Jump to content
Slada66

GTX 1060 vs GTX 980

Recommended Posts

Ted me tak napdalo.... 

Neni lepsi si koupit treba GTX 980 nez novou GTX 1060? me nejak pripadne ze cenove je to jeste lepsi, dalo by se to nejak srovnat?

Treba tahla karta http://www.ebay.co.uk/itm/Zotac-NVIDIA-GeForce-GTX-980-AMP-4096-MB-Graphics-Card-/253067213314?epid=219467461&hash=item3aebfb3a02:g:sw8AAOSwuVdZdv8Y ma o kousek nizsi cenu nez treba GTX 1060 ROG Strix 6GB 

Editoval(a) Slada66

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Pokud zkousneš, že dostaneš technologicky horší kartu a navíc jen 4 GB videopaměti, pak v tom asi nevidím problém...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

no...

Začneme tedy zápory.. :

Je použitá

Je použitá

je použitá...

Je to Zotac chladič

Jen 4GB Vram, což se ale v dnešní době sice špatně ale dá překročit.

už má dost najeto (a proto je tak levná) -> nižší životnost

Bez jakékoliv záruky

budeš muset zaplatit cca 600 na poštovným

vyšší spotřeba

Výhody:

O cca 10% výkonnější

Dá se dát do 4-way SLI

Já bych upřímně zrovna do 980 nešel....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Slada66 napsal(a):

Co děláš v UK? :D Anglicky nepromluvim ani slovo, jsem rád, že umím pasivně. :D Jinak pokud je z druhé ruky, nikdy to není OK.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Slada66 napsal(a):

Protože za případné problémy které ti můžou nastat získáš jen 10% výkonu....

980Ti je něco jiného... je viditelně výkonnější... Ale už kvůli té ceně bych do toho nešel... nevěřím levnejm ojetinám....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 30 minutami, Dangel napsal(a):

Protože za případné problémy které ti můžou nastat získáš jen 10% výkonu....

980Ti je něco jiného... je viditelně výkonnější... Ale už kvůli té ceně bych do toho nešel... nevěřím levnejm ojetinám....

Jsi neviděl SYW? :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, milanfon napsal(a):

Jsi neviděl SYW? :D

Viděl a to všechny... Jenže v SYW to berou jakožto věc, která musí projít testama... Ne bejt použitelná třeba týden, nebo měsíc po koupi.

Navíc jestli opravdu žiješ v Anglii, tak nevím proč nejdeš rovnou do 1070? Daleko vyšší výkon za proporční nárůst ceny...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 minutami, Dangel napsal(a):

Viděl a to všechny... Jenže v SYW to berou jakožto věc, která musí projít testama... Ne bejt použitelná třeba týden, nebo měsíc po koupi.

Navíc jestli opravdu žiješ v Anglii, tak nevím proč nejdeš rovnou do 1070? Daleko vyšší výkon za proporční nárůst ceny...

Nebo si může koupit 2 580. Tam se dají sehnat za cenu jedné tady v ČR. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 19 minutami, Dangel napsal(a):

No já nevím, proč rovnou nejde do 1080Ti 2x v SLI, když tam má 3x vyšší plat :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Slada66 napsal(a):

To sice mam, jenže lidi uz nevidí ze mam 3x vyšší nájem ;) 

tak ja nevím teď jsem si sam zamotal hlavu s téma kartama.. :) 

No... je to jednoduchý. Pokud ti nevadí pocit, že ti karta může kdykoliv bez náhrady zkolabovat, tak si vyber co jen tvé hrdlo ráčí.

Pokud chceš ale mít alespoň 2-letou (nebo jak dlouho to teď v Anglii je) záruku na reklamaci. Tak jdi do čehokoliv nového.

1060 je dobrá karta, ale za příplatek cca 40% získáš u 1070 cca 50% nárůst výkonu..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Aha chápu.. diky, to jsem potřeboval ;) 

jinak standard je taky rok záruka, pokud výrobce neurčí jinak.. ale ve finále je to ve finále 2 až tři roky..

jinak nevím teď jsem se díval na ty RX 580 a me přijde mi ze jsou výkonově slabší nez nvidie.. :( skoda, cena je příznivá :) 

a mohl bych se ještě zeptat kterou 1070 by jste mi popřípadě doporučili? Diky..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 41 minutami, Slada66 napsal(a):

Aha chápu.. diky, to jsem potřeboval ;) 

jinak standard je taky rok záruka, pokud výrobce neurčí jinak.. ale ve finále je to ve finále 2 až tři roky..

jinak nevím teď jsem se díval na ty RX 580 a me přijde mi ze jsou výkonově slabší nez nvidie.. :( skoda, cena je příznivá :) 

a mohl bych se ještě zeptat kterou 1070 by jste mi popřípadě doporučili? Diky..

U 1070 bych doporučil Zotac AMP EXTREME. Je to masivní chladič se 3 ventilátory, takže bych si ověřil, jestli se ti vejde do case. 

U té 580 jsem to myslel tak, že jedna je výkonnostně mezi 1060 a 1070, ale v Británii se dají sehnat 2 přibližně za cenu jedné 1070, takže pokud bys nakombinoval 2, tak dostáváš výkon vyšší než má 1080, ale se spotřebou 3 1070. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Diky moc Milane, 

uz jsem asi otravnej, ale předpokládám ze bych eventuálně potřeboval silnější zdroj? Nebo bude Evga 650 G3 stačit? 

Tohoe mi přijde jako super nápad, muzu koupit jednu kartu a posléze prijoupit druhou což mi vyhovuje.. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nevím, co máš za procesor, ale 2x 580 mi jeli na 700W zdroji v pohodě, takže si myslím, že 650W zdroj by ti to mohl utáhnout. Jen upozorňuji, že pokud bys náhodou chtěl spojovat nVidie, tak tam to jde minimálně od 1070. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 07/28/2017 at 20:36, Slada66 napsal(a):

To sice mam, jenže lidi uz nevidí ze mam 3x vyšší nájem ;) 

tak ja nevím teď jsem si sam zamotal hlavu s téma kartama.. :) 

To je pravda, že když tam nevlastníš barák, tak jsi v háji. Anglie už oproti ČR není tolik atraktivní, když pominu vysoký školy.

Jinak rok záruka je dost málo, divím se, že ji máte nastavenou tak nízko...

Určitě bych ti radši doporučil koupit novou.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...