Jump to content
Shadel Fox

Fatal Error Blue screen 0x0018

Recommended Posts

Zdravím, potřebuju pomoct dneska mi spadl systém do blue screenu 0x0018 a nevím co dělat, předtím mě padal do 0x00EA a to jsem vyřešil Ramkou Kingston Fury HyperX 1600Mhz CL10 8Gb a to už mi nedělá ale mám jí asi 4-5 dnů a dneska mi to spadlo a hodilo to 0x0018 a už jsem v koncích nevím co dělat dál. Prosím pomocte!

HDD: TOSHIBA HDWD110 1TB

RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR3 1600 

Systém: Win7 Professional Service Pack 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

hádám, že už jsi to asi zkoušel, ale jediné co jsem tak našel je zkusit obnovit systém do nějakého předchozího bodu obnovení. Najdeš to buďto normálně v systému jako "Obnova" nebo při startu zmáčkni F8 a tam to taky najdeš. Už jsem jednou viděl něco podobného a pomohl tomu jen novější systém. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 29. 7. 2017 at 23:08, milanfon napsal(a):

hádám, že už jsi to asi zkoušel, ale jediné co jsem tak našel je zkusit obnovit systém do nějakého předchozího bodu obnovení. Najdeš to buďto normálně v systému jako "Obnova" nebo při startu zmáčkni F8 a tam to taky najdeš. Už jsem jednou viděl něco podobného a pomohl tomu jen novější systém. 

Díky, jenže dneska už je to horší ráno mi to hodilo 0x00116 a pak odpoledne 0x00EA, vím že to můžou způsobit viry proto jsem dal hloubkový test systému a nic nenašel(Mám placeného nortona security). Tak už nevím, podle mě to je buď systémem nebo HDD, protože ramka je nová

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co předcházelo pádu do BSOD? 

Zkoušel ses dívat na minidumpy?

Dokážou s tím dost pomoct... 

Zkus si najít řešení těchto errorů na Solvusoft... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Shadel Fox napsal(a):

Díky, jenže dneska už je to horší ráno mi to hodilo 0x00116 a pak odpoledne 0x00EA, vím že to můžou způsobit viry proto jsem dal hloubkový test systému a nic nenašel(Mám placeného nortona security). Tak už nevím, podle mě to je buď systémem nebo HDD, protože ramka je nová

Oba errory mohou souviset s grafickou kartou. Máš nainstalovaný nejnovější driver? Co jsem se tak díval, tak ten druhý error mohou způsobovat i antiviry :D (jako poslední možnost můžeš zkusit odinstalovat antivirus). Mám také podezření, že by to mohlo být napajením. Nehrabal jsi se v BIOSu a nesnížil napětí? Můžeš taky zkusit zvýšit napětí RAMkám. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, milanfon napsal(a):

Oba errory mohou souviset s grafickou kartou. Máš nainstalovaný nejnovější driver? Co jsem se tak díval, tak ten druhý error mohou způsobovat i antiviry :D (jako poslední možnost můžeš zkusit odinstalovat antivirus). Mám také podezření, že by to mohlo být napajením. Nehrabal jsi se v BIOSu a nesnížil napětí? Můžeš taky zkusit zvýšit napětí RAMkám. 

Nn do biosu já zásadně nelezu pokuď to není nutný, jinak mám 550W corsair a watty jsem spočítal na těch stránkách co jsi poradil takže jsem si to spočítal a žere mi to 375W takže mě to stačí a zbytek mám na upgradování. Jinak mám AMD A8-7600 integrované GPU s 2Gb paměti a 720Mhz takt, nebude to náhodou tím GPU?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, Shadel Fox napsal(a):

Nn do biosu já zásadně nelezu pokuď to není nutný, jinak mám 550W corsair a watty jsem spočítal na těch stránkách co jsi poradil takže jsem si to spočítal a žere mi to 375W takže mě to stačí a zbytek mám na upgradování. Jinak mám AMD A8-7600 integrované GPU s 2Gb paměti a 720Mhz takt, nebude to náhodou tím GPU?

Doporučuji upgradovat na Windows 10. Windows 7 se nemá rád s AMD APU a vyhazuje to právě tuhle chybu. Tohle už jsem jednou řešil u kamaráda, který má také APU a jinou možnost než novější systém jsme nenašli.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, milanfon napsal(a):

Doporučuji upgradovat na Windows 10. Windows 7 se nemá rád s AMD APU a vyhazuje to právě tuhle chybu. Tohle už jsem jednou řešil u kamaráda, který má také APU a jinou možnost než novější systém jsme nenašli.

Díky jenže kde seženu systém win 10? vím že se dá koupit i s licenčním klíčem za málo peněz např: Ebay atd.... ale já bych potřeboval win 10 cracklý bootovací na DVD nebo USB Flash a ještě jedna věc jak mám udělat to abych tamten systém přeinstaloval a v tomhle systému se mi data zachovali?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky jenže kde seženu systém win 10? vím že se dá koupit i s licenčním klíčem za málo peněz např: Ebay atd.... ale já bych potřeboval win 10 cracklý bootovací na DVD nebo USB Flash a ještě jedna věc jak mám udělat to abych tamten systém přeinstaloval a v tomhle systému se mi data zachovali?

@milanfon, možná je na čase dát do pravidel, že tu nebudeme radit lidem, jak obcházet ochrany... Co si o tom myslíš? Veřejně říkat takové věci i z důvodu morálního není asi úplně nejlepší... Chápu, že se ti nechce dávat trojku za USB ofiko, ale koupit key zsa pár korun snad není úplně hrozné, ne?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jestli máš Win 7, tak přes tenhle odkaz můžeš oficiálně zdarma upgdradovat na Win 10 a zároveň se ti zachovají i všechny soubory. Nemělo by to poznat ani cracklé Win, ale pokud ano, tak ti to uzamkne některé funkce sytému, ale s tím se dá žít. Abys je mohl odemknout, tak stačí koupit nějaký ten klíč z Ebay a vložit ho tam. Jinak Microfost také samožřejmě nabízí svojí utilitu pro vytvoření instalačního USB.

Editoval(a) milanfon

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 27 minutami, jirkasta napsal(a):

@milanfon, možná je na čase dát do pravidel, že tu nebudeme radit lidem, jak obcházet ochrany... Co si o tom myslíš? Veřejně říkat takové věci i z důvodu morálního není asi úplně nejlepší... Chápu, že se ti nechce dávat trojku za USB ofiko, ale koupit key zsa pár korun snad není úplně hrozné, ne?

Přemýšlím že ano, ale i mě je to trochu proti srsti. Zatím to tam dávat nebudu, ale pokud se tady něco začne rozrůstat, tak neváhám.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, milanfon napsal(a):

Jestli máš Win 7, tak přes tenhle odkaz můžeš oficiálně zdarma upgdradovat na Win 10 a zároveň se ti zachovají i všechny soubory. Nemělo by to poznat ani cracklé Win, ale pokud ano, tak ti to uzamkne některé funkce sytému, ale s tím se dá žít. Abys je mohl odemknout, tak stačí koupit nějaký ten klíč z Ebay a vložit ho tam. Jinak Microfost také samožřejmě nabízí svojí utilitu pro vytvoření instalačního USB.

Díky jinak @jirkasta nemusíš ihned po mně startovat jen kvůli tomu že jsem chtěl obejít ochranu, ale jako hned tady o mně psát že jako co si myslím atd.... tak to už je docela drzost nechci se hádat pravidla tohohle fóra jsem četl takže vím co mám dodržovat a příště to napiš normálně, já tady chci poradit a nejsem zvědavej na někoho že po mně vystartuje s takovýmhle komentářem. Omlouvám se všem co čtou tenhle komentář ale nejsem zvyklej na takovéhle móresi. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Shadel Fox napsal(a):

Díky jinak @jirkasta nemusíš ihned po mně startovat jen kvůli tomu že jsem chtěl obejít ochranu, ale jako hned tady o mně psát že jako co si myslím atd.... tak to už je docela drzost nechci se hádat pravidla tohohle fóra jsem četl takže vím co mám dodržovat a příště to napiš normálně, já tady chci poradit a nejsem zvědavej na někoho že po mně vystartuje s takovýmhle komentářem. Omlouvám se všem co čtou tenhle komentář ale nejsem zvyklej na takovéhle móresi. 

Já po tobě rozhodně nestartoval, jen jsem upozornil @milanfon na možnou změnu pravidel a tebe jsem citoval, aby to dávalo smysl... V pravidlech to zatím není, protože fórum teprve začíná, ale jak sis sám mohl přečíst, Milan a ani jiná fóra toto moc v lásce nemají. Není to nic proti tobě, nic špatného si nenapsal, jen jsem tě použil v citaci. Ta věta "Co si o tom myslíš" i ta další byla adresovaná Milanovi a ne tobě, uznávám, že to bylo špatně řečené. Tebe jsem se akorát ptal, jestli to je tak hrozné zaplatit pár korun za key, to předtím ignoruj.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Omlouvám se za splašené jednání, vím že fórum je ve vývoji a četl jsem pravidla, jenže jsem nevěděl co mám dělat ze zoufalství, naštěstí mě Milan dal odkaz na upgrade a jelikož mám legální systém win7 kterej jsem dostal společně s PC tak jsem to upgradoval na win10. Jo a k placení mě je 15 let jestli nevadí, a moji rodiče neradi platí něco k počítači takže to bohužel řeším takhle, pokuď by mi bylo 18+ a vydělával bych si tak si to koupím bez problému :) to že nebudete radit lidem jak crackovat a obcházet ochrany plně chápu jen jsem to špatně pochopil, nemám tak velký rozhled a netuším jak to chodí s legálními programy ale usuzuji že pokuď by např: Milan poradil jak cracknout win a oni by na to přišli nebo třeba něco jiného a ten dotyčný by měl problém s tím že udělal přestupek tak by mohli podat stížnost i na milana z důvodu poskytnutí cracku veřejnosti. Jinak vám moc děkuji za ochotu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Help me please! Potřebuju pomoct mě to dneska zase spadlo tentokrát to hodilo thread stuck in device driver (Mám win10 co mi poradil milan) nevíte co s tím? Tady je návod jak to opravit jenže potřebuju víc zdrojů abych věděl jestli to tak je nebo ne

Toto chybové hlášení na modré obrazovce oznamuje, že ovladač zařízení – nejčastěji ovladač grafické karty – je zablokován, protože na něco čeká (obvykle na hardwarovou operaci). Většina z vás v souvislosti s touto modrou obrazovkou nejspíše viděla soubor nv4_disp.sys.

Zkontrolujte:
  1. Zkontrolujte, zda jsou ovladače grafické karty aktualizovány na nejnovější verzi.

2. Systém BIOS je plně aktualizován.

3. Je-li ovladač grafické karty i systém BIOS plně aktualizován, požádejte výrobce o nejnovější aktualizace ovladače.

4. Poslední možností je výměna grafické karty.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 2. 8. 2017 at 17:40, jirkasta napsal(a):

Já po tobě rozhodně nestartoval, jen jsem upozornil @milanfon na možnou změnu pravidel a tebe jsem citoval, aby to dávalo smysl... V pravidlech to zatím není, protože fórum teprve začíná, ale jak sis sám mohl přečíst, Milan a ani jiná fóra toto moc v lásce nemají. Není to nic proti tobě, nic špatného si nenapsal, jen jsem tě použil v citaci. Ta věta "Co si o tom myslíš" i ta další byla adresovaná Milanovi a ne tobě, uznávám, že to bylo špatně řečené. Tebe jsem se akorát ptal, jestli to je tak hrozné zaplatit pár korun za key, to předtím ignoruj.

No... ono zrovna v tuhle chvíli byla ale otázka na obejití ochrany (Nejlépe alespoň dočasné) docela na místě... Přece jen, komu by se chtělo kupovat něco, u čeho ale nemá jistotu, že by mu to pomohlo...

Help me please! Potřebuju pomoct mě to dneska zase spadlo tentokrát to hodilo thread stuck in device driver (Mám win10 co mi poradil milan) nevíte co s tím? Tady je návod jak to opravit jenže potřebuju víc zdrojů abych věděl jestli to tak je nebo ne

Toto chybové hlášení na modré obrazovce oznamuje, že ovladač zařízení – nejčastěji ovladač grafické karty – je zablokován, protože na něco čeká (obvykle na hardwarovou operaci). Většina z vás v souvislosti s touto modrou obrazovkou nejspíše viděla soubor nv4_disp.sys.

Zkontrolujte:
  1. Zkontrolujte, zda jsou ovladače grafické karty aktualizovány na nejnovější verzi.

2. Systém BIOS je plně aktualizován.

3. Je-li ovladač grafické karty i systém BIOS plně aktualizován, požádejte výrobce o nejnovější aktualizace ovladače.

4. Poslední možností je výměna grafické karty.

Hele... Zkusme nejdříve před všema těmato body se kouknout do Správce hardware-u... I když si tedy myslím, že 1. bod je tutovka, kterou by jsi měl udělat ještě předtím...

Pravý tlačítko myši na Tento počítač -> Spravovat -> Správce zařízení -> A tam ty záložky proklikej jestli nějaká nevyhazuje error... pokud jo, tak by to mohlo trošku pomoct.

:)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, Dangel napsal(a):

No... ono zrovna v tuhle chvíli byla ale otázka na obejití ochrany (Nejlépe alespoň dočasné) docela na místě... Přece jen, komu by se chtělo kupovat něco, u čeho ale nemá jistotu, že by mu to pomohlo...

Hele... Zkusme nejdříve před všema těmato body se kouknout do Správce hardware-u... I když si tedy myslím, že 1. bod je tutovka, kterou by jsi měl udělat ještě předtím...

Pravý tlačítko myši na Tento počítač -> Spravovat -> Správce zařízení -> A tam ty záložky proklikej jestli nějaká nevyhazuje error... pokud jo, tak by to mohlo trošku pomoct.

:)

Díky už jdu na to! :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem to zkoušel proklikal jsem všechny složky zařízení jako HDD, GPU, CPU atd.... a všude mi to ukázalo "Toto zařízení pracuje správně" žádný error to nenašlo a zkoušel jsem aktulizovat ovladače na GPU a napsalo to že jsou aktuální to mi nestačilo tak jsem dal ještě windows update a ten mi ukázal nejnovější verzi, takže nevím.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nemůže to být harddiskem? mrkněte se mi na to prosím, já se v tom S.M.A.R.T nevyznám.

SMART.JPG

Ne, tím to opravdu není. To by vyhazovalo jiný error a navíc je disk relativně v pořádku. Zkus tedy ještě aktualizovat driver na tuhle verzi.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 hodinami, Dangel napsal(a):

No... ono zrovna v tuhle chvíli byla ale otázka na obejití ochrany (Nejlépe alespoň dočasné) docela na místě... Přece jen, komu by se chtělo kupovat něco, u čeho ale nemá jistotu, že by mu to pomohlo....

Tak to pak jo, to mi nějak uniklo, pokud to chce na test, tak pak jo. Ale asi se shodneme, že dávat návody na crackování k užívání je špatné. Já osobně moc věcí necrackuji, většinu kupuji a když už je něco, co chci vyzkoušet a nechce se mi za to platit, tak si to stáhnu přes torrent. Tam je většinou návod k instalaci. Když se mi to bude zamlouvat, tak to pak zaplatím, aby z toho ti autoři něco měli...

Nemůže to být harddiskem? mrkněte se mi na to prosím, já se v tom S.M.A.R.T nevyznám.

SMART.JPG

Promiň, že jsem předtím neodpověděl, nějak se mi to zatoulalo. Jinak diskem to určitě není. Ovladače si přeinstaloval?

Editoval(a) jirkasta

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak to hodilo ten samí error thread stuck in device driver, i když jsem tam dal ty nový ovladače co poslal milan, nic se nezměnilo takže nevím co s tím mám dělat. Jediná možnost je zkusit tam dát jiné GPU a doufat že to jiný error už házet nebude

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 minutami, Shadel Fox napsal(a):

Tak to hodilo ten samí error thread stuck in device driver, i když jsem tam dal ty nový ovladače co poslal milan, nic se nezměnilo takže nevím co s tím mám dělat. Jediná možnost je zkusit tam dát jiné GPU a doufat že to jiný error už házet nebude

Můžeš to zkusit. Je možné, že to pomůže. Windows se s těmito procesory prostě nesnáší.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...