáčknul i lepší herní výkon, než z tý netaktovatelný verze i5, na to by byl samozřejmě lepší i jinej chipset.

K hraní takových to her nepotřebuješ množství jader, ale co možná nejvyšší výkon na single-core.

A určitě si pořiď SSD na OS a to CS-GO.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak nevíš co bych měl vzít místo té i5? a to ssd nezvýšuje výkon, maximálně tak urychlí načítání.. nebo snad ne? a ram 8gb si myslím že je akorát na cs:go a fortnite popřípadě pubg, a určitě bych tak třeba za rok dal upgrade gpu,díky za odpoveď :)

Editoval(a) Fiji Barák

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Vladimír Kučák napsal(a):

Postav to na R5 2600.

já si právě nemyslím že amd je dobrá volba na ty hry co jsem jmenoval, nebo se mýlím?

• Nesouhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Lukas napsal(a):

Není to teda úplně vyvážená sestava, podle té tvé představy, ale když už máš VGA doma, k té ti stačí i nějaká i3,

Z nějaké přetaktované K-verze i3 by jsi pravděpodobně vymáčknul i lepší herní výkon, než z tý netaktovatelný verze i5, na to by byl samozřejmě lepší i jinej chipset.

K hraní takových to her nepotřebuješ množství jader, ale co možná nejvyšší výkon na single-core.

A určitě si pořiď SSD na OS a to CS-GO.

Tak nevíš co bych měl vzít místo té i5? a to ssd nezvýšuje výkon, maximálně tak urychlí načítání.. nebo snad ne? a ram 8gb si myslím že je akorát na cs:go a fortnite popřípadě pubg, a určitě bych tak třeba za rok dal upgrade gpu,díky za odpoveď :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 minutami, Fiji Barák napsal(a):

já si právě nemyslím že amd je dobrá volba na ty hry co jsem jmenoval, nebo se mýlím?

2. generácia je v jedno jadrovom výkone blízko k Intel procesorom + u AMD máš možnosť taktovať a podporu AM4 dosiek ešte niekoľko rokov.Takže pri upgrade v budúcnosti by si nemusel kupovať novú dosku.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 minutami, Vladimír Kučák napsal(a):

2. generácia je v jedno jadrovom výkone blízko k Intel procesorom + u AMD máš možnosť taktovať a podporu AM4 dosiek ešte niekoľko rokov.Takže pri upgrade v budúcnosti by si nemusel kupovať novú dosku.

Já se v amd nevyznám, nedoporučíš mi prosím něco v ceně jak jsem měl ten intel? :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Fiji Barák napsal(a):

Tak nevíš co bych měl vzít místo té i5? a to ssd nezvýšuje výkon, maximálně tak urychlí načítání.. nebo snad ne? a ram 8gb si myslím že je akorát na cs:go a fortnite popřípadě pubg, a určitě bych tak třeba za rok dal upgrade gpu,díky za odpoveď :)

Výkon počítače v podstatě spočívá v jeho rychlosti, tak že všechno co jakým koly způsobem akceleruje chod počítače zároveň zvyšuje jeho celkový výkon, tak že SSD minimálně do budoucna určitě.

Hele začneme deskou, máš v plánu upgrade CPU? Jestli ano a zůstaneš pouze u hraní her, tak určitě intel, protože u něj jsou větší možnost vyšších taktů na single-core.

Pokud tedy intel, tak pro taktování chipset Z370, pro začátek třeba v kombinaci z Intel Core i3-8350K,kterej jde na blbým aio vytáhnout až k 5GHz, časem by jsi mohl vyměnit za lepší, třeba i i7, na tomto chipsetu jede mainstreamovej high-and.

Co se velikosti RAM týče, pro začátek ti jeden 8GB modul stačí, ale do budoucna bych to určitě rozšířil o další.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já se právě bojím docela taktovat, jelikož nemám s tím takové zkušenosti ale všechno se má zkusit.. Popřípadě nějaký chladič mi doporučíš k té i3 abych to vytáhl na těch 5 ghz?

Editoval(a) Fiji Barák

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 53 minutami, Lukas napsal(a):

Výkon počítače v podstatě spočívá v jeho rychlosti, tak že všechno co jakým koly způsobem akceleruje chod počítače zároveň zvyšuje jeho celkový výkon, tak že SSD minimálně do budoucna určitě.

Hele začneme deskou, máš v plánu upgrade CPU? Jestli ano a zůstaneš pouze u hraní her, tak určitě intel, protože u něj jsou větší možnost vyšších taktů na single-core.

Pokud tedy intel, tak pro taktování chipset Z370, pro začátek třeba v kombinaci z Intel Core i3-8350K,kterej jde na blbým aio vytáhnout až k 5GHz, časem by jsi mohl vyměnit za lepší, třeba i i7, na tomto chipsetu jede mainstreamovej high-and.

Co se velikosti RAM týče, pro začátek ti jeden 8GB modul stačí, ale do budoucna bych to určitě rozšířil o další.

Popřípadě se chci eště na něco zeptat vyplatí se upgrade zdroje, jelikož mám nějaký crono 600w a prý není moc kvalitní.. :)

Editoval(a) Fiji Barák
Potřebuji něco dopsat

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To co v té sestavě máš bude pro začátek stačit.

K taktování se časem propracuješ, pro začátek si něco přečteš a mrkneš na nějaký videa a pro začátek je stejně nejlepší začít taktovat přes utilitu poskytovanou výrobcem desky k jejím ovladačům.

Zdroj určitě kvalitní, na tom se nevyplatí šetřit...!

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Lukas napsal(a):

To co v té sestavě máš bude pro začátek stačit, k taktování se časem propracuješ, pro začátek si něco přečteš a mrkneš na nějaký videa a pro začátek je stejně nejlepší taktovat přes utilitu poskytovanou výrobcem desky k jejím ovladačům.

Zdroj určitě kvalitní, na tom se nevyplatí šetřit...!

Takže naposledy :D chladič stačí a kterou desku? už tě nechci otravovat ;) https://www.czc.cz/77pbu3afc0j4v9jbhs4fs7qol8/seznam

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No není to zrovna úplně orientovaná OC deska, ale toto konkrétní CPU na ní přetaktovat, bez problémů, na nějakou rozumnou hodnotu půjde a zvládne táhnout do budoucna i daleko výkonnější  CPU, ale už bez výraznějšího OC.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Lukas napsal(a):

No není to zrovna úplně orientovaná OC deska, ale toto konkrétní CPU na ní přetaktovat, bez problémů, na nějakou rozumnou hodnotu půjde a zvládne táhnout do budoucna i daleko výkonnější  CPU, ale už bez výraznějšího OC.

a ten chladič?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Vladimír Kučák napsal(a):

https://www.czc.cz/46s6stgi7ui198tkmrqc5fqe1f/seznam

Toto je v cene a do budúcna lepšia voľba ako i5 8400.

Ale do poznámky pri objenávaní musíš napísať nech ti updatnú BIOS na základnej doske.

mám už to trochu změněné https://www.czc.cz/77pbu3afc0j4v9jbhs4fs7qol8/seznam

• Nesouhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 47 minutami, Lukas napsal(a):

mimochodem nejsem si tak jistý že to zvládne 5 GHz s tím chladičem a bez delitu.. co si o tom myslíš?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jakej přesně má smysl vzít i3 8350K ? dit k tomu potrebuje Z370 desku a nějakej slušnější chladič a ve výslednu bude na výkonu i5 8400, tý ale stačí deska za 2k a chladič za pětikilo, o tom že má dvě jádra navíc ani nemluvě

• Like 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Osobně bych se přikláněl k AMD. Pokud nebudeš taktovat, vyplatí se určitě a ta deska a ten chladič zrovna moc dobré pro OC nejsou. Na GTX 1050Ti pravděpodobně nebude rozdíl, leda ve prospěch AMD.

Tahle sestava mi přišla zajímavá.

Před 2 hodinami, Vladimír Kučák napsal(a):

https://www.czc.cz/46s6stgi7ui198tkmrqc5fqe1f/seznam

Toto je v cene a do budúcna lepšia voľba ako i5 8400.

Ale do poznámky pri objenávaní musíš napísať nech ti updatnú BIOS na základnej doske.

Jen by to chtělo lepší desku, z levných bych se klonil například k Gigabyte AB350 Gaming 3 (+aktualizace "BIOSu").

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...