Jump to content
Nakamuto

Zdá se mi to... nebo ne?

Recommended Posts

zdar, dneska jsem našel docela dobře vypadající chladič od Gelidu(zároveň žádost - @milanfon Milane? Nechtěl bys ho otestovat?) Papírově je o dost lepší cena/výkon než FERA 3, co si o něm myslíte? bude jejím nástupcem, nebo skončí v propadlišti dějin? Je pravda, že je hlučnější(až 26,7 dBa) ale to bude rachtit až kolem těch 1500 otáček. je poniklovaný, 4 heatpipes, ale pozor - cenou je kolem Spartanu LT, TDP 160W, myslíte, že bychom jej měli doporučovat? link

GELID Solution Tornado

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@Mr.Skuda za test stojí, ale podle mě náhrada za spartana, u Fery si nejsem jistej, ta má maximální TDP má o 20 vyšší, je težší (Fera je asi o 149,82 cmvětší, na počítání gramů na cm3 se pracuje)  a je výrazně tišší

EDIT: Fera mi vychází líp Měď i Hliník, mají lepší tepelnou vodivost než nikl (prý podle Wikipedie), dále v bodech

Fera                                                                                                                 Gelid Tornado

• 0,6066624 gramů na cm3                                                         0,56935367 gramů na cm3
  • Objem pasivu je 1010,445 cm3                                               860,625 cm3

Vyšší CFM chladiče nám je k prdu, protože Fer asi bez problémů svůj pasiv uchladí na 35 stupňů...

Přepočet Kč/TDP  (upraveno, matematická chyba)

• Fera:   3,827... Kč/TDP
  • Gelid:  2,80625 Kč/TDP

Míň je líp

Tady Gelid vede, za mě na věci se základním TDP 65 W a níž pro taktování ideál, ale pokud taktujete FX nebo novýho Intela lepší bude Fera.

Dál proberu hluk, mnou stvořená jednotka Kč/Db

• Fera:    45.93333...
  • Gelid:   16,8164794

Víc je líp 

Tady nás Gelid zase moc nepotěší... Zařadil bych ho do Milanovy stupnice do 2. skupiny, jestli ne do 3.

Teď si uděláme drobné srovnání tím že znásobíme výpočty mezi sebou...

• Fera:     175.822593
  • Gelid:    47.1912453

Víc je líp

V tomto porovnání Gelid drtivě prohrál,

Pokud se vám přepočty nezdají tak napište

@milanfon hoď na YT tu recenzi rád bych věděl zda jsem to dobře zhodnotil :D

Editoval(a) Romantus97
  • Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nemůže hodit recenzi na něco co nemá, takže pokud jí někdo nepošle, tak to asi teď nepůjde, kromě toho je v plánu ale pár jiných dosti zajímavých videí :kappaRoss:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Mr.Skuda co teprve to tornádo :D @milanfon šlo by obejít to kupování :D koupil bys, udělal bench a recenzi a vrátil do 14 dní (bez udání důvodu, jak říká zákon :D )

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 minutami, Romantus97 napsal(a):

@Mr.Skuda co teprve to tornádo :D @milanfon šlo by obejít to kupování :D koupil bys, udělal bench a recenzi a vrátil do 14 dní (bez udání důvodu, jak říká zákon :D )

Ale na tajnačku. :D A video až po vrácení peněz. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 minutami, Romantus97 napsal(a):

@Barendol poštovný Milan platit nebude, dojde si na pobočku :D

Pozor, musíš objednat a koupit skrz Internet, jinak tu 14ti denní lhůtu nemáš

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Romantus97 napsal(a):

Tak jako mužů jim jenom napsat nebo řeknu, ať jim napíše můj PR Boi @Harry San

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Mr.Skuda napsal(a):

Správně, like-a-holík taktika by nám neudělala dobré PR, proto @milanfonův PR boi @Harry San to zařídí

Vypadá fakt dobře, dle papírových specifikací. Ale pokud, tak o něj budu psát nejdříve za týden. Teď máme s @Flexix a @milanfon připravený videa a až budou vydány, tak pak se tímhle budu zabývat. Ale dobrý nápad, napíšu si to do seznamu ;)

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď