Jump to content
LukášK

Windows 10 problémy s updatem a chodem PC

18 Příspěvků k tomuto tématu

Ahoj Borci,

mám problém s PC.  Pravděpodobně jde o Windows. Windows update nemůže nainstalovat žádné aktualizace. Vždy to tam vyhodí hlášku, občas něco s restartem a nabídku k opakování úkonu. 

Po startu je pc strašně zpomalené a když na něco kliknu tak to nereaguje. Jen klik pravým tlačítkem na start. Po 1-2 restartech vše funguje jak má. 

Četl jsem něco o problému aktualizace vs. Amd. 

Nevíte někdo v čem by mohl být problém? 

Moje sestava: https://www.czc.cz/79r9kuageeg2699rujj5rnvhv2/seznam

Díky 

Editoval(a) LukášK

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 7 hodinami, LukášK napsal(a):

Ahoj Borci,

mám problém s PC.  Pravděpodobně jde o Windows. Windows update nemůže nainstalovat žádné aktualizace. Vždy to tam vyhodí hlášku, občas něco s restartem a nabídku k opakování úkonu. 

Po startu je pc strašně zpomalené a když na něco kliknu tak to nereaguje. Jen klik pravým tlačítkem na start. Po 1-2 restartech vše funguje jak má. 

Četl jsem něco o problému aktualizace vs. Amd. 

Nevíte někdo v čem by mohl být problém? 

Moje sestava: https://www.czc.cz/79r9kuageeg2699rujj5rnvhv2/seznam

Díky 

Zkus zakázat Windows Update službu a odinstalovat poslední aktualizace. Většinou jsou stejně víc k ničemu, než k užitku.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 22. 3. 2018 at 17:21, Harrysek napsal(a):

Zkus zakázat Windows Update službu a odinstalovat poslední aktualizace. Většinou jsou stejně víc k ničemu, než k užitku.

To jsem udělal už před měsícem, ale je to takové polovičaté řešení. Aktualizace jdou vypnout pouze na 30 dní, takže se tím každých 30 dní budu muset zabývat a já bych to raději vyřešil a měl vše v cajku. Navíc, asi v souvislosti stím, mi nejde nainstalovat Net framework. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, Romantus97 napsal(a):

@LukášK důležitá data zálohuj a čistá přeinstalace, by měly pomoct, použij Media Creation Tool

Zkusím to, snad to přestane. Když mám hry ze steamu nainstalované na Dčku, budu muset je stahovat znovu, nebo postačí nainstalovat steam a zvolit původní složku s už stazenyma hrama? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@LukášK sežere to všechno co v tom počítači je, včetně cachí a dat, je tu ale řešení... Jestliže nemáš fragmentovaný systém (na více discích), tak ten D disk jednoduše odpoj, bohužel to D musí být fyzicky další disk... Pokud to tak není tak bohužel je po datech i hrách zároveň, proto si vše důležité dej na cloud nebo flashku

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Záleží pokud máš fyzicky dva disky, nebo jen jeden. Pokud jen jeden, tak přeinstalací o vše nezálohované přijdeš, zatímco když si to překopíruješ na druhý disk, tak to nebudeš muset stahovat znovu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Harrysek napsal(a):

Záleží pokud máš fyzicky dva disky, nebo jen jeden. Pokud jen jeden, tak přeinstalací o vše nezálohované přijdeš, zatímco když si to překopíruješ na druhý disk, tak to nebudeš muset stahovat znovu.

Super to jsem potřeboval vědět. Mám tři disky vždy se samostatným oddílem a budu formátovat jen C. Stačí tedy původní složku s hrama nahrát do složky po nainstalování steamu a on už se dovtípí že tam něco má? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 hodinami, Romantus97 napsal(a):

@LukášK sežere to všechno co v tom počítači je, včetně cachí a dat, je tu ale řešení... Jestliže nemáš fragmentovaný systém (na více discích), tak ten D disk jednoduše odpoj, bohužel to D musí být fyzicky další disk... Pokud to tak není tak bohužel je po datech i hrách zároveň, proto si vše důležité dej na cloud nebo flashku

Nevím co tím myslíš. Přece při instalaci W10 si vybíráš sám jaké diskové oddíly smazat a jaké ne. Tedy ikdyby jsi měl jeden HDD rozdělen na dva stačí smazat pouze jeden oddíl, vytvořit nový na ten nainstalovat W10 a ten druhý je beze změny a ztráty dat. Ale na to jsem se neptal, mě zajímá to zdá je nějaký způsob jak se vyhnout opětovnému stahování všech her ze steamu. Zda to nejde nejak dohrát že zálohy. Díky za reakci :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, LukášK napsal(a):

Super to jsem potřeboval vědět. Mám tři disky vždy se samostatným oddílem a budu formátovat jen C. Stačí tedy původní složku s hrama nahrát do složky po nainstalování steamu a on už se dovtípí že tam něco má? 

Složku s hrama překopíruješ na druhý disk, po formátování nainstaluješ steam a všechny hry umístíš tam, kde budeš mít Steam. (Takže všechny hry se musí dostat do stejného adresáře, kde byly před formátováním ;))

• Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám další poznatek. 

Celý problém je v tom, že aktualizace se nainstaluje, ale pak je má PC resetovat a instalace se doinstaluje před nabootováním PC, ale zde se tak nestane a v historii aktualizace se píše, že aktualizace čeká na restart. 

Co s tím? Nemůže to mít souvislost s biosem a nastavením UEFI bootovani? Díky. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 39 minutami, Harrysek napsal(a):

Když dáš restart, tak se ti nezačne aktualizovat?

Přesně tak... Prostě normálně naběhne, ale stím, že nejde kliknout na start, nebo ikonku v právo od hodin. Je tam i nastavení. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 27 minutami, LukášK napsal(a):

Přesně tak... Prostě normálně naběhne, ale stím, že nejde kliknout na start, nebo ikonku v právo od hodin. Je tam i nastavení. 

Tak odinstaluj aktualizace a vykašli se na ně.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď