Jump to content
Adam Vaľo

Rychlosť wifi vs ethernet

Recommended Posts

Ahojte

Rýchlosť wifi je max 90mbps ale kolíše sa to čiže niekedy aj 40 wifi routre mám 2 jeden od T-Com (Huawei HG8245H) a druhý Tenda F3.Aj keď som úplne blízko wifi tak na huawei mam max 100 mbps 

ale keď mám cez kábel tak mam cca okolo 200 čím to môže byť ? Keďtak doporučte nejaký rúter ktorý by to zvládol do 50 eur. WIFI:https://ctrlv.cz/8jcv ETHERNET: https://ctrlv.cz/WCp4

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Tady to opravdu brzdí router, za cenu 50 € nevím co bych tam dal (hmm, čím to asi bude... Jo rozhodně tím že nejsem místní síťař :D

Ps: Sorry, blbý humor je u mě zvykem :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hele... rychlost wi-fi je vždy ovlivněna spoustou faktorů. Maximální teoretická rychlost "jednovláknové" (nevím přesně ten výraz) 2,4ghz wi-fi je 150... v praxi získáš méně kvůli různým věcem okolo protokolů a tak podobně. Rychlost je ovlivněna vzdáleností od vysílače, lámáním a odrazem signálů, množstvím dalších routerů v okolí, množstvím dalších routerů na stejném kanále a jejich následná vytíženost.

Při použití channel bonding se u 2,4 ghz teoretická rychlost posouvá na 300 ale v praxi se pak pohybuje kolem 200. Nejlepší věcí pro tebe bude prostě přijmout tento úděl a v budoucnu vyměnit zařízení za něco podporující 5ghz..  

Můj mobil také 5ghz nepodporuje, ale ntb jo. Od doby co na ntb používám 5ghz tak 200 dosahuji snad pořád...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Menší příklad (Je tedy nutno podotknout, že na pc připojeným přes drát dosahuji ještě lepších výsledků):

Od shora dolu jsou napsány výsledky v tomto pořadí:

• 5GHZ wifi na NTB
  • 2,4 GHZ wifi na mobilu
  • Levný pc přes drát
  • Hlavní pc přes drát..
  • A zase jako poslední ten levnej pc

image.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, Adam Vaľo napsal(a):

A keby som mal powerline išlo by to nejak tak podobne ako na ethernete ? 

No tak jako na Ethernetu to pojede pořád, obojí využívá ethernetový protokol, ale to je spíš věc slovíčkaření :D Powerline je rychlý dost, ale jeho správná funkce hodně záleží na tvém vedení. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...