Jump to content

Recommended Posts

Před 4 minutami, Filip's Life napsal(a):

Omlouvam se, nyni je verejny

Tak uz to neresme... prisel jsi se zeptat na sestavu, ne se hadat. Tady jsem ti neco navrhl >> https://www.czc.cz/adhlmd30ngir79rs84ne76ooi1/seznam

V pohode.

A poradis mi kde ted koupit tu GIGABYTE GeForce AORUS GTX 1070 8G cos dal do sestavy?? ja se po 1070 koukal ale nikde jsem zadnou za rozumnou cenu nenasel.

i5 8600K vychazi na hrani lepe nez Ryzeny.

A monitor jsem vybral BenQ XL2430 proto ze jsem mluvil s dvema klukama co meli BenQ XL2411 FHD a kvuli nastaveni barev mi doporucovali tuhle  vyssi radu  BenQ XL2430

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 1 minutou, Ondřej Krtouš napsal(a):

V pohode.

A poradis mi kde ted koupit tu GIGABYTE GeForce AORUS GTX 1070 8G cos dal do sestavy?? ja se po 1070 koukal ale nikde jsem zadnou za rozumnou cenu nenasel.

i5 8600K vychazi na hrani lepe nez Ryzeny.

A monitor jsem vybral BenQ XL2430 proto ze jsem mluvil s dvema klukama co meli BenQ XL2411 FHD a kvuli nastaveni barev mi doporucovali tuhle  vyssi radu  BenQ XL2430

1. Na alze nejakou sezenes

2. Ryzen 3 a 5 jsou horší než i5 8600K, ale Ryzen 7 1700X je rozhodně lepší než i5 8600K

3. Monitor je pecka, barvy jsou v pohodě. Sám ten monitor používám, naprostá spokojenost.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Ondřej Krtouš napsal(a):

Porovnani i5 vs Ryzen 7 1700X

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8600K-vs-AMD-Ryzen-7-1700X/3941vs3915

Ryzen je lepsi na praci ale na hrani je lepsi i5.Nehlede na to ue i5 8600K jde taktovat az na 50GHz bez zvysovani napeti.

S Ryzenem se na 5GHz nedostanes. se vzduchovym chlazenim.

5GHz, ne 50 :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jako tak bych doporučil počkat. :D

Příští měsíc má vyjít Ryzen 2 (Zen+), pravděpodobně grafiky GTX 20-series a snad i další Coffee Laky. (U Coffee Laku bych čekal, že by mohli vydat i I5 8620K, ale nic neslibuju.) Nemám odhad na cenu, ale minimálně GTX 1080 by se mohl dostat na nějakých 12k (už tam jednou málem byla).

Jinak pokud Ryzen, tak B350 desku, dokud nemáš požadavky na funkce, které ti B350 nenabídne, nebo není zbytek PC více než dostatečný, což v tvé sestavě (@Filip's Life) nejsou například RAM (Adata Gammix D10 3GHz).

Osobně bych momentálně doporučil tu I5 8600K, nebo počkat do května.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, Barendol napsal(a):

Příští měsíc má vyjít Ryzen 2 (Zen+), pravděpodobně grafiky GTX 20-series a snad i další Coffee Laky. (U Coffee Laku bych čekal, že by mohli vydat i I5 8620K, ale nic neslibuju.) Nemám odhad na cenu, ale minimálně GTX 1080 by se mohl dostat na nějakých 12k (už tam jednou málem byla).

Jinak pokud Ryzen, tak B350 desku, dokud nemáš požadavky na funkce, které ti B350 nenabídne, nebo není zbytek PC více než dostatečný, což v tvé sestavě (@Filip's Life) nejsou například RAM (Adata Gammix D10 3GHz).

@Barendol já něco zkusím udělat na intelu no :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Romantus97 napsal(a):

@Filip's Life skvělej nápad tagovat člověky na Zeny a Soft :D co vím tak tahle deska je nejlepší v ceně výkon, o týhle co jsi tam šupnul nic nevím

@Romantus97  takhle deska co jsi poslal je suprová, ale až moc by přesahovala budget 40k, co jsem teda poznal, jelikož @Ondřej Krtouš neuvedl svůj budget.

Už tak to je 41k, takže nevím, zda by do 42k šel.

Editoval(a) Filip's Life

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Romantus97 napsal(a):

@Filip's Life stejně se toho moc na tu Adatu nedá, aplikace na ovladače, systém, cache,... ukousnou aspoň 100 GB Za mě oběť 128 GB SSD, za nižší cenu a o dost lepší desku

tak počkej minutku...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 minutami, Barendol napsal(a):

Naprosto s tebou souhlasim jen je tu problem s tema kartama.Pochybuju ze se pristi mesic bude dat sehnat neco silnejsiho nez GTX1060.A uz vubec ne za nejakou rozumnou cenu.Dokud se bude vyplacet tezit tak budou tyto vykone grafiky asi jen sen.:-(

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, Ondřej Krtouš napsal(a):

Naprosto s tebou souhlasim jen je tu problem s tema kartama.Pochybuju ze se pristi mesic bude dat sehnat neco silnejsiho nez GTX1060.A uz vubec ne za nejakou rozumnou cenu.Dokud se bude vyplacet tezit tak budou tyto vykone grafiky asi jen sen.:-(

@Ondřej Krtouš myslím, že těžaři to prodají a to co se děje 1080, bude z 2080...

Před 2 minutami, Romantus97 napsal(a):

@Ondřej Krtouš Sen noci svatojánské :D hele, sen to není, kdo má peníze koupit může, jde si taky počkat

@Romantus97 vtipálek :D

Aktualizoval jsem ten seznam: https://www.czc.cz/eiqfa1im02gvo9vcerldnsl998/seznam (jiná deska, 240GB M.2 SSD a jiné ramky, s výhodou, že mají trend roku 2017 - RGB, že @milanfon)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co takhle se uskromnit na tu I5 8600K?

Mohlo by se potom: 

A) Vejít se do rozpočtu.

B) Vzít lepší disk. (M.2 SATA "není žádný M.2", WD Green je "odpad")

C) Vzít lepší skříň. (Be Quiet! Silent Base 600)

D) Vzít lepší RAM. (3GHz) (Např. Adata XPG Spectrix D40)

E) Vzít zdroj. (Kde ten vlastně je?)

Atd.

EDIT: Zdroj už jsem našel. :D Ale takový RM750x 2018 by nebyl k zahození, ikdyž se nevyplatí. :D

Editoval(a) Barendol
Dodatek

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Ondřej Krtouš Hele s těma grafikama to bude ještě složitý. Jelikož mají vyjít 2nd gen, Tak většina z nás předpokládá, že ceny spadnou a budou dostupnější. Pokud to tak bude, to ale nikdo z nás ještě neví. Podle mě by to chtělo asi ještě počkat na to, jak se hne trh s grafikama. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Barendol napsal(a):

Co takhle se uskromnit na tu I5 8600K?

Mohlo by se potom: 

A) Vejít se do rozpočtu.

B) Vzít lepší disk. (M.2 SATA "není žádný M.2", WD Green je "odpad")

C) Vzít lepší skříň. (Be Quiet! Silent Base 600)

D) Vzít lepší RAM. (3GHz) (Např. Adata XPG Spectrix D40)

E) Vzít zdroj. (Kde ten vlastně je?)

Atd.

Zdroj a SSD má ze svého starého PC, viz začátek příspěvku :D

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se