Jump to content
LukášK

Program pro synchronizaci dat

10 Příspěvků k tomuto tématu

Čusss borci, nyní z jiného soudku. 

Uměl by mi někdo doporučit nějaký program pro synchronizaci složek. 

Potřebuju toto: složku na NAS serveru mít neustále synchronizovanou se složkou v notebooku a na stolním pc. Aby se to samo hlídalo a bylo to spolehlivé. 

Díky za rady. 

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 2. 4. 2018 at 13:48, Barendol napsal(a):

OneDrive?

Cloud nechci, píšu že chci synchronizovat složku na NAS serveru s PC a NTB. Cloud je úplně jiné řešení a těžko tím synchronizovat NAS server. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No a jak získáváš ty data z toho NASu,. To ti tam snad musí jet nějaké FTP, WebDAV nebo tu napodobeninu FTP od Mrdkosoftu. To pak takový problém sehnat si klienta pro tuhle službu, co by podporoval rutiny a dokázal by jet na pozadí? 

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Stačí v podstatě jakýkoliv FTP klient, co ti pojede na pozadí a bude mít přístup k tvým souborům a k NASku. Konkrétně ale nedokážu říct, to spíš něco, co psal @milanfon.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, milanfon napsal(a):

No a jak získáváš ty data z toho NASu,. To ti tam snad musí jet nějaké FTP, WebDAV nebo tu napodobeninu FTP od Mrdkosoftu. To pak takový problém sehnat si klienta pro tuhle službu, co by podporoval rutiny a dokázal by jet na pozadí? 

Asi jsem měl říct, že to chci řešit v rámci domácí sítě. Takže odesílat a mazat aktualizované soubory by měl zamknout ten program, který poběží na PC a NTB. Ve smyslu: sáhne na NAS, zda má nejnovější soubory a stáhne, já ho změním, uložím a on sám pošle tenhle soubor na NAS a přepíše ten starý.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zkusím konkrétně popsat o co se jedná. Třeba Vás díky tomu napadne jak na to. Ano cloud je řešením, ale spíš by mě zajímala řešení s nas serverem. 

Je to v rámci domácí sítě. 

Pracuju na PC a data ukládám na něj, ale chtěl bych je zálohovat automaticky na NAS do určené složky. Pak bych taky chtěl, abych mohl jen zapnout NTB (druhé pc) a tato složka se mi zaktualizovala i v něm a já mohl odjet s NTB, daleko od internetu, bez obav že mi nějaká přece chybí atd.

Podle mě by stačil nějaký program na synchronizaci složek ne? Neznáte nějaký? 

Diky za tipy. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@LukášK propojení domací sítě se dá dvěma způsoby, přes místní síť (internet) nebo by to mělo jít kabely, bohužel tady se vážně neorientuju, podle mě je Cloud nejrozumější řešení....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 4. 4. 2018 at 15:44, Romantus97 napsal(a):

@LukášK propojení domací sítě se dá dvěma způsoby, přes místní síť (internet) nebo by to mělo jít kabely, bohužel tady se vážně neorientuju, podle mě je Cloud nejrozumější řešení....

Domácí síť a propojení tu řešit nemusíme. Řešíme tu program pro synchronizaci dát. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď