Jump to content
Kimi Legiza

výrobní technologie

5 Příspěvků k tomuto tématu

o5 zdravím místní "poradnu" :-D

Chtěl bych se zeptat ohledně mojí situace s cpu.. Mám v PC starý CPU Celeron D 356 s VÝROBNÍ TECHNOLOGII 65nm a chci si koupit Pentium Dual-Core E5400, který má výrobní technologii jen 45nm. A můj dotaz zní: 1) Co to ovlivňuje¨? [ co ovlivňuje ta výrobní technologie]

2) Bude mi to pasovat do desky a pofrčí to, když můj Celeron má výrobní technologii 65nm a ten pentium jen 45nm ? 

DĚKUJI :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No už takto bych řekl, že to nepůjde. Výrobní technologie je v tomhle celkem vedlejší. Tady záleží na tom, co je to za architekturu, socket a desku. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, milanfon napsal(a):

Tady záleží na tom, co je to za architekturu, socket a desku. 

A taky, jestli se rozhodne Intel, že to nezahodí

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 10. 3. 2018 at 13:56, milanfon napsal(a):

No už takto bych řekl, že to nepůjde. Výrobní technologie je v tomhle celkem vedlejší. Tady záleží na tom, co je to za architekturu, socket a desku. 

No a proč by to nešlo? :) Všechno je kompatibilní, pouze ta "výrobní technologie" je odlišná :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Výrobní technologie určuje jen technický parametry CPU. Abys mohl nechat základní desku, musí mít stejný socket, jako má ten nový procesor. Výrobní technologie je v tomhle skoro nepodstatná, co se z pohledu desky týče.

• Like 1
  • Kappa 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.