Jump to content
skacma

Notebook pro skládání hudby/recording

22 Příspěvků k tomuto tématu

Ahoj, 

plánuji koupit notebook, na kterém budu moci skládat hudbu, používat zvukové banky a pouštět samply při hraní s kapelou.
Přemýšlel jsem nad sestavením Desktopu, ale kvůli transportu a skládání hudby i na cestách je jediná varianta notebook.
Budu využívat Software Cubase, FL Studio a převážně banky od Native Instruments.

Pro skládání hudby je nejdůležitější procesor (spíš výkon na jedno jádro), RAM (16 GB) a uložiště.
Rád bych se vešel do 40 000 Kč, ale přidám i varianty kolem 50 000, abych slyšel Váš názor, zda to má nebo nemá cenu, či nějakou přidanou hodnotu...
Display 15-17.
Nechci jen plotnový disk, ale nejlépe kombinaci SSD (systém a programy) + HDD (zvukové banky, samply).
HDD aspoň 1 TB, ať je kam dávat samply.
Přemýšlím, že lepší bude varianta, kdy bude mít HDD 7200 otáček.

Hry hrat NEBUDU.

Mezi favority patří:

HP Envy 17-ae102nc (zamlouva se mi asi nejvic, ma vse co potrebuji, jen trochu pochybnosti nad tim procesorem... co jsem cetl srovnani oproti i7 7700HQ, tak rozdil je minimalni, jen hlavni v taktu procesoru, kdy zaklad je na 1,8 GHz i kdyz TB je na 4 GHz

https://www.alza.cz/hp-envy-17?dq=5098703&o=1

HP Pavilion Power 15 (obecne se trochu bojím chlazení u HP, na které bývá kritika... třeba u tohohle modelu dochází k odvodu tepla přes klávesnici směrem na display... zda by nedošlo později ke zničení display, i když nebudu využívat grafickou kartu a odpadní teplo tak nebude veliké, jen z procesoru a RAM.
https://www.alza.cz/hp-pavilion-power-15?dq=4949282

MSI GE63VR 7RF-014CZ Raider (procesor 770HQ, jinak stejná výbava, jen možná lepší chlazení a barevná klávesnice, lepší display... myslím, že je zbytečné za tohle připlácet, když to na výkon nebude mít žádný vliv....)
https://www.alza.cz/msi-ge63vr-raider?dq=5091184

Můžete mi prosím poradit, jaký model vybrat a proč, případně proč jiný ne a proč nebo jestli by jste doporučili i jinou alternativu?
Přemýšlel jsem, jestli nevzít nějaký vyloženě více herní notebook, který by mohl mít lépe vyřešené chlazení...
Nejde mi o výkon grafiky, potřebuji výkon na práci s hudebními soubory, midi soubory a používání VST pluginů a zvukových knihoven.

Děkuji za Vaše rady, tipy, moc mi tím pomůžete.

Editoval(a) skacma
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Občas vídám klasický MacBooky na skládání hudby, ale nevím, jak moc je to vhodný, to ti poradí @milanfon. Pokud chceš výkon více na 1 jádro, tak ber Intel procák. Jinak z těhlech 3 bych bral Envy

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano vim, ze prevazne v zahranici se bere Apple kvuli provazannosti s konkretnini programy + protoze je to stylovka... ja i moji unami odjakziva delali na Windows a nikdy nebyl problem...

Jak je to třeba se zahrivanim u HP a kvalitou zpracování? To Envy je z hliniku, mohlo by to neco vydrzet... a zahrivani by nemuselo byt tak hrozne, kdyz nebudu vyuzivat grafiku...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zrovna Envy bych řekl, že se zahříváním nebude mít problém. Navíc ty nebudeš grafiku v podstatě ani využívat, takže se můžeš kouknout po noteboocích s čistě iGPU a ušetřit dost peněz :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Sám mám Acer z broušeného hliníku a nikdy jsem neměl problém s přehříváním a to tam mám i7 4. Generace a GeForce 840 a nikdy jsem se nedostal nad 75°C

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Harrysek napsal(a):

Občas vídám klasický MacBooky na skládání hudby, ale nevím, jak moc je to vhodný, to ti poradí @milanfon. Pokud chceš výkon více na 1 jádro, tak ber Intel procák. Jinak z těhlech 3 bych bral Envy

1 hour ago, Harrysek napsal(a):

Zrovna Envy bych řekl, že se zahříváním nebude mít problém. Navíc ty nebudeš grafiku v podstatě ani využívat, takže se můžeš kouknout po noteboocích s čistě iGPU a ušetřit dost peněz :D

Ja bohuzel zadny notebook se silnym procesorem, dobrou 16 GB RAM a SSD + HDD nenasel... nejaky typ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Taky se dost divím, že nechceš MacBook. Co vím, tak hodně MIDI dokonce vyžaduje Mac. Osobně třeba neustále používám MacBook a ani nevím, jestli bych si na práci dokázal přestavit používat něco jiného. Kdybych ale měl vybírat nějaký jiný notebook v dané cenové kategorii, tak bych nebral ani jeden z navrhovaných, ale navrhoval bych třeba HP Spectre 15 x360-bl102nc nebo Dell XPS 13 (či 15).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Stále ještě hledám, ale co třeba HP ProBook 450 G5 (2XZ33ES)? Nemá HDD, ale to je minimální problém, dá se dokoupit.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Harrysek napsal(a):

Jak říkám já a @milanfon, Mac je v tomhle k nezaplacení :D

Ale já vůbec jejich ekosystém nepoužívám, ani jejich programy a jelikož všichni ostatní muzikanti dělají ve Windows ( já mam taky všechny aplikace ve verzi pro Windows), tak je to zbytečné a já potřebuji mít přístup k těch hudebním knihovnám, které zabírají stovky GB... proto chci ten velký disk, SSD na systém a programy a HDD na knihovny... Na ten ProBoook jsem taky koukal ale má jen 512 GB uložiště...tam se mi vše nevleze...
Případně, jak bych do něj doplnil HDD? A v čem je lepší než ten HP Envy?

U toho Dellu bývá malé uložiště a když je tam HDD tak jen 5400 otáček...

Zajímalo by mě, proč by jste volili zrovna tyhle stroje? Všem jsou lepší nebo proč není dobrý ten zmíněný Envy?
Moc děkuji!!!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Koukal jsem na ten Probook, jo jde vyměnit disk, ale je jen 5400 Otáček....
To samé ten Dell a ten Spectre má jen 512 a nelze rozšířit o HDD...

Jsem moc rád, za vaše rady, zajímá mě každý typ, jen bych rád slyšel, proč zrovna tenhle raději než jiný.... třeba ten Envy...

Děkuji :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak tyhle jsme volily hlavně proto, že mají nové Coffee Lake procesory, které jsou v porovnání s těmi staršími úplně o něčem jiném a skoro každý uživatel co přešel ti potvrdí, že i nějaká i5 8.generace je v notebooku lepší jak straší i7. Jinak otáčky vůbec neřeš. Ono se teď vrací spíše k 5400 kvůli hlučnosti a ta rychlost zůstává stále dobrá. Ten Probook se mi taky dost líbí. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 40 minutami, milanfon napsal(a):

Tak tyhle jsme volily hlavně proto, že mají nové Coffee Lake procesory, které jsou v porovnání s těmi staršími úplně o něčem jiném a skoro každý uživatel co přešel ti potvrdí, že i nějaká i5 8.generace je v notebooku lepší jak straší i7. Jinak otáčky vůbec neřeš. Ono se teď vrací spíše k 5400 kvůli hlučnosti a ta rychlost zůstává stále dobrá. Ten Probook se mi taky dost líbí. 

Dobře děkuji, ale logicky řečeno, ty 5400 jsou mnohem pomalejší nebo ne? Tak proč nasazují víc než 7200?
Já nechci mít větší latenci kvůli pomalému disku...
A v čem se Vám tedy líbí víc Probook než Envy? Kvalita komponent nebo v čem? Když řekněme, že výkonnostně jsou komponenty lepší...
A u těch Probooku bývá jen 1 rok záruka nebo se pletu?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V případě, že bych bral zmíněný ProBook 450 G5 a dokoupil bych disk, můžete mi doporučit, jaký 2,5 disk o kapacitě 1 nebo 2 TB do výšky 7mm? 
Nerozumím těm technickým paramtetrům, jak moc je důležitá Cache a jestli Barracuda od Seagate nebo WD Blue... Moc děkuji

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, skacma napsal(a):

Dobře děkuji, ale logicky řečeno, ty 5400 jsou mnohem pomalejší nebo ne? Tak proč nasazují víc než 7200?
Já nechci mít větší latenci kvůli pomalému disku...
A v čem se Vám tedy líbí víc Probook než Envy? Kvalita komponent nebo v čem? Když řekněme, že výkonnostně jsou komponenty lepší...
A u těch Probooku bývá jen 1 rok záruka nebo se pletu?

Ano, 5400 je pomalejší, ale pokud ti to dá třeba 180 MB/s a 7200 RPM verze 220 MB/s jako třeba u Seagate Barracuda a jeho PRO verze, tak asi není co řešit, protože ta rychlost normální verze ti musí stačit. Jinak jak jsi asi zjistil, tak doporučuji víc Seagate Barracuda jak nějaký WD a kapacitu jakou potřebuješ asi víš sám. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@skacma byla by tu i možnost vsadit i něco vyššího než Barracudu (Ironwolf, Firecuda,..) nevím jak moc by byl rozdíl ve žravosti... Kdyžtak máme tu komunitu s různým vkusem na hudbu, pak pošli zhodnotíme i tu :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Romantus97 Fuj! FireCuda je SSHD! Nebrat! To vymyslel ten blázen, co dokázal spojit životnost SSD s rychlostí HDD

A IronWolf není zas o tolik lepší než Barracuda, pokud bych investoval do něčeho lepšího aby to za tu investici stálo, tak až Barracuda PRO

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 22 hodinami, milanfon napsal(a):

Ano, 5400 je pomalejší, ale pokud ti to dá třeba 180 MB/s a 7200 RPM verze 220 MB/s jako třeba u Seagate Barracuda a jeho PRO verze, tak asi není co řešit, protože ta rychlost normální verze ti musí stačit. Jinak jak jsi asi zjistil, tak doporučuji víc Seagate Barracuda jak nějaký WD a kapacitu jakou potřebuješ asi víš sám. 

Moc děkuji za rady, když teď pujde stranou velikost úložiště, tak ještě  posledni věc.

Proc zvolit radeji probook 450 g5 nez na zacatku zminene Envy? Vnitrnosti jsou totozne...

Je ten probook kvalitnejsi nebo v cem jeho danma vyhoda nebo je to ted uz jem o úložišti a co se mi vic libi?

Jen nějaké odůvodnění proc radeji brat Probook nez Envy, moc dekuji  :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, skacma napsal(a):

Moc děkuji za rady, když teď pujde stranou velikost úložiště, tak ještě  posledni věc.

Proc zvolit radeji probook 450 g5 nez na zacatku zminene Envy? Vnitrnosti jsou totozne...

Je ten probook kvalitnejsi nebo v cem jeho danma vyhoda nebo je to ted uz jem o úložišti a co se mi vic libi?

Jen nějaké odůvodnění proc radeji brat Probook nez Envy, moc dekuji  :-)

No není lepší, spíš mu chybí dedikovaná grafická karta a některé prémiové funkce. Jinak ale jsou skoro stejní. Pravdaje, že když koupíš ten Envy, tak už se asi ani nemůsíš starat o nic dalšího. Tady jde tedy o to, že ten ProBook se můžeš malinko doladit o ten HDD podle vlastního výběru a ten Envy máš kompletní.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, milanfon napsal(a):

No není lepší, spíš mu chybí dedikovaná grafická karta a některé prémiové funkce. Jinak ale jsou skoro stejní. Pravdaje, že když koupíš ten Envy, tak už se asi ani nemůsíš starat o nic dalšího. Tady jde tedy o to, že ten ProBook se můžeš malinko doladit o ten HDD podle vlastního výběru a ten Envy máš kompletní.

Dobře, ještě jednou moc děkuji, moc jste mi pomohli! :-)
Příště se opět obrátím na Vás!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ještě mě napadla jedna možnost s upgradem HDD...
Celou dobu počítám se Seagatte Barracuda 2 TB, ale přemýšlím jestli by nebyl lepší SSD Sandisk SSD Ultra 3D 1 TB....
https://www.alza.cz/sandisk-ssd-ultra-3d-1-tb-d5137214.htm?layoutAutoChange=1

Máte někdo s tímto diskem zkušenosti případně můžete mi ho doporučit? Nebo mám zůstat u toho HDD od Seagatte? 
Na tom disku budou spíš jen uložená data (hudební knihovny pro skládání hudby), takže k žádným větším zápísům docházet nebude, 
jen poprvé, jak tam vše nainstaluju, pak už se ta data budou jen používat (číst)...

Díky za odpovědi @milanfon

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 2. 5. 2018 at 11:56, skacma napsal(a):

ještě mě napadla jedna možnost s upgradem HDD...
Celou dobu počítám se Seagatte Barracuda 2 TB, ale přemýšlím jestli by nebyl lepší SSD Sandisk SSD Ultra 3D 1 TB....
https://www.alza.cz/sandisk-ssd-ultra-3d-1-tb-d5137214.htm?layoutAutoChange=1

Máte někdo s tímto diskem zkušenosti případně můžete mi ho doporučit? Nebo mám zůstat u toho HDD od Seagatte? 
Na tom disku budou spíš jen uložená data (hudební knihovny pro skládání hudby), takže k žádným větším zápísům docházet nebude, 
jen poprvé, jak tam vše nainstaluju, pak už se ta data budou jen používat (číst)...

Díky za odpovědi @milanfon

Tak to asi musíš vědět sám, jak jsi na tom s využitím disku. Jestli pracuješ s nějakým loseless audiem, tak by se to asi mohlo vyplatit, ale jinak je to podle mě trochu zbytečné. Taky počítej s tím, že SSD nemají tak dobrou životnost jako HDD.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď