Jump to content

Recommended Posts

Před 35 minutami, Ty chuju bobrze napsal(a):

Co myslíte ? Do čeho jít ? Hledám nějakou slušnou MB na ryzen sestavu (ryzen 5 1600). Zatím tam mam MSI B350 GAMING PRO CARBON.

Moje sestava: https://www.czc.cz/e2l35rq7g0hjmab4n50gu3h8f9/seznam

Nevadí mi čekat takže můžete mi doporučit MB, která není naskladněná.

Není X370 přes cenový limit?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 46 minutami, Ty chuju bobrze napsal(a):

Co myslíte ? Do čeho jít ? Hledám nějakou slušnou MB na ryzen sestavu (ryzen 5 1600). Zatím tam mam MSI B350 GAMING PRO CARBON.

Mám na tebe otázku... co je u základní desky pro tebe důležité? Jenom.. už ze základu ti řeknu že s x370 oproti b350 nezískáš vyšší přetaktování procesoru...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 22 minutami, Dangel napsal(a):

Mám na tebe otázku... co je u základní desky pro tebe důležité? Jenom.. už ze základu ti řeknu že s x370 oproti b350 nezískáš vyšší přetaktování procesoru...

Čipset takovou roli nehraje, ale X370 desky mají více Vcore fází, kvalitnější MOSFETY a jejich ovladače. 

1 hour ago, Ty chuju bobrze napsal(a):

Záleží také na tom, jaké funkce jsou pro tebe důležité. MSI B350 CARBON má všechny funkce, které normální člověk potřebuje, ale jestli chceš taktovat, tak tě upozorňuji, že MSI se u AM4 desek moc nepovedly VRM. Maji sice dost fází, ale požívají retardovaný řadič a MOSFETY. Jestli chceš taktovat, tak dobrá volba je Asus (výborný BIOS) a dražší AsRock desky. Aktuálně recenzuji Asus X370 PRIME PRO a musím uznat, že ta deska skoro nemá chybu. Jestli ale nechceš taktovat, tak MSI ti naprosto stačí. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, milanfon napsal(a):

Čipset takovou roli nehraje, ale X370 desky mají více Vcore fází, kvalitnější MOSFETY a jejich ovladače.

Ono... ani ty Vcore fáze SKORO (Rozdíl tam je a i znatelnej, jen není TAK velkej) nemaj smysl... u dražších B350 se stává to samé, jako u malinko lepších X370... Daleko dříve narazíš na Tepelnej limit / Volt-limit procesoru, než na nestabilitu nápět z napájení desky...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 56 minutami, milanfon napsal(a):

Záleží také na tom, jaké funkce jsou pro tebe důležité. MSI B350 CARBON má všechny funkce, které normální člověk potřebuje, ale jestli chceš taktovat, tak tě upozorňuji, že MSI se u AM4 desek moc nepovedly VRM. Maji sice dost fází, ale požívají retardovaný řadič a MOSFETY. Jestli chceš taktovat, tak dobrá volba je Asus (výborný BIOS) a dražší AsRock desky. Aktuálně recenzuji Asus X370 PRIME PRO a musím uznat, že ta deska skoro nemá chybu. Jestli ale nechceš taktovat, tak MSI ti naprosto stačí. 

Aneb jak jsem se stal selloutem. Kappa

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Barendol napsal(a):

Aneb jak jsem se stal selloutem. Kappa

Chudák malej, už i ty si z něj děláš prdel? :D

Ale pravdou je, že Milan se s věcma na recenze moc nesere... Opravdu říká, to co se k daný věci hodí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Dangel napsal(a):

Chudák malej, už i ty si z něj děláš prdel? :D

Ale pravdou je, že Milan se s věcma na recenze moc nesere... Opravdu říká, to co se k daný věci hodí.

Ještě, aby se s tím sral, už takhle má chudák starostí nad hlavu, když mu nikdo nepomůže... :D:D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No nechci 

Před 3 hodinami, milanfon napsal(a):

No taktovat se prozatím nehodlám ale do budoucna by se to asi hodilo. U Asus X370 PRIME PRO mi vadí že podporuje jen 2666 MHz.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 38 minutami, Ty chuju bobrze napsal(a):

No nechci 

No taktovat se prozatím nehodlám ale do budoucna by se to asi hodilo. U Asus X370 PRIME PRO mi vadí že podporuje jen 2666 MHz.

Samsung B-die čipy jednou normálně na 3200 MHz, ale je pravda, že zbytek čipů na tom nejede moc dobře a dostaneš se jen na 2666 MHz. K taktování RAM jsem se ještě nedostal, ale až to vyzkouším, tak dám vědět, kam až jsem svoje Microny dostal (Corsair Vengeance LPX). Na Crosshair VI jsem se díval, že Microny tam jedou maximálně na 2997 MHz. Na mojí X99 sestavě je mám běžně na 3099 MHz, tak uvidím jak to půjde tady.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 minutami, milanfon napsal(a):

Samsung B-die čipy jednou normálně na 3200 MHz, ale je pravda, že zbytek čipů na tom nejede moc dobře a dostaneš se jen na 2666 MHz. K taktování RAM jsem se ještě nedostal, ale až to vyzkouším, tak dám vědět, kam až jsem svoje Microny dostal (Corsair Vengeance LPX). Na Crosshair VI jsem se díval, že Microny tam jedou maximálně na 2997 MHz. Na mojí X99 sestavě je mám běžně na 3099 MHz, tak uvidím jak to půjde tady.

K to by bylo super 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, jirkasta napsal(a):

Ještě, aby se s tím sral, už takhle má chudák starostí nad hlavu, když mu nikdo nepomůže... :D:D 

Náhodou.... má za sebou pár lidí, který požádat může...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Dangel napsal(a):

Náhodou.... má za sebou pár lidí, který požádat může...

Tož, to je asi pravda :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Ty chuju bobrze napsal(a):

No nechci 

No.. ono to s tou frekvencí u Ryzenu je trochu pojebané... já a moje Hynixy na AsRock x370 Gaming K4 dostal jen na 2666, na 2933 je nedostanu ani kdybych se zbláznil... Ono je to tam dost jeblé... Je to tam specifikovaný jak na jednotlivý Dimm sloty, tak i na Single / double Layer...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Dangel napsal(a):

No.. ono to s tou frekvencí u Ryzenu je trochu pojebané... já a moje Hynixy na AsRock x370 Gaming K4 dostal jen na 2666, na 2933 je nedostanu ani kdybych se zbláznil... Ono je to tam dost jeblé... Je to tam specifikovaný jak na jednotlivý Dimm sloty, tak i na Single / double Layer...

Takže stejnak nedostanu víc jak 2666 ? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 hodinami, Ty chuju bobrze napsal(a):

K to by bylo super 

Tak jak můžeš vidět, povedlo se mi nataktovat moje Micron čipy na 2933 MHz s nejnovějším BIOSem a mikrokódem AGESA 1.0.0.6. Aby to bylo stabilní, tak jsem musel zvýšit napětí z 1,2V na 1,25V (1,24V a nižší padalo). Na 3066 MHz už jsem se ale bohužel nedostal, i když by mi to moje čipy měli teoreticky umožňovat. Je pravda, že moje RAMky jsou stavěné na 2400 MHz, takže s 3000 MHz kitem by to možná mohlo fungovat, ale to se jen domnívám, protože Microny jsem na Ryzenu přes 3000 MHz nikde neviděl. Je i částečně možné, že by mohlo pomoci i vyšší napětí, ale i na 1,3V to bylo nestabilní a výše se mi jít nechtělo. Na nějaké hi-end desce se dvěmi fázemi pro RAM bych si mohldovolil i těch 1,35-1,4V, ale myslím, že vyššího taktu bych stejně nedosáhl. Nevím, co za RAM máš ty, ale jak vidíš, tak i s Intel friedly Micronem jsem se dostal na slušnou frekvenci. Podobné by to mělo být u Hynixů a Samsung E-die (B-die je Ryzen friendly, takže ty vytáhneš na max). 

2017.07.31-10.11.png2017.07.31-10.32.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Ty chuju bobrze napsal(a):

Takže stejnak nedostanu víc jak 2666 ? 

Ne, takhle jsem to nemyslel... Bylo to spíš myšlený jako že hodně bude záležet na okolnostech. Na biosu, typech čipů, pouzitejch dimm slotech a i základním napětí...    Moje ramky maj ofiko napsaný napětí 1,35v....  právě protože se mi to nechce moc prelejzat a nic mi nezaručuje stabilitu tak jsem s 2666 spokojenej... pak už si jen hraju s časováním :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, milanfon napsal(a):

Tak jak můžeš vidět, povedlo se mi nataktovat moje Micron čipy na 2933 MHz s nejnovějším BIOSem a mikrokódem AGESA 1.0.0.6. Aby to bylo stabilní, tak jsem musel zvýšit napětí z 1,2V na 1,25V (1,24V a nižší padalo). Na 3066 MHz už jsem se ale bohužel nedostal, i když by mi to moje čipy měli teoreticky umožňovat. Je pravda, že moje RAMky jsou stavěné na 2400 MHz, takže s 3000 MHz kitem by to možná mohlo fungovat, ale to se jen domnívám, protože Microny jsem na Ryzenu přes 3000 MHz nikde neviděl. Je i částečně možné, že by mohlo pomoci i vyšší napětí, ale i na 1,3V to bylo nestabilní a výše se mi jít nechtělo. Na nějaké hi-end desce se dvěmi fázemi pro RAM bych si mohldovolil i těch 1,35-1,4V, ale myslím, že vyššího taktu bych stejně nedosáhl. Nevím, co za RAM máš ty, ale jak vidíš, tak i s Intel friedly Micronem jsem se dostal na slušnou frekvenci. Podobné by to mělo být u Hynixů a Samsung E-die (B-die je Ryzen friendly, takže ty vytáhneš na max). 

2017.07.31-10.11.png2017.07.31-10.32.png

Jo díky že si to sem hodil. Já se chystám koupit G.SKill TridentZ 2x8GB DDR4 3200.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Dangel napsal(a):

Ne, takhle jsem to nemyslel... Bylo to spíš myšlený jako že hodně bude záležet na okolnostech. Na biosu, typech čipů, pouzitejch dimm slotech a i základním napětí...    Moje ramky maj ofiko napsaný napětí 1,35v....  právě protože se mi to nechce moc prelejzat a nic mi nezaručuje stabilitu tak jsem s 2666 spokojenej... pak už si jen hraju s časováním :D

Jo aha tak to jo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Ty chuju bobrze napsal(a):

Jo díky že si to sem hodil. Já se chystám koupit G.SKill TridentZ 2x8GB DDR4 3200.

U TridentZ se nemusíš bát, že nedosáhneš 3200 MHz, protože používají Samsung B-die čipy, i když občas se tam může objevit i kit s Hynix čipy, ale ty se snad objevují jen v kitu 4x4GB a ještě nějakém 8xXGB. U 2xXGB kitů se nemusíš bát, že chytíš Hynix čipy. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem zkusil AIDA64, ale k tomu, kam jsem se chtěl dostat bych se bez zaplacení výkupného stejně nedostal. :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...