Jump to content
BranoMate

Externá grafika alebo záchrana vášho notebooku!

Recommended Posts

Viem, že to znie ako reklama no ide o to, že keď som videl video od alzy kde predstavovali gigabyte aorus externú grafiku tak ma napadlo aký dopad by to malo napr. Na i3 procák? Prípadne neviete kde by sa najlacnejšie mohol zohnať case na externú grafiku s pripojením cez thunderbolt?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@BranoMate s nákupem ti moc nepomůžu, ale ten procesor jí musí zvládat! Pokud ne je to zbytečné... Můžu se zeptat na procesor? Pak můžu říct co zhruba zvládne...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, BranoMate napsal(a):

Viem, že to znie ako reklama no ide o to, že keď som videl video od alzy kde predstavovali gigabyte aorus externú grafiku tak ma napadlo aký dopad by to malo napr. Na i3 procák? Prípadne neviete kde by sa najlacnejšie mohol zohnať case na externú grafiku s pripojením cez thunderbolt?

Napríklad toto https://www.ebay.com/itm/EXP-GDC-Laptop-External-PCI-E-Graphics-Card-for-Beast-Expresscard-w-Cable-AC773-/222503476987

Síce to nie je cez thunderbolt ale je to lacné (dá sa zohnať na alze aj za 10€ ale ten je len 1 linku) na i3 by som odporúčal grafiku do gtx1060/rx570

Mimochodom tento z ebayu sa pripája interné teda rozsrubovat spodok a pridať/vymeniť napr. za WIFI/BLUETOOTH kartu

A nezabudnúť na zdroj (niektoré gtx1050 ho nepotrebujú )

Case na pripojenie stoja profesionálne okolo 100€+(majú už zdroj)

Neprofesionálne bez zdroja okolo 50€

Dopad bude mať veľký hlavne na hry oproti intel hd ale záleží aj na ram a takte

Editoval(a) Juraj
Automaticka oprava slov na tablete

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@BranoMate Podle mě to je slepá ulička - procesor musí zvládat GPU a většinou NTB, co mají něco, co utáhne Desktop 1080 už má vlastní výkonnou kartu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Mr.Skuda napsal(a):

@BranoMate Podle mě to je slepá ulička - procesor musí zvládat GPU a většinou NTB, co mají něco, co utáhne Desktop 1080 už má vlastní výkonnou kartu

A čo ultrabook (okrem inetl g/ryzen apu)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Juraj napsal(a):

A čo ultrabook (okrem inetl g/ryzen apu)

Nechápu otázku? v Ultraboocích bývá právě často APU. Taky tam jsou často procesory omezeny, aby míň žraly a líp se uchladily

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

U starší i3 bych se bál, aby to vůbec utáhla. Přece jen nemusí být kompatibilní a mohla  by dost trpět.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

nechcem otvarat nove tema tak pisem sem: mam celkom vp ohode ntbk ale zaostava grafika:

i7 4700HQ (boost na 3,4ghz)

16gb ram

GTX 760M 2gb 

chcel by som skusit presne to co sa spominalo tu hore, podarilo sa mi zohnat RX 480 8gb za krasnych 170€ :D celkom fajn cena by som povedal na terajsiu krizu presne takato ako je vo videu.... niekde som ale cital ze su tam problemy s kompatibilitou, biosom, ze ked to zapojim nemusi to fungovat a taketo veci

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Mr.Skuda napsal(a):

Kdee????

na bazosi :D a dnes som kupil este jednu Sapphire Nitro + RX 480 OC za 200€ ale ta je este 7mesiacov v zaruke :) akurat rozmyslam ci skladat PC alebo to supnem do toho mojho ntbku

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...