Jump to content
martin cz

Repetear nebo nový router???

Recommended Posts

Mám si koupit nový router nebo repetear? Zrychlý repetear internet? Vyplatí se o2 smart box nebo  si mám koupit jiní router? A jestli jo tak jakí? Jestli repetear jaký? Mám router TP-Link nevím jaký ale už dlouho je dobrý?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Vážně přemýšlím zda je to pokus o vtip nebo je to míněno seriózně..

Pochop... Internet a jeho rychlost je ovlivnitelná tolika věcma, že než bych je všechny vyjmenoval, vypsal bych si klávesnici..

Můžeš mít sebelepší Router(upozorňuji že to co běžná společnost nazývá Routerem ve skutečnosti není čistej router ale spojení spousty různých zařízení v jednom), ale rychlost ti to nezvýší pokud nemáš dostatečně rychlej Paušál u Internet Providera (Dále jen ISP).   Zase můžeš mít sebelepší tarif u ISP ale může ti to Router brzdit. Při vnášení Repeateru pro něj platí další pravidla. Protože můžeš mít třeba Sebelepší paušál a sebelepší Router + Repeater ale může ti přenos z repeateru brzdit drát spojující Router a Repeater (Cat5 / Cat4 / Cat6). Vneseme-li do toho ještě určitě to že "Internetem" myslíš WI-FI připojení tak tam máme spoustu dalších proměnných. Kvalita přijímacího zařízení v elektronice, kvalita vysílače, množství překážek mezi vysílačem a zařízením, množství odrazů, povrch a nebo materiál zdí a překážek, délka antény a tak i rozsah, množství dalších WIFI "Routerů" působících na stejném pásmu v okolí, využití ostatních cizích routerů v okolí, Velikost přijímací antény a sposta dalších.

Když do toho vložíme fakt že ani ty sám nevíš co máš za přesnej router a jakej paušál máš u ISP, jakých dosahuješ výsledků tak jako s prominutím to je jako by jsi se ptal "Proč mi nesvítí monitor". NIKDO Z NÁS BEZ DALŠÍCH INFORMACÍ ANI NEMŮŽE VĚDĚT -.-

Sincerely, Daniel.

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@martin cz jestli se nemýlím, tak @Dangel tě ještě ušetřil detailů :D klidně bych mohl mít Repeater, Router i paušál drahý jak prase, ale pořád může net padat...

Máme tu všechno možný jen si vyber:

• Jitter (v překladu vybrace), ti sem tam zbrzdí paket (datový balíček)
  • Packet loss (ztráta paketů), jop můj kámoš - datové balíčky na server ani nedochází, ztrácejí se
  • Ping (alias latence, odezva) doba o kterou se ti data zpožďují
  • a další...
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na tohle se mi ani nechce odpovídat.... Ale dobrá. Když už chceš poradit, tak by to chtělo napsat nějaký info od koho máš internet, jaký typ routeru máš, jaký typ připojení máš (wifi/ethernet) a tak dále.

• Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď