Jump to content
Ajrocket Hrají

Extrémní přehřívání

14 Příspěvků k tomuto tématu

Ahoj, mám notebook Asus X555LB dm456 a poslední dobou se extrémě přehřívá. Idle teplota se pohybuje okolo 65 stupňů, internet (nyní) 70 stupňů, a hraní 103 stupňů! Max teplota je 105 a už je to dost těsně. Notebook nemůžu rozdělávat, protože je v záruce (je starý jen 1 rok). I s chladící podložkou si moc nepomůžu, a v místnosti je 20 stupňů. Myslím, že ta asusácká tepl. pasta je dost sračka, a hned jak končí záruka kupuju pastu za 300.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@Ajrocket Hrají těch verzí je víc, ty teploty se mi nezdají, jinak v zátěži je i těch 78 stupňů dost, s notebooky běžně nepracuju, posloužím ti jako desktopová podpora, ale teploty u ntb nemám přeměřený, tady ti nejlíp pomůže @Harrysek ten má Acer Aspire, to kapánek víc Ntb než moje sestava :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já na svým světu mám při hraní kolem 75 °C, nikdy víc. Řekl bych, že to bude pastou, nebo špatným chlazením. Určitě bych po záruce přepastoval. Jinak chladící podložky pomáhají ale tak o max 5°C, spíš jsou výhodnější v tom, že se nehřeje materiál pod nima, ale je tam vzduchová mezera.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ty teploty jsou dost velký i na Asus, nějak se mi to nezdá, ale jediný, co mě napadá je ta pasta. Ale při idle přes 65°? Není možný, že ti tam někde běží něco dost náročnýho na pozadí? Popřípadě remote service?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zkus ve schématech napájení nastavit maximální teplotu CPU na 90% místo 100, uvidíme, jestli to bude mít vliv na něco.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Ajrocket Hrají chabé... Pche, já na tom nejsem o moc líp... To moje FX je silnější jen když je natatovaný a k tomu, ještě hřeje jak prase že ho musí chladit Fera 3! Pak máš o dost silnější grafiku, já teď jedu na Gt 630... Ještě poznamenám, taktování moc výkon nezvyšuje, tedy ani podtaktování nesnižuje, pokud je jen o pár stovek MHz, zkus vypnout turbo mode

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď